Skocz do zawartości

Zamienność foteli i radia w xv


owad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym się podpytać czy fotele z xv 2 gen będą pasować do 1 gen bez żadnych modyfikacji? Może ktoś się orientuje bo niektóre wersje szczególnie z us wyglądają świetnie.

 

Również interesuje mnie jak jest z nawigacją? Czy oem nawigacje są zamienne i p&p ze zwykłym radiem czy bedą pasować, ale kabelki trzeba zmieniać? Tu chodzi mi o jakąkolwiek navi oem bo mam zwykle radio.

 

Wszystko do xv z 2014.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2019 o 08:10, owad napisał:

 Również interesuje mnie jak jest z nawigacją? Czy oem nawigacje są zamienne i p&p ze zwykłym radiem czy bedą pasować, ale kabelki trzeba zmieniać? Tu chodzi mi o jakąkolwiek navi oem bo mam zwykle radio.

 

Nie wiem, czy podchodzi p&p ale jeśli zależy Ci na aktualnych i dokładnych mapach, to odpuść sobie fabryczne rozwiązania. Pierwszy lepszy chińczyk dedykowany do XV będzie miał dużo lepszą nawigację z mapami aktualizowanymi kilka razy w roku i solidnym odwzorowaniem rzeczywistości.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja zmieniałem radio w XV '14 do radia My'17.
W tym przypadku musiałem zrobić sobie przejściówki ze starej instalacji do nowej + wymiana przycisków na kierownicy, ale śmiga wszystko wybornie. 

Co do mapy to działa mi Mirrorlink wiec korzystam z nawigacji w telefonie na wyświetlaczu radia. 
Pewnie wielu z was stwierdzi, że przerost formy nad treścią, ale robiłem to z czystej ciekawości. 
 

mod3.jpg

mod.jpg

mod2.jpg

navi.jpg

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, bombelllooo napisał:

Ja zmieniałem radio w XV '14 do radia My'17.
W tym przypadku musiałem zrobić sobie przejściówki ze starej instalacji do nowej + wymiana przycisków na kierownicy, ale śmiga wszystko wybornie. 

Co do mapy to działa mi Mirrorlink wiec korzystam z nawigacji w telefonie na wyświetlaczu radia. 
Pewnie wielu z was stwierdzi, że przerost formy nad treścią, ale robiłem to z czystej ciekawości. 

 

Jeśli ta operacja nie była bardzo kosztowna to super akcja. Wnętrze moim zdaniem uzyskało nową jakość i jakby nie było stało się nowoczesne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bombelllooo napisał:

Ja zmieniałem radio w XV '14 do radia My'17.
W tym przypadku musiałem zrobić sobie przejściówki ze starej instalacji do nowej + wymiana przycisków na kierownicy, ale śmiga wszystko wybornie. 

Co do mapy to działa mi Mirrorlink wiec korzystam z nawigacji w telefonie na wyświetlaczu radia. 
Pewnie wielu z was stwierdzi, że przerost formy nad treścią, ale robiłem to z czystej ciekawości. 
 

mod3.jpg

mod.jpg

mod2.jpg

navi.jpg

szacun ! Widze że masz hybryde. Jak to to się sprawuje?? Jak spalanie? Jak dynamika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietna robota. A przyciski na kierownicy skąd? Z nowszego xv?

 

A czy w moim dieslu z my14 mogę jakoś ustawić np temp oleju lub plynu chlodniczego?  Bo z tego co mam to wszystko związane ze spalaniem i dystansami wyświetla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, owad napisał:

A czy w moim dieslu z my14 mogę jakoś ustawić np temp oleju lub plynu chlodniczego?  Bo z tego co mam to wszystko związane ze spalaniem i dystansami wyświetla.

skoro w Pb można to w twoim pewnie tez. musisz wejsc w menu przytrzymujac set na kierownicy i tam wybrac co się ma wyswietlac jest troche tego. Jak to zrobic na pewno znajdziesz na YT 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, owad napisał:

A przyciski na kierownicy skąd? Z nowszego xv?

Tak, MY'15, MY16 miał takie kierownice, że kształt poduchy był ten sam a inne tylko przyciski (więcej ich po lewej stronie).  Musiałem je zmienić bo stare nie działały z nowym radiem. Ale brałem chyba od forestera, nawet były bez łopatek - złączka do łopatek jest w zwijaku a nie w kierownicy.


Tutaj dodatkowo nie wiem jak jest z wersjami EU i US. Ze starym radiem US przyciski z wersji EU (ten sam kształt rocznik MY'14) nie działają. Teraz mam przyciski z wersji EU i radio również.

 

16 godzin temu, Karas napisał:

Widze że masz hybryde. Jak to to się sprawuje?? Jak spalanie? Jak dynamika?

 

Im dłużej jeżdżę tym bardziej się przekonuje. To trochę inna hybryda niż te w Toyocie mimo że układ jest od nich. Nie można wymusić trybu elektrycznego kiedy się chce tylko wtedy kiedy samochód chce być w elektrycznym to będzie;) Jest tam kilka warunków które musi zostać spełnionych. Przede wszystkim silnik musi być rozgrzany i wtedy do tych 40 +/-5 km/h można jechać tylko na elektrycznym. Więc raczej tryb parkingowy. A poza tym to zwykły silnik benzynowy bez turba itp, więc nie ma żadnej różnicy. Może kilka koników więcej podczas wyprzedzania.
Spalanie ku zaskoczeniu bardzo małe, Jeżdżę tym we Wrocławiu więc w ruchu miejskim im dłużej jedziesz tym mniejsze spalanie tzn na krótkich odcinkach 5-7km to około 8,5-9l/100  ale jak już więcej się pojeździ to nawet do 6 można zjechać. Wiadomo tutaj jest trochę zasługa hybrydy bo w korku przemieszcza się na elektrycznym. Dużo zjada na zimnym silniku. Poza miastem można spokojnie poniżej 6 zejść mając na uwadze że aerodynamika jest bliska cegły:)  Generalnie fajne auto  - małe i zwinne - dynamika ok.

No i automat.... nigdy więcej manuala ;)

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Karas napisał:

skoro w Pb można to w twoim pewnie tez. musisz wejsc w menu przytrzymujac set na kierownicy i tam wybrac co się ma wyswietlac jest troche tego. Jak to zrobic na pewno znajdziesz na YT 

 

Dziś spróbuje. Dzięki

Kurde, u mnie nie ma temp oleju jak na filmie :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...