Skocz do zawartości

Oświetlenie kabiny led


kamul

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś już przerabiał temat. Chciałbym wymienić żarówki oświetlenia na led w swoim Legacy IV polift, czy ktoś wie jakie tam idą żarówki, typ i wielkość?

Może ktoś może polecić któreś żarówki, cenowo bez różnicy, ma być dobrze.

Pewnie skończy się na tym, że sam pozaglądam ale może już mógłbym gdzieś składać zamówienie bez tego ;)

 

Aha jeszcze jedno, czy to jakaś szczególna filozofia z dostaniem się do tych żarówek:

nad fotelami przód, nad kanapą i w bagażniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

Właśnie wróciłem z garażu celem wywalenia wszystkich LEDów z auta.  Nie mogłem dojść co powoduje pogorszenie jakości sygnału radia.  Nawet w centrum miasta wiele stacji szumiało nie do zniesienia.  Dopiero usunięcie wszystkich LEDów (nawet tych w tablicy na klapie)  pomogło.  Teraz radyjko gra jak z nut.  Nie wiem jakie to były LEDy ale wyglądały porządnie. Nie jak te chińczyki za 1.50 z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Marcin Musiał said:

Hej, 

Właśnie wróciłem z garażu celem wywalenia wszystkich LEDów z auta.  Nie mogłem dojść co powoduje pogorszenie jakości sygnału radia.  Nawet w centrum miasta wiele stacji szumiało nie do zniesienia.  Dopiero usunięcie wszystkich LEDów (nawet tych w tablicy na klapie)  pomogło.  Teraz radyjko gra jak z nut.  Nie wiem jakie to były LEDy ale wyglądały porządnie. Nie jak te chińczyki za 1.50 z allegro.

Problemy z radiem mam kiedy ładowarka jest podłączona w podłokietniku.  Ledy nie mają ( chyba) nic do tego. Ale nie jestem pewien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marcin Musiał napisał:

Hej, 

Właśnie wróciłem z garażu celem wywalenia wszystkich LEDów z auta.  Nie mogłem dojść co powoduje pogorszenie jakości sygnału radia.  Nawet w centrum miasta wiele stacji szumiało nie do zniesienia.  Dopiero usunięcie wszystkich LEDów (nawet tych w tablicy na klapie)  pomogło.  Teraz radyjko gra jak z nut.  Nie wiem jakie to były LEDy ale wyglądały porządnie. Nie jak te chińczyki za 1.50 z allegro.

AHA zmieniłem na OSRAM Cool blue intense. Fajnie świecą i nie "sieją" po instalacji

1 minutę temu, VitoZ napisał:

Problemy z radiem mam kiedy ładowarka jest podłączona w podłokietniku.  Ledy nie mają ( chyba) nic do tego. Ale nie jestem pewien

Właśnie mają sprawdziłem empirycznie  wkładając raz LEDa a raz zwykłą żarówkę .  Różnica w jakości dźwięku ogromna .  Na LEDach szumiało i gubiło stacje a na żarówkach czysto. Co do ładowarki to u mnie zależy od modelu.   Na tanich przejściówkach USB sieje a na porządnej z kabelkiem  gra fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! W bagażniku nie siedzi C5W! Tam jest inna żarówka. Bodaj taka jak pozycyjna, ale nie pamiętam bo latem wymieniałem. Właśnie na ledy z lokalnego sklepu chińskiego i wszystko ładnie świeci na chłodno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Orear said:

Uwaga! W bagażniku nie siedzi C5W! Tam jest inna żarówka. Bodaj taka jak pozycyjna, ale nie pamiętam bo latem wymieniałem. Właśnie na ledy z lokalnego sklepu chińskiego i wszystko ładnie świeci na chłodno. 

Ooo, dziękuję! O tym zapomniałem

 

31 minutes ago, Marcin Musiał said:

AHA zmieniłem na OSRAM Cool blue intense. Fajnie świecą i nie "sieją" po instalacji

Właśnie mają sprawdziłem empirycznie  wkładając raz LEDa a raz zwykłą żarówkę .  Różnica w jakości dźwięku ogromna .  Na LEDach szumiało i gubiło stacje a na żarówkach czysto. Co do ładowarki to u mnie zależy od modelu.   Na tanich przejściówkach USB sieje a na porządnej z kabelkiem  gra fajnie.

A to ciekawe, muszę to sprawdzić z tymi led. Co do przejściówki, to kiedy tą samą wkładam do przodu, to problemów nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przodu, to "polepszyć" światło udało się tylko po wycięciu większych otworów w szarym plastiku. Gdzie podważyć to sprawdź w youtube, tam jest mnóstwo video z tym.

Aaa. I jeszcze polecam podłączyć światło nad kanapą tylną razem z przodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zakłóceń radia to miałem tak samo H7 LED, siały i słabo radio grało :( , wsadziłem normalne żarówki i jest w porządku.

Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamul napisał:

Może ktoś już przerabiał temat. Chciałbym wymienić żarówki oświetlenia na led w swoim Legacy IV polift, czy ktoś wie jakie tam idą żarówki, typ i wielkość?

Może ktoś może polecić któreś żarówki, cenowo bez różnicy, ma być dobrze.

