Skocz do zawartości

Wymiana amortyzatorów Impreza GD Kombi


Patryk Jakubiec

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem Impreze Outback z USA rocznik 2005 silnik 2.5 bez turbo 165 koni i planuje wymianę amortyzatorów bo tylny już cieknie.
Chciałbym aby auto trochę się mniej bujało niż jest to teraz i stąd pytanie jakie amortyzatory polecacie?
Z tego co czytałem to wszyscy piszą o Kayabach SR lub AGX ale we wszystkich tematach pytanie było o Sedany i to w wersjach WRX/STI więc nie wiem czy te amortyzatory będą pasowały do mojego Subaru?

Na wszelki wypadek wrzucam VIN
JF1GG68585G807092

Edytowane przez Patryk Jakubiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Amortyzatory z sedan podejda do kombi, ale jest pewna roznica. Poniewaz wahacze w sedanie sa dluzsze, to kolumny maja otwory do montazu zwrotnic pod nieco innym katem. Po zalozeniu amorkow z sedana do kombi zmniejszy Ci sie kat pochylenia kola (negatyw).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 2.06.2019 o 00:03, uxon napisał:

Amortyzatory z sedan podejda do kombi, ale jest pewna roznica. Poniewaz wahacze w sedanie sa dluzsze, to kolumny maja otwory do montazu zwrotnic pod nieco innym katem. Po zalozeniu amorkow z sedana do kombi zmniejszy Ci sie kat pochylenia kola (negatyw).

Idzie geometrię ustawić potem na zero bez dodatkowych zabiegów?
Siadł mi tylny amor w Blobwagonie WRX i rozważam zakup KYB AGX, żeby go nieco utwardzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2019 o 15:56, Rapa0 napisał:

Popraw bo nawet nie wiadomo jak ci pomóc w tej sytuacji :X

Ale co ma poprawić?

 

Żeby mniej bujało to proponuję wsadzić sprężyny z wrxa kombi. Sama wymiana amortyzatorów na KYB niewiele zmienia w kwestii bujania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...