Skocz do zawartości

Hamulce tył Forester SG XT 2003


kriskristoffers

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym poznać Wasze opinie ws zestawu hamulców na tył. Wiem, że moje klocki i tarcze mają już dosyć, jeszcze przed Plejadami chciałbym wymienić. Hamulce mam seryjne i nie zamierzam niczego przerabiać, a tylko założyć nowe części. Mam 2 opcje w głowie:

 

1. Tarcze i klocki Zimmermann

2. Tarcze Zimmermann + klocki EBC Green

 

Jakieś opinie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze Zimmerman jednemu koledze forumowemu szybko się poddały. Poszukaj czy nie ma z nimi problemów.

Rozważ:
- tarcze TRW lub gładkie Brembo. Popatrz na Pizzabrakes ale nie wiem jak cenowo
- klocki: Texar, zielone EBC, OMP Road and Sport. W Foresterze ojca@Oktan włożył coś fajnego do cywilnej jazdy - chyba Texar właśnie.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zielonych EBC jeździłem Outbackiem H6, ale tam miałem komplet przód/tył tarcze ATE i właśnie klocki Green. Oczekuję lepszego hamowania w cywilnej jeździe i cichej pracy bez męczącego piszczenia jak w zestawie tarcze Brembo/ klocki Ferodo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylne Hawk HPS HB452F.545 do sprzedania po przejechaniu ok 2tys km. Zmieniałem zaciski na dwutłoczkowe i te mi zalegają. Jak jesteś zainteresowany mogę cyknąć fotę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kriskristoffers napisał:

Mało mi to mówi, ale fotkę możesz cyknąć :D

Sprawdziłem co to i niestety nie mój budżet.

Klocki wylądowały w dziale sprzedam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris po co przepłacać, to tylko tył i nie ma co przesadzać do codziennej jazdy, tak jak Łukasz pisał polecam Textar na daily, cena/jakość jest w super tolerancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kriskristoffers napisał:

No racja że tył nie stanowi, ale wtedy tarcze i klocki Textar czy jakiś mix co polecasz?

MOżesz cały kpl, albo jak będziesz chciał nieco taniej to kupic tarcze Blueprint, mają fajną powłokę antykorozyjną.

@Fala śmigał na heblu mojego polecenia i był bardzo zadowolony, przynajmniej tak mówił :P

Lubie obalać bzdurne stereotypy Brembo/Ferodo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Oktan napisał:

 

@Fala śmigał na heblu mojego polecenia i był bardzo zadowolony, przynajmniej tak mówił :P

ZTCP to był textar p/t, tarcze&klocki - do OBKa II, 02'. Bardzo OK, jak do codziennej jazdy dupowoźnej.

Nie wiem co prawda jak z trwałością ale ponad 18.000km zrobiłem bez odczucia, że zaczynają jakkolwiek inaczej hamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fala napisał:

ZTCP to był textar p/t, tarcze&klocki - do OBKa II, 02'. Bardzo OK, jak do codziennej jazdy dupowoźnej.

Nie wiem co prawda jak z trwałością ale ponad 18.000km zrobiłem bez odczucia, że zaczynają jakkolwiek inaczej hamować.

Pamiętajmy że tarcze i klocki to nie wszystko, u Ciebie jeszcze wjechały zestawy naprawcze jak pamietam i oczywiście nowy płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Textar robi też klocki do rowerowych tarczówek. Bdb są - przetestowane w DH :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwałość sprawdzałem na tyle jakiś czas temu w moim legacy rally i dają radę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Oktan napisał:

Pamiętajmy że tarcze i klocki to nie wszystko, u Ciebie jeszcze wjechały zestawy naprawcze jak pamietam i oczywiście nowy płyn

A po pierwsze ten OBK mimo wieku miał tylko 64.000km w momencie, o którym mowa. Nie miał tulei wahaczy powybijanych etcetaera :D

(żeby przy hamowaniu w jedną, a przy przyspieszaniu- w drugą uciekał)

 

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz co Oktan poleca i nie kombinuj. TRW to nic specjalnego, Ferrodo w tym budżecie to pewnie Premier - lipa ponoć (wg naszego serwisu).

Cena tych Textarów jak patrzę jest mega niska - nawet 60 pln internet pokazuje za komplet. Jak chcesz dosypać grosza to brałbym czerwone EBC skoro są po 240.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny w necie przerażają, są tak niskie że dziwi mnie że ktoś na tym zarabia, nawet warsztaty po rabatach tyle nie mają.. zastanawiam się czy to czasem nie sa podróbki.. ale jak jest czas to czemu taniej nie kupić i sprawdzić :)

Tak jak wspomniałem kult pewnych marek tu panuje i nie ważne że przepłaca się, grunt mieć to co inni :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Oktan napisał:

Ceny w necie przerażają, są tak niskie że dziwi mnie że ktoś na tym zarabia, nawet warsztaty po rabatach tyle nie mają.. zastanawiam się czy to czasem nie sa podróbki..

 

...a ile wysyłka? Drugie 60?... To jest niezły myk - lecisz na stracie, a za przesyłkę masz tylko zwrot kwoty. Umownej... :D

...i sprzedajesz za 105+15 przesyłka...

Edytowane przez Fala
fałszywe dodawanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też zastanawia tak niska cena. Koszt wysyłki tam podają 25.

Inna kwestia hamulcowa dla mnie niepojęta to producent DICKASS - nazwa w sensie.

Co do kultu - w wątek klockowy raczej nie zajrzy ktoś, kto kupił cywilny klocek. 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jak chiński żart marketingowca z importu :)

 

 

zbdqtfl1u1mz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...