Pewnie skończy się na tym, że sam pozaglądam ale może już mógłbym gdzieś składać zamówienie bez tego ;)

 

Aha jeszcze jedno, czy to jakaś szczególna filozofia z dostaniem się do tych żarówek:

nad fotelami przód, nad kanapą i w bagażniku?

Od 3 lat mam takie:

https://allegro.pl/oferta/rurka-led-31mm-c3w-c5w-c10w-4-smd-5050-4772259291

Kupiłem 6 sztuk. Założyłem 3. Padła po roku jedna (zaczęła przerywać). Wymieniłem na drugi egzemplarz. 2 czekają w zapasie i nie mogą się doczekać.

Automatyczne ściemnianie działa prawidłowo.

Żadnych zakłóceń w instalacji elektrycznej pojazdu nie zauważyłem.

Nawet jak zostawisz na noc 3 lampki po 2,88W każda, to rano odpalisz bezproblemowo. :D

Przy oryginalnych żarówkach (9W każda) nie jest to takie oczywiste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, WOJO napisał:

Nawet jak zostawisz na noc 3 lampki po 2,88W każda, to rano odpalisz bezproblemowo. :D

Dlatego powstał ten temat, przy ciemnych szybach nie rzuca się światło w oczy i niestety czasem „zostaje”. Dzięki za link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Marcin Musiał napisał:

AHA zmieniłem na OSRAM Cool blue intense. Fajnie świecą i nie "sieją" po instalacji

Właśnie mają sprawdziłem empirycznie  wkładając raz LEDa a raz zwykłą żarówkę .  Różnica w jakości dźwięku ogromna .  Na LEDach szumiało i gubiło stacje a na żarówkach czysto. Co do ładowarki to u mnie zależy od modelu.   Na tanich przejściówkach USB sieje a na porządnej z kabelkiem  gra fajnie.

Sprawdziłbym podłączenie zasilania wzmacniacza anteny, szczególnie po zmianie radia na aftermarket, przewód niebieski z białym paskiem musi mieć +12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, koziolek napisał:

Sprawdziłbym podłączenie zasilania wzmacniacza anteny, szczególnie po zmianie radia na aftermarket, przewód niebieski z białym paskiem musi mieć +12

Radio fabryczne.  Wzmocnienie sprawdzę ale tak jak pisałem po wyjęciu LEDów problem znikł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W forku mam założone:
- 3x 31 mm 18 LED C5W żarówka SMD 3014 CAN BUS CANBUS, biała zimna (~6500k), 220lm
  z przodu - są za mocne deczko (świecą obie na raz); kabina tył - ok

- bagażnik 1x Żarówka LED W5W 6 SMD 5630 ALU z soczewką CAN-BUS 120 lm -  ta jest za słaba

- zamiast tego władowałem panel 41x36 720lm 6000k (40x45mm max na styk) z kabelkiem W5W - i jest lepiej, choć mogłoby być jeszcze lepiej :P

 

Edytowane przez zorba128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, pysiek2247 napisał:

ja mam ledy (żadne can busy) Osrama i nic mi się z radiem itp nie dzieje, chińskiego gowna can-bus nie nadazalem zmieniac, te już swieca rok i się maja dobrze

CanBus to oznaczenie, że nie będą powodować (choć nie muszą wcale) błędów na szynie komputera. Nie ma to nic wspólnego z jakością. Can Bus to taki system informatyczny więc chodzi tu bardziej o to żeby Ci nie wywaliło choinki na desce po założeniu tych żarówek. Swoją drogą wydaje mi się, że Osram jest na tyle ceniącą się firmą iż dbają o to by ich produkty nie powodowały dziwnych zachowań w aucie i niekoniecznie muszą się tym chwalić na opakowaniu.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, zorba128 said:

W forku mam założone:
- 3x 31 mm 18 LED C5W żarówka SMD 3014 CAN BUS CANBUS, biała zimna (~6500k), 220lm
  z przodu - są za mocne deczko (świecą obie na raz); kabina tył - ok

- bagażnik 1x Żarówka LED W5W 6 SMD 5630 ALU z soczewką CAN-BUS 120 lm -  ta jest za słaba

- zamiast tego władowałem panel 41x36 720lm 6000k (40x45mm max na styk) z kabelkiem W5W - i jest lepiej, choć mogłoby być jeszcze lepiej :P

 

właśnie ja mam też podobnie 220lm, ale jak dla mnie to są za słabę... :( i już jedna mruga :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem co to can bus, nabijam się z dopisków w tych chinckich ledach, mnie zresztą straszyli ze będzie choinka na desce, diabel mnie odwiedzi, korba bokiem wyjdzie, nie ma co się bac, a jeśli 40 zeta za zarowke led to dużo to po oc kombinoiwac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie can bus wynikał z tego że w forku światła są ściemniane/rozjaśniane - i poprzednie źródła światła nie bardzo sobie z tym radziły. Nie do końca jedno wynika z drugiego - ale z tego co mówili sprzedawcy - oświetlenie z oznaczeniem can-bus lepiej to znosi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w kabinie jest podobnie, sciemnaiaja się, nie dzialaja zero/jedynkowo. Ledy także się sciemniaja i nic im ni jest. Chinskich ledow wymieniłem dwie garście, co mnie kosztowalo 3x więcej niż w porządne co teraz zainwestowałem, jak to mowia raz a dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...