Skocz do zawartości

Katalizator Forester SG 158km


JarekLesnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od pewnego czasu mam problem w moim Forku 2007 158km z LPG 254tys km. Mianowice coś "rzęzi" przy odpalaniu, jak pochodzi dłużej na wolnych obrotach wywala "check" ("check gaśnie" po kilku odpaleniach i jeździe) na przeglądzie był problem z normą spalin 400% na gazie, 600% na benzynie (nie pamiętam czego).  Podejrzewam że katalizator. Zdemontowałem kawał wydechu za kolektorem wylotowym i trzęsąc nim coś tam rzęzi  ale obawiam się że również ten katalizator w kolektorze może być walnięty stąd błędy. Czy da się to wszystko kupić poza ASO w "zamienniku"? czy może ktoś z forumowiczów posiada "zbędny" na sprzedaż. Mam starego forestera z 97r i tam żadnych problemów nigdy nie było a przebieg podchodzi pod 400tys i to na LPG od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SF nie było problemów bo tam nie masz drugiej sondy.
A odnośnie katalizatora to zamiennik kupisz za 200-300 PLN. I każdy tlumikarz Ci go wstawi. Tylko nie wiem czy znajdziesz taki pasujący plug &play. W sensie z wejściem pod kątem 90 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ewemarkam napisał:

A odnośnie katalizatora to zamiennik kupisz za 200-300 PLN. I każdy tlumikarz Ci go wstawi.

Ale nie do Forestera `07 158KM. Tu już jest kompletnie przebudowany układ wydechowy i katalizator jest przed silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pablonas napisał:

Tu już jest kompletnie przebudowany układ wydechowy i katalizator jest przed silnikiem.

że przepraszam gdzie jest? bo ja sobie jakoś nie wyobrażam kata przed silnikiem przy wzdłużnym usytuowaniu boxera pod maska...

12 godzin temu, ewemarkam napisał:

W SF nie było problemów bo tam nie masz drugiej sondy.

w 125KM jest już raczej druga sonda

Edytowane przez ozarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ozarek napisał:

że przepraszam gdzie jest? bo ja sobie jakoś nie wyobrażam kata przed silnikiem przy wzdłużnym usytuowaniu boxera pod maska...

W EJ204 katalizator znajduje się z przodu silnika w przeciwieństwie do wcześniejszego rozwiązania, gdzie katalizator jest na wysokości skrzyni.

 

Subaru-EJ204-20-Non-Turbo-Exhaust-Manifold-Headers.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ozarek napisał:
13 godzin temu, ewemarkam napisał:

W SF nie było problemów bo tam nie masz drugiej sondy.

w 125KM jest już raczej druga sonda

 

20 godzin temu, JarekLesnik napisał:

Mam starego forestera z 97r

Ale kolega napisał w pierwszym poście że ma forka z 97 roku a tam jest silnik 122km więc z jedną sondą, inna cewką oraz bez przepływomierza. Przynajmniej tak jest w moim, i było w forku z 97 roku którego kiedyś kupiłem na graty. 

 

Nie mniej jednak będzie problem znaleźć zamiennik. Można wywalić obsługę drugiej sondy albo wkręcić ja w "adapter" a kata uniwersalnego wstawić gdzieś dalej. Ale jak już tak dłubać to może by wstawić kolektor z imprezy GT albo forka XT i zrobić bulgot :D

 

 

 

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2019 o 19:00, Yaros napisał:

W EJ204 katalizator znajduje się z przodu silnika w przeciwieństwie do wcześniejszego rozwiązania, gdzie katalizator jest na wysokości skrzyni.

przekombinowane :(

W dniu 19.04.2019 o 19:20, ewemarkam napisał:

Ale kolega napisał w pierwszym poście że ma forka z 97 roku a tam jest silnik 122km więc z jedną sondą, inna cewką oraz bez przepływomierza.

wiem, ale chciałem uściślić bo napisałeś dość ogólnie o SF.

W 125KM z SF też nie ma przepływki

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...