Skocz do zawartości

Akumulator


Deki

Rekomendowane odpowiedzi

Od sierpnia jestem szczęśliwym posiadaczem Levorga. Ogólnie z auta jestem bardzo zadowolony, jedyny "mankament" z jakim się borykam jest akumulator, a mianowicie sporadyczne jego rozładowywanie (zdarzyło mi się trzykrotnie). Konkretniej do rozładowania dochodzi w sytuacji, gdy auto stało przez ok. 5 dni nieodpalane i po tym czasie zostanie uruchomione na chwilę, żeby wyjechać i wjechać do garażu. Wydaje mi się, że nie jest to normalna sytuacja dlatego postanowiłem napisać, żeby zobaczyć czy ktoś może coś poradzić. Poniżej kilka uwag, przez które może się tak dziać:

- Auto zostało kupione po dwóch latach od produkcji, służyło jako pojazd demonstracyjny w Niemczech, przebieg był 4tys. km. czy mogło to wpłynąć na żywotność akumulatora?

-  Kilka tygodni po zakupie, zapomniałem wyłączyć lampki nad tylną kanapą i świeciła się tak przez kilka dni i całkowicie rozładowała akumulator, nie można było nawet otworzyć drzwi - z tego co słyszałem całkowite rozładowanie nie służy akumulatorom, może to być przyczyną?

- I ostatnia teoria, ktoś podmienił akumulator i nie znajduję się tam model wrzucony fabrycznie przez Subaru. Jakie macie akumulatory w swoich Levorgach? U mnie jest Panasonic, bez żadnych oznaczeń poza azjatyckimi krzakami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup nowy i twój problem się skończy. Temat aku w nowszych Subaru wraca jak bumerang   - jest temat na forum poszukaj. Imo Na 1 montaż wstawiali słabo jakościowa baterie. Skoro auto z Niemiec to nie masz ISR-który rzekomo miał baterie rozładowywać ... Polecane to Yuasa, Varta, Bosh( podobno to samo)  na bannery czy inne tez ludziska nie narzekaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem wcześniej, u miałem ten sam @Rafik83pl, padł mi któregoś dnia. 

ASO początkowo stwierdziło rozładowanie z mojej winy, ale później po konsultacji z centralą wymienili na swój koszt. 

Od tego czasu (czyli ok rok) problem się nie powtórzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakie akumulatory wymienia ASO na gwarancji?

Oryginalnie na zdjęciu do aut ze Start&Stop idzie akumulator EFB i na taki powinno się wymieniać - specyfika np. układu ładowania. Na rynku są chyba 3 modele EFB pasujące do OBK (lewy plus).

@Deki - mam podobny problem w aucie po-demonstracyjnym, choć jeszcze nie doszło do unieruchomienia auta. Częściowo podniosłem parametry przez wielogodzinne ładowanie odsiarczające. 

Polecam też wątki:

https://forum.subaru.pl/topic/89844-padające-akumulatory-w-nowych-subaru-2013/

https://forum.subaru.pl/topic/104403-nowy-akumulator-do-outback-25i-my15/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2019 o 22:06, rafacon napisał:

U mnie też się to zdarza, ale przez lampkę na suficie z tyłu. I paluszki moich pociech.

 

No niestety, inżynierowie Subaru odpowiedzialni za elektrykę nie zauważyli że jest XXI wiek a konkurencja od wielu lat stosuje takie małe sprytne urządzenia, które wyłączają oświetlenie wewnętrzne po kilkunastu minutach.

4 godziny temu, TOMA52 napisał:

Na jakie akumulatory wymienia ASO na gwarancji?

 

U mnie 2x Banner i raz Bosch.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu miałem powtórkę z rozrywki. W poniedziałek naładowany do pełna w sobotę nie odpalił. Zrobiłem tak jak napisał @Karas i kupiłem od razu nowy. Odpala teraz jak burza :D Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

@rafon - sorry, ale dwa lata to żaden wyznacznik. Ja wiem jedno - mój każdy kolejny akumulator będzie miał korki do dolewania wody i sprawdzania poziomu elektrolitu. To normalna czynność obsługowa i przeprowadzana przynajmniej raz do roku powinna znacznie pomóc wydłużyć żywotność baterii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Panowie, jeździłem samochodem w czwartek, w piątek na krótkim odcinku a dzisiaj jest niedziela i umarł - nie chce się otworzyć ani z pilota ani z kluczyka. Podejrzewam że może córka zostawiłam lampkę zapaloną z tyłu, ale pytanie - czy w jeden dzień mógł się aż tak rozładować żeby nawet kluczykiem nie można go było otworzyć? I drugie pytanie - co teraz zrobić? :P jak dojść nie aku skoro nie mogę nawet drzwi otworzyć? Zostaje assistance?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Próbowałem wcześniej wd40 ale nic to nie dało, nie mogłem otworzyć - widocznie za mało dałem. Teraz po przeczytaniu tego co mi wysłałeś poszedłem jeszcze raz i psikałem w tą dziurkę wd40 aż zaczęło wypływać spod klamki mi na nogi  i otworzył się od razu!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Koledzy,
Covid mi chyba dopadł akumulator po 3.5 roku używania. Levemu nie służą rzadsze i krótsze przejazdy. Macie jakieś doświadczenie z wymianą akumulatora? Moj sprawdzony sprzedawca akumulatorów poleca koreański Rocket. Słyszeliście coś dobrego lub złego o tych akumulatorach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na kolejny produkt Sebanga na zdjęciach. Pytanie tylko, czy masz lewy plus, czy prawy plus? 

Jak chcesz mieć spokój na dłużej to warto założyć akumulator EFB (taki jaki był).

Z lewym plusem jest mniej na rynku:

Banner 565 16 (robiony przez Sebanga), Yuasa YBX7014 (wysoka cena), Exide EL605 / Centra CL605 - ale tu słyszałem, że padały po 2 latach.

Jak masz prawy plus wybór jest większy to Banner 565 15, Sebang Q85R, Polski Autopart 565 080, Exide EL 604/ Centra CL604, koreański Grom w sieci Specpart

 

 

Mówimy oczywiście o akumulatorze w obudowie D23 - gdzieś takie oznaczenie powinno być na starym. 

 

Edytowane przez TOMA52
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...