Skocz do zawartości

Xenon - wymiana żarówki


Palacz69

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

wymontowałem filtr powietrza i dotarłem do etapu na zdjęciu. Nie bardzo wiem czy mogę to normalnie odkręcić? Pomożecie?

EDIT: pogooglowałem i wyszło mi, że powinna to być D1S zamocowana blaszką do korpusu. Zmontowałem z powrotem filtr, podjechałem do sklepu i kupiłem PHILIPS XENON VISION D1S. Dziś już ciemno, ale jutro spróbuję to odłączyć i wymienić. Gdyby ktoś miał jakieś uwagi to chętnie przeczytam

Dzięki

1.JPG

Edytowane przez Palacz69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpinasz wtyczkę naciskając boczne zabezpieczenie, po obu stronach masz śrubki, jedną wykręcasz kompletnie (uważaj żeby nie wpadła do lampy) a drugą tylko luzujesz, blachę trzymającą przekręcasz w dól i wyjmujesz żarówkę. Montujesz w odwrotnej kolejności. Zwróć uwagę czy na nowej żarówce  na miejscu styku żarówki z lampą masz taką metalową plecionkę, jak jej nie masz, to musisz ja przerzucić ze starej.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lutek34 napisał:

odpinasz wtyczkę naciskając boczne zabezpieczenie, po obu stronach masz śrubki, jedną wykręcasz kompletnie (uważaj żeby nie wpadła do lampy) a drugą tylko luzujesz, blachę trzymającą przekręcasz w dól i wyjmujesz żarówkę. Montujesz w odwrotnej kolejności. Zwróć uwagę czy na nowej żarówce  na miejscu styku żarówki z lampą masz taką metalową plecionkę, jak jej nie masz, to musisz ja przerzucić ze starej.

Cześć,

zrobiłem tak jak i Ty opisałeś (dzięki), ale po  zmontowaniu wszystkiego zorientowałem się, że na starej żarówce właśnie ta plecionka jest, a nie pamiętam czy była na nowej. Już jak to zobaczyłem to myślałem czy tego jeszcze raz nie rozmontować, a teraz jak piszesz o tym i Ty (mogłem poczekać..) to mnie lekko szlag trafia, bo się namęczyłem właśnie z tą małą śrubką, do lampki mi nie wpadła, ale co się jej naszukałem to moje.. Kupiłem dokładnie  to https://www.alza.cz/auto/philips-xenon-vision-d1s-35w-patice-pk32d-2-d4334258.htm?o=6 Jakie będą widoczne konsekwencje braku tego pierścienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lutek34 napisał:

 

myślę że bez tej plecionki, żarnik może drżeć na nierównościach.

Przed chwilą trochę potestowałem na nierównościach i widocznych drgań nie było, ale jak będę miał chwilę to dla pewności jeszcze to raz rozbiorę i sprawdzę.

BTW po poskładaniu wyskoczyły mi takie błędy - musiałem skasować. To normalne?

1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Palacz69 napisał:

BTW po poskładaniu wyskoczyły mi takie błędy - musiałem skasować

 

zapewne włączyłeś zapłon a może i nawet odpaliłeś silnik z odpiętą wtyczka MAFa 

Edytowane przez lutek34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 20.08.2020 o 23:49, tomahawk napisał:

Tytułem uzupełnienia, czy mogę mieć pewność, że w Tribece w wersji z xenonami, właściwa będzie żarówka typu D1S a w przypadku żarówek świateł drogowych, będzie to H9?

A może bywało różnie? 

Skoro nikt nie wie, ja się podzielę posiadaną od dwóch dni wiedzą.

W przypadku xenonów będzie to rzeczywiście D1S.

W przypadku świateł "długich" będzie to żarówka HB3.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tomahawk napisał:

Skoro nikt nie wie, ja się podzielę posiadaną od dwóch dni wiedzą.

W przypadku xenonów będzie to rzeczywiście D1S.

W przypadku świateł "długich" będzie to żarówka HB3.

 

to żadna tajemna wiedza, wystarczy zajrzeć do manuala ;)

 

image.thumb.png.8bebf9c9e4db39d782829e235c8f8f86.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lutek34 napisał:

 

to żadna tajemna wiedza, wystarczy zajrzeć do manuala ;)

 

image.thumb.png.8bebf9c9e4db39d782829e235c8f8f86.png

Szkoda że wcześniej nie raczyłeś podzielić się tą oczywistą oczywistością bo tam, gdzie ja sprawdzałem, tzn na jednej ze stron w internetach, napisano, że H9. 

Najlepiej jednak uczyć się na własnych błędach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...