Skocz do zawartości

Uszczelka miedzy turbo a zbiorniczkiem oleju - diesel


owad

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Czy magnez się jej łapie? Jeżeli to zwykła stal, to na laserze z pewnością mógłbyś ją wyciąć. Tylko czy koszt jednostkowy takiej uszczelki nie będzie za wysoki? No chyba, że Subaru sprzedaje ją łączne z turbiną, na przykład :) 

Edytowane przez art5525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
18 minut temu, owad napisał:

Uszczelka kupiona i wymieniona. 20pln plus 40min roboty.

Aso wyceniło naprawe na 1000. I jak ja mam mieć do nich bezgraniczne zaufanie? :)

thumbnail_20190917_182637.jpg

 Czasami to W ASO dają taka wycenę za usługę chyba po to żeby klient się zniechęcił i sobie poszedł. 

Mi przy suzuki sx4 powiedzieli za samo sprawdzenie luzów zaworowych też 1000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, owad napisał:

Aso wyceniło naprawe na 1000. I jak ja mam mieć do nich bezgraniczne zaufanie? :)

 

z jednej strony to dużo i to nawet bardzo z drugiej strony ASO to firma która wystawia rachunki/faktury, płaci podatki, zatrudnia kilka/kilkanaście osób którym trzeba zapłacić, wysyła ludzi na szkolenia, kupuje nowe sprzęty a na samym szarym końcu też coś musi zarobic . Jakby robili za przysłowiową flaszkę to jak mieliby się utrzymać na rynku? :) Ten kto nie miał własnej działalności zatrudniającej ludzi i nie robiącej na czarno ( tzn nie wystawiającej faktur) ten nigdy nie zrozumie.

Jeszcze gdyby Subaryn było jak Skód - wtedy cene usługi można by pewnie  skalkulować inaczej. Nisza=drogo 

 

Chcesz tanio robisz samodzielnie lub szukasz warsztatu z jednym mechanikiem 

Edytowane przez Karas
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko po tych mechanikach po wszystkich tych kursach i szkoleniach to bym spodziewał się że np. bedą wiedzieli że uszczelke można wymienić bez rozbierania połowy samochodu. A może nie chcą wiedzieć...

Rozumiem że to inna "klasa" warsztatu, ale jak dla mnie cena to przegięcie. Tymbardziej dla wyszkolonych mechaników. W tym samym zakladzie placiłem niewiele wiecej za wymiane sprzęgla z dwumasą :-).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, owad napisał:

No tak, tylko po tych mechanikach po wszystkich tych kursach i szkoleniach to bym spodziewał się że np. bedą wiedzieli że uszczelke można wymienić bez rozbierania połowy samochodu. A może nie chcą wiedzieć...

na pewno wiedzą tylko tak sobie wycenili taką usługę. Podobnie jak z przeglądem wymiana 3 filterków + oleju okolice 1400 pln u niektórych mniej u niektórych więcej gdzie oem filtr powietrza 100pln ,oem filtr kabinowy 100pln ,oem  filtr oleju z podkładką 40, olej oklice 200 ... To samo wychodzi 1000k pln za robocizne a trwa krócej niż wymiana takiej uszczelki. 

Takie są ceny w ASO i tyle albo się z tym godzisz albo robisz gdzie indziej

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...