Jump to content
Paweł88

Woda w Forester II

Recommended Posts

Nie znalazłem podobnego wątku. Forester II, benz. 2.0, mam z nim tylko jeden problem - zbiera się woda pod dywanikiem kierowcy. Woda, nie płyn chłodzący. Próbowałem już wszystkiego - sprawdzałem czy nie mam dziur w podłodze, sprawdzałem dziury spustowe w progach, dziś rozebrałem podszybie myśląc, że może kanał jest zatkany, ale kanał czysty, suchy a po wlaniu wody ta schodzi od razu za przednimi kołami. Nie chodzi tu raczej o klimatyzacje bo w zimie problem dalej występuje. Dywanik nie jest dziurawy (choć nie wiem ile tej wody musiałbym wnieść). W żadnym innym miejscu wewnątrz auta - podłoga pasażera, tylnych siedzeń, bagażnika sucha. Podsufitka również sucha, nic widocznego nie kapie, nad pedałami również sucho.

Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł ?

A nie masz gdzieś pęcherzy w okolicy słupka, szyby. Mógł zgrzew pusic, leje Ci się w słupku a wylewa na podłogę.

Sprawdz uszczelke na drzwiach czy gdzies sie nie podwinela w okolicach lusterka (ale sprawdz cala). Ja tez dlugo kiedys szukalem i to wlasnie bylo przyczyna-podwinieta uszczelka puszczala wode wlasnie pod nogi.

Masz szyberdach?

Jakby to był szyber to pewnie mokra by była podsufitka. Chyba ze, czarny scenariusz, był bity i był wstawiany słupek A. Tam leci wężyk odpływowy od szyberdachu. Może jest przerwany, albo pęknięty.

Nie mam szyberdachu. Uszczelka w drzwiach jest cała, drzwi od strony tapicerki suche, doły drzwi nie zgnitę. Nie mam widocznej rdzy na podszybiu, w okolicach szyby. Dolna uszczelka od przedniej szyby jest średnia, ale nawet jeśli byłaby nieszczelna to woda trafiałaby w kanał na podszybiu (pod wycieraczkami), który jest zupełnie przepustowy (sprawdzałem). Spróbuje jeszcze zamknąć się w aucie z podniesioną wykładziną od strony kierowcy i ktoś będzie lać wodą od zewnątrz.

Panowie, ja już wolałbym mieć najgorszą opcję -  dziurę w podłodze, ale mieć diagnozę.

Edited by Paweł88

Nic tylko lać wodę z węża po dachu i obserwować.

Zauważyłem jeszcze jedno. W podłodze pod nogami kierowcy znajduje otwór fabryczny, który wychodzi do profilu w podłodze auta (można wsadzić śrubokręt i wyjdzie również również otworem w profilu). On powinien mieć zaślepkę ? Może tamtędy zaciąga w deszczu od wody wyrzucanej spod kół ?

Dlatego napisałem Ci żebyś wziął węża z wodą i lał po dachu. Zobaczysz wtedy czy woda leci od góry czy od dołu. 

A odnośnie otworu to widać przez niego "wykładzinę"? Łatwiej by było jakbyś pokazał o który otwór Ci chodzi. Ale wszystkie otwory technologiczne w podłodze powinny mieć zaślepki.

Edited by ewemarkam