Skocz do zawartości

Bolonia i okolice


Sebastian32

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...

No dobra, to może powrzucajcie w tym wątku jakieś praktyczne tips&tricks o muzeach Ferrari i Lambo, bo w lipcu planujemy wybrać się do Chioggia, a to już rzut beretem od Maranello i Modeny B)

Parkingi, bilety, itp..

Z góry :thx:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to odradzam że względu na sytuację epidemiologiczna ;):P

 

P.S. My z małżowinką coraz bardziej jesteśmy przekonani o wycofywaniu rezerwacji z wycieczki po Włoszech :(

Edytowane przez Tommi1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Korton napisał:

Ja mam rezerwację na wakację przełom czerwca/lipca we Włoszech, zaliczka wpłacona. Dumam co teraz, może wirus wygaśnie, jeszcze kilka miechów zostało

My początek kwietnia więc wątpię żeby się udalo. 

Już obmyślam alternatywy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Urlop w 2020 się nie udał, ale młode namawiają na spontaniczny wyskok w przyszłym tygodniu - polecieć na kilka dni, wypożyczyć auto i zaliczyć ciekawe miejsca (Maranello, Modena i okolice).

 

Czy ktoś może polecić jakąś sprawdzoną wypożyczalnię?

Żeby było tanio i dobrze :)

Auto może być małe (np. Panda), ale z pełnym ubezpieczeniem (bez udziału własnego, itp.).

 

Na lotnisku w Forli jest Europcar, Drivalia i T-Rent, plus kilka innych w bliskiej okolicy..

Znajomy poleca zarezerwować przez  https://www.economycarrentals.com/pl-pl/ ale nigdy z tego nie korzystałem i nie wiem co to warte <_<

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie z Forli, ale z Bolonii z lotniska rezerwowałem przez rentalcars.com i wszystko sprawnie i gładko. Opcje z ubezpieczeniem wybierasz gdzieś przy rezerwacji, mnie na tydzień pełne wyszło 150 zł więcej niż to z wkładem własnym. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, czekker napisał(a):

Znajomy poleca zarezerwować przez  https://www.economycarrentals.com/pl-pl/ ale nigdy z tego nie korzystałem i nie wiem co to warte <_<


To jest pośrednik, ale faktycznie zdarza mu się mieć niższe ceny niż bezpośrednio w wypożyczalni. Mieli kiedyś opcje własnego ubezpieczenia, które było dużo tańsze niż to rentalowe. Natomiast minus był taki, ze trzeba było za ewentualne szkody wykładać kasę z własnej kieszeni (excess) i oni dopiero później zwracali poniesiony koszt. Analogicznie działają tez strony typu https://www.worldwideinsure.com

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2023 o 18:36, czekker napisał(a):

Urlop w 2020 się nie udał, ale młode namawiają na spontaniczny wyskok w przyszłym tygodniu - polecieć na kilka dni, wypożyczyć auto i zaliczyć ciekawe miejsca (Maranello, Modena i okolice).

 

Byłem w zeszłym roku w Bolonii, w tym regionie mają świetną sieć połączeń kolejowych i auto tak naprawdę nie jest w ogóle potrzebne - taniej i szybciej dojechać pociągiem (byłem m.in. w Ravennie, Modenie, Ferrarze) - pociąg co pół godziny i do tego bardzo wysoki standard   

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...