Skocz do zawartości

Engine Start Stop w XV II nie działa


PawelP76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam dziwną sytuację.

W poniedziałek otworzyłem samochód, wsiadłem, naciskam Engine Start i nic.

Po naciśnięciu hamulca dioda świeci na zielono ale przycisk dalej nie reaguje.

Nic kompletnie się nie dzieje.

Ostatni raz samochodem jechałem w sobotę, więc trochę za krótki okres żeby się akumulator miał rozładować (tym bardziej że samochód kupiony w czerwcu 2018 :-) )

 

Po rozmowie z serwisem podłączyłem prostownik, po 1.5h spróbowałem czy coś ruszy. Dalej nic się nie dzieje.

Postanowiłem zostawić prostownik podłączony przez kilka godzin (do wieczora) i jak nic nie pomoże to jutro na lawetę i do serwisu.

 

Czy ktoś miał/słyszał o podobnym przypadku? Czy macie jakieś sugestie co ewentualnie jeszcze sprawdzić przed wezwaniem lawety?

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Snuff said:

A bez wciśniętego hamulca tez się stacyjka nie zapala, nie reaguje ? Hmm dziwne...
 

Po otwarciu samochodu (poprzez czujnik w klamce więc bateria w kluczyku raczej sprawna) pojawia się standardowy ekran, który pojawia się po otwarciu drzwi. Pokazuje otwarte drzwi itd.

Wciskanie przycisku nie powoduje żadnych zmian, nie zapala się stacyjka, kompletnie nic.

Zastanawiam się czy czegoś nie mogła nabroić jakaś kuna, ale w komorze silnika nic nie jest pogryzione, wygłuszenie pokrywy silnika nie tknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelP76 napisał:

Ostatni raz samochodem jechałem w sobotę, więc trochę za krótki okres żeby się akumulator miał rozładować (tym bardziej że samochód kupiony w czerwcu 2018 :-) )

 

To jest zbyt pochopne i daleko idące stwierdzenie. Jak masz miernik uniwersalny, to sprawdź napięcie na klemach. Światła zewnętrzne świecą normalnie - włącz pozycje i zobacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie 12.58V, światła świecą. Assistance umówiony.

Dam znać jak będę wiedział co jest/było przyczyną awarii.

No i się wyjaśniło. Nie działał immobiliser (Omega CAN) przy kluczyku, potem jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zaczął działać.

Najprawdopodobniej słabe baterie. Jeśli ktoś ma taki alarm/immobiliser to proponuję się wsłuchać w odgłosy po włączeniu zapłonu. 5 charakterystycznych dźwięków daje znać że trzeba zmienić baterie (prawdziwi faceci instrukcji nie czytają)

Edytowane przez PawelP76
  • Super! 1
  • Dzięki! 2
  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@PawelP76, chyba zaczynam miec podobny problem w STI. Co masz na myśli pisząc "zmienic baterie w immobilizerze"?

Po rozebraniu kluczyka jest bateria - w moim przypadku CR1632 - i ją wymieniłem, natomiast problem nadal od czasu do czasu się pojawia.

Czy jest jakaś inna bateria, czy źle zrozumiałem?

Tyle, że w moim przypadku dioda na przycisku czasami nie zapala się na zielono, więc może to innego typu problem.

 

Wiem że już raz poprzedni właściciel wymieniał przycisk engine start-stop więc może to feler tego sprzętu tak generalnie.

 

Czy ktoś miał może podobny problem?

 

Tapi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
@PawelP76, chyba zaczynam miec podobny problem w STI. Co masz na myśli pisząc "zmienic baterie w immobilizerze"?
Po rozebraniu kluczyka jest bateria - w moim przypadku CR1632 - i ją wymieniłem, natomiast problem nadal od czasu do czasu się pojawia.
Czy jest jakaś inna bateria, czy źle zrozumiałem?
Tyle, że w moim przypadku dioda na przycisku czasami nie zapala się na zielono, więc może to innego typu problem.
 
Wiem że już raz poprzedni właściciel wymieniał przycisk engine start-stop więc może to feler tego sprzętu tak generalnie.
 
Czy ktoś miał może podobny problem?
 
Tapi

Temat rozwiązany, problemem był czujnik przy pedale sprzęgła, koszt w ASO 120 pln, 190 pln z wymianą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...