Skocz do zawartości

Odpalanie bez sprzęgła?


andriu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie odpalania auta. Konkretnie legacy v 2009. Od czasu do czasu miałem problem bo przekręcam kluczyk i nic(nie chce odpalić). Dopiero po kilku próbach odpalał ale dzisiaj zauważyłem że jeśli nie wcisnę sprzęgła to wogóle nie chce odpalić i może te momenty gdy nie mogłem odpalić to gdy nie dociskałem dobrze sprzęgła i dlatego tak się działo.?

Mógłby ktoś potwierdzić moje przemyślenia bo już dzisiaj prawie zamówiłem stacyjkę gdyż myślałem że tam jest problem?

Z góry dzięki za info. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ewemarkam napisał:

Bez rożnicy, czy kręcisz z wciśniętym pedałem czy puszczonym.

No nie do końca. Kolega nie napisał czy to czasem nie jest Legacy USDM ?

W mojej Imprezie USDM rozrusznik nie zakręci bez wciśniętego sprzęgła.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jumpman napisał:

No nie do końca. Kolega nie napisał czy to czasem nie jest Legacy USDM ?

W mojej Imprezie USDM rozrusznik nie zakręci bez wciśniętego sprzęgła.

Dokładnie, pod pedałem sprzęgła może być czujnik, który bez wciśnięcia sprzęgła nie pozwoli na uruchomienie silnika. Ostatnio znajomy chciał już wymieniać rozrusznik w swoim Yarisie ale na szczęście kumaty mechanik go uświadomił o istnieniu takiego zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jumpman napisał:

No nie do końca. Kolega nie napisał czy to czasem nie jest Legacy USDM ?

W mojej Imprezie USDM rozrusznik nie zakręci bez wciśniętego sprzęgła.

 

Potwierdzam auta z USA mają takie zabezpieczenie żeby pasażer przez przypadek nie odpalił auta (na biegu) gdy kierowcy np: poszedł na pączka.

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Niewiem co to jest USDM ale chyba to mam. Dzisiaj znowu próbowałem bez sprzęgła i taka sama sytuacja a po wciśnięciu pedału odrazu. No tak to jest... Ja już też prawie kupił stacyjkę:) dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Crazy_Ivan napisał:

Pomijając wyżej wspomniane, to uruchamianie bez sprzęgła dodatkowo obciąża rozrusznik, co może mieć znaczenie (zima, gęsty olej, etc). 

 

Jeździłeś kiedyś czołgiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, andriu napisał:

Dzięki za odp. Niewiem co to jest USDM ale chyba to mam. Dzisiaj znowu próbowałem bez sprzęgła i taka sama sytuacja a po wciśnięciu pedału odrazu. No tak to jest... Ja już też prawie kupił stacyjkę:) dzięki za pomoc

USDM to po prostu pojazd z rynku amerykańskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze odpalam ze sprzęgłem o czym świadczy że problem z tym odpaleniem miałem sporadycznie że względu na niedociśnięcie pedału. Ale dobrze że poruszyłem temat gdyż szukałem odpowiedzi na ten temat i nigdzie nie znalazłem odp a jedynie info że lepiej że sprzęgłem gdyż opory itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, andriu napisał:

Ja zawsze odpalam ze sprzęgłem o czym świadczy że problem z tym odpaleniem miałem sporadycznie że względu na niedociśnięcie pedału. Ale dobrze że poruszyłem temat gdyż szukałem odpowiedzi na ten temat i nigdzie nie znalazłem odp a jedynie info że lepiej że sprzęgłem gdyż opory itp.

 

Ja się z tym spotkałem w czołgu jak musieliśmy odpalać zimą. Olej był tak gęsty, że czołg jechał "na luzie" do przodu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W WRX z US też jest to zabezpieczenie. Wydaje mi się, że Amerykanie to stosują ze względu na to, że na codzień wszyscy jeżdżą automatami i są przyzwyczajeni do wciskania hamulca, a nie sprzęgła przy rozruchu. Po kilku latach jeżdżenia z AT, na początku po przesiadce na MT też mnie to z 2x uratowało od odpalania na biegu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kambol napisał:

W WRX z US też jest to zabezpieczenie. Wydaje mi się, że Amerykanie to stosują ze względu na to, że na codzień wszyscy jeżdżą automatami i są przyzwyczajeni do wciskania hamulca, a nie sprzęgła przy rozruchu. Po kilku latach jeżdżenia z AT, na początku po przesiadce na MT też mnie to z 2x uratowało od odpalania na biegu ;)

Żle Ci się wydaje :OO:.

 

Godzinę temu, Crazy_Ivan napisał:

 

Akurat nie. Wizja uszczelki na głowie mnie odrzucała ;) :P 

Jaka uszczelka czarny beret bez antenki lub hełmofon -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, andriu napisał:

A wracając jeszcze do tematu to mój legaś nie jest z rynku amerykańskiego także pewnie już to stosują we wszystkich. No ale musiałby ktoś jeszcze sprawdzić

Podaj VIN, to potwierdzimy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...