Jump to content

Uszczelka miedzy turbo a zbiorniczkiem oleju - diesel

Recommended Posts

Witam,

Czy ktoś może zna numer części uszczelki ze zdjęcia? A może ktoś zna link do listy części do xv diesla?

Jest to stalowa uszczelka pomiedzy turbo a zbiorniczkiem na olej pod turbiną.

Dzieki

20190513_173150.jpg

• 3 weeks later...
  • 2 months later...

Ona jest stalowa. Tak jak pod pokrywą tylnego dyfra.

I właśnie nie do końca wiem z czego można ją wyciąć.

Jesszcze szukam po sklepach.

Czy magnez się jej łapie? Jeżeli to zwykła stal, to na laserze z pewnością mógłbyś ją wyciąć. Tylko czy koszt jednostkowy takiej uszczelki nie będzie za wysoki? No chyba, że Subaru sprzedaje ją łączne z turbiną, na przykład :) 

Edited by art5525

Namierzona i zamowiona.

Jednak występuje osobno a koszt to 20pln.

Jak przyjdzie i upewnie się że to ona to wpisze nr części. Pozdr

• Like 1
  • 5 weeks later...
18 minut temu, owad napisał:

Uszczelka kupiona i wymieniona. 20pln plus 40min roboty.

Aso wyceniło naprawe na 1000. I jak ja mam mieć do nich bezgraniczne zaufanie? :)

thumbnail_20190917_182637.jpg

Czasami to W ASO dają taka wycenę za usługę chyba po to żeby klient się zniechęcił i sobie poszedł. 

Mi przy suzuki sx4 powiedzieli za samo sprawdzenie luzów zaworowych też 1000 zł

36 minut temu, owad napisał:

Aso wyceniło naprawe na 1000. I jak ja mam mieć do nich bezgraniczne zaufanie? :)

z jednej strony to dużo i to nawet bardzo z drugiej strony ASO to firma która wystawia rachunki/faktury, płaci podatki, zatrudnia kilka/kilkanaście osób którym trzeba zapłacić, wysyła ludzi na szkolenia, kupuje nowe sprzęty a na samym szarym końcu też coś musi zarobic . Jakby robili za przysłowiową flaszkę to jak mieliby się utrzymać na rynku? :) Ten kto nie miał własnej działalności zatrudniającej ludzi i nie robiącej na czarno ( tzn nie wystawiającej faktur) ten nigdy nie zrozumie.

Jeszcze gdyby Subaryn było jak Skód - wtedy cene usługi można by pewnie  skalkulować inaczej. Nisza=drogo 

Chcesz tanio robisz samodzielnie lub szukasz warsztatu z jednym mechanikiem 

Edited by Karas
  • Upvote 1

No tak, tylko po tych mechanikach po wszystkich tych kursach i szkoleniach to bym spodziewał się że np. bedą wiedzieli że uszczelke można wymienić bez rozbierania połowy samochodu. A może nie chcą wiedzieć...

Rozumiem że to inna "klasa" warsztatu, ale jak dla mnie cena to przegięcie. Tymbardziej dla wyszkolonych mechaników. W tym samym zakladzie placiłem niewiele wiecej za wymiane sprzęgla z dwumasą :-).

17 godzin temu, owad napisał:

No tak, tylko po tych mechanikach po wszystkich tych kursach i szkoleniach to bym spodziewał się że np. bedą wiedzieli że uszczelke można wymienić bez rozbierania połowy samochodu. A może nie chcą wiedzieć...

na pewno wiedzą tylko tak sobie wycenili taką usługę. Podobnie jak z przeglądem wymiana 3 filterków + oleju okolice 1400 pln u niektórych mniej u niektórych więcej gdzie oem filtr powietrza 100pln ,oem filtr kabinowy 100pln ,oem  filtr oleju z podkładką 40, olej oklice 200 ... To samo wychodzi 1000k pln za robocizne a trwa krócej niż wymiana takiej uszczelki. 

Takie są ceny w ASO i tyle albo się z tym godzisz albo robisz gdzie indziej

Edited by Karas