Skocz do zawartości

BOX dachowy do Forka SG


kriskristoffers

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem najtańszy w norauto tak żeby nie było stresu na subariadzie

https://www.norauto.pl/produkt/box-dachowy-krono-320-szary-320-l_466709.html

Zaraz poszukam foty

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

https://photos.app.goo.gl/XwpwHJ2vU5Me6bxV8


Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten fajny niski i szeroki. Ja z tego względu że przesiadłem się na koła 16 cali na plejady zabieram pełnowymiarowe koło zapasowe. Jak wrzucę zapas do bagażnika to żona nie zmieści wacików i 20 par butów przecież :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu kupiłem sobie  interpack Stella 400 inter pack 330l. 

takie cos:

 

https://allegro.pl/oferta/box-dachowy-interpack-stella-400-inter-pack-330l-7325934548?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_chemiakcesor_pla_akcesoria_samochodowe&ev_adgr=Main_adgroup&gclid=EAIaIQobChMIrb3gl_qT4gIV1vZRCh1AxwiHEAQYBSABEgLF1fD_BwE

 

na trzy snowboardy, parę nar i parę butów dla kazdego jak znalazł ;) no i jakieś bibeloty też wejdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę kupowałem go 5 lat temu i nie pamiętam. Dodatkowo był to schodzący model i była na niego przecena.  Z obecnej oferty najbardziej przypomina model Zenith 8.6. Jak chcesz to mogę go pomierzyć. 

Ma bardzo fajny patent do mocowania do belek. I wchodzą do niego 4 pary nart, butów i cztery kaski. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taurus Xtreme II 600

duży :) Za to w zimie 5 par nart i butów + kaski się mieszczą. A w lecie nadmuchany materac też i nie trzeba na plaży dmuchać ;)

Szukaj otwieranego na dwie strony, mój poprzedni nie miał, ten ma i sobie mocno chwalę tą funkcję.

 

2018-08-15-17-05-31.thumb.jpg.63d45a95f31e235bd773d6c0f988f5ea.jpg

Edytowane przez dommarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sie przymierzam do kupna bazy i bagaznika na narty ale widze, ze boxy dachowe sa coraz popularniejsze. I w sumie zaczalem sie zastanawiac... Jakie sa glowne roznice? W boxie narty/decha sie nie brudza ale nie wiem jakie sa inne zalety/wady obu rozwiazan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik na narty jest tylko na narty ;) a do boxa można wsadzić różności, nada się na wyjazd na narty w zimie, na wakacje w lecie itp. Jest wodoszczelny. Poszerza znacznie przestrzeń bagażową. Osobiście zakupiłem Taurusa Xtreme 400. Obawiałem się jakości wykonania, niepotrzebnie. Sporo tańszy od topowych rozwiązań a zadanie swoje spełnia. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2019 o 21:46, blejzu napisał:

Wlasnie sie przymierzam do kupna bazy i bagaznika na narty ale widze, ze boxy dachowe sa coraz popularniejsze. I w sumie zaczalem sie zastanawiac... Jakie sa glowne roznice? W boxie narty/decha sie nie brudza ale nie wiem jakie sa inne zalety/wady obu rozwiazan.

 

Mam też bagażnik na narty, chyba nigdy nie używałem, gdyż do boxa wrzucam wszystko jak leci - buty, kije, narty, kaski. W bagażniku mam zawsze sucho i czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2019 o 17:39, dommarc napisał:

Taurus Xtreme II 600

duży :) Za to w zimie 5 par nart i butów + kaski się mieszczą. A w lecie nadmuchany materac też i nie trzeba na plaży dmuchać ;)

Szukaj otwieranego na dwie strony, mój poprzedni nie miał, ten ma i sobie mocno chwalę tą funkcję.

 

2018-08-15-17-05-31.thumb.jpg.63d45a95f31e235bd773d6c0f988f5ea.jpg

Bagażnik bazowy jakiej firmy posiadasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2019 o 21:46, blejzu napisał:

Wlasnie sie przymierzam do kupna bazy i bagaznika na narty ale widze, ze boxy dachowe sa coraz popularniejsze. I w sumie zaczalem sie zastanawiac... Jakie sa glowne roznice? W boxie narty/decha sie nie brudza ale nie wiem jakie sa inne zalety/wady obu rozwiazan.

 

Nie dostrzegam żadnych zalet uchwytu na narty nad box'em poza niższą ceną. Na plus za box'em dla mnie przemawia:

- to że w niektórych krajach dostaniesz mandat za przewożenie nart/desek poza box'em np.: na bagażniku dachowym lub luzem wewnątrz auta,

- do box'a wrzucasz wszystko jak leci narty/deski, kije , buty, kaski, rękawice, a w lecie wszystkie bagaże. Ja najczęściej wrzucam tam duże objętościowo, a lekkie, ale wiozłem już tam wózek oraz meble ze znanego szwedzkiego sklepu.

- rzeczy zamknięte w box'ie nie ubrudzą się , nie zmokną, nie kuszą też złodziej,

No i jeszcze jeden minus, bo trzeba mieć gdzie przechowywać box jak nie jest na aucie :)

 

 

W dniu 17.05.2019 o 11:58, Damian Kluz napisał:

Bagażnik bazowy jakiej firmy posiadasz?

 

Thule dedykowany pod relingi Forestera SG. Bardzo dobrze przylegają do relingów.

 

217538200_2018-08-14-13-52-18(4).jpg.bc4c33ff1de0a865ebd734690bf42306.jpg612198941_2018-08-14-13-52-18(2).jpg.e66e2cf0b22c9d243bd39124b5706d0a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Szacun kriskristoffers :D , ale 15L/100 km, to mi się nie udało osiągnąć, chyba muszę przyjechać na lekcje jazdy eko.

 

markos007 nie napisze nic odkrywczego, ale spalanie wzrasta z prędkością. Forester sam w sobie stawia niezły opór i box nie powoduje jakoś tragicznego wzrostu zużycia paliwa.

Zrobiłem z boxem dystans ponad 8000 km (mało autostrad) - dwie wypraw do Rumuni i Bułgarii. Zostały mi zapiski z jednej z nich ;) i miałem takie spalania : 8,79 , 11,03 , 9,91 , 10,25 , 10,82 , 9,53 , 9,40 , 9,25 , 9,87 , 9,24 , 10,36 , 10,14 , 9,03 )L/100km, tankowania było co 450-500 km. Bez boxa zrobiłem tej zimy 3000 km do Włoch autostradami, nie niemieckimi, więc całkowicie zgodnie z przepisami i spalanie miałem 9,0-10,4 L/100 km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, dommarc napisał:

Szacun kriskristoffers :D , ale 15L/100 km, to mi się nie udało osiągnąć, chyba muszę przyjechać na lekcje jazdy eko.

Żadne tam eko. W mieście głównie, start spod świateł, bo lubię patrzeć jak inni zostają w tyle :biglol: Lubię depnąć tylko czasami jak mi się nie spieszy to po dziadkowemu śmigam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...