Jump to content

Modlin 1.05.2004

555

Recommended Posts

No wlasnie wlasnie. Juz za tydzien rozpczyna sie drugi sezon w wyscigach na 1/4 mili. Moze ktos sie wybiera, a moze ktos startuje :?: :?: :?: . Eleminacja w Moldnie w tym roku bedzie rozegrana tylko raz, zas pozostale wyscigi odbeda sie niemal w calej Polsce m.in. Poznan czy Biala Podlaska...wiec przybywajcie 8)

plakat_modlin.jpg

• Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Szczerze? To ja zgadzam się z podpisem jadnego z forumowiczów (a w zasadzie cytatem,) proste są dla szybkich samochodów, ale jak jak ktoś uważa, że potrafi jeździć, to zapraszam na zakręty.

Szczerze? To ja zgadzam się z podpisem jadnego z forumowiczów (a w zasadzie cytatem,) proste są dla szybkich samochodów, ale jak jak ktoś uważa, że potrafi jeździć, to zapraszam na zakręty.

Hmmm tez tak wlasciwie myslalem, ale jakby tak pomyslec to tez trzeba miec talent jakis zeby przy duzej mocy i napedzie na jedna os dodac najwiecej gazu jak sie da, ale nie zerwac przyczepnosci, a potem zeby w idealnym momencie zmienic bieg :wink:

Aczkolwiek generalnie oczywiscie wole rajdy i wyscigi :D

:lol::lol:

No to się zgadzamy.

...jaaaasne że szybki kierowca to skarb, ale wg mnie 1/4 by sss to jedyny

wykładnik w 100% oficjalny i warto chyba wiedzieć ile może nasze auto

bez względu czy ma 600 czy 75KM.

:)

...jaaaasne że szybki kierowca to skarb, ale wg mnie 1/4 by sss to jedyny

wykładnik w 100% oficjalny i warto chyba wiedzieć ile może nasze auto

bez względu czy ma 600 czy 75KM.

:)

Ja wolę sprawdzać co może auto w innych warunkach. Może być nawet mniej oficjalnie i bez palenia gum. Co kto lubi :mrgreen:

Ja będę w roli widza i kibica :wink:

Ale moje byłe auto będzie jechało i mam nadzieję, że będzie jechało szybko. Mam też nadzieję, że pojawi się ponownie czarne kombi.

Co do zaproszeń na zakręty itd - ścigałem się na 1/4 w zeszłym roku, nawet mam jakiś tytuł drugiego wicemistrza polski i nie przeszkadza mi to jeździć w KJSach. A tytuł mistrza polski w klasie maxi należy do człowieka, który umiejętności "kierownicze" ma takie, że zadziwiłby niejednego mistrza zakrętów.

PS: O co chodzi z paleniem gumy? Shodan, a kiedy znowu zawitasz na KJSy?

Marcin, pochwalisz sie wreszcie kto jest szczesliwym posiadaczem Twojego "killera"?

Pozdr.

Szymon

P.S. Nadal powaznie mysle o 2 Twoich propozycjach - ale najwczesniej sierpien.

Marcin, pochwalisz sie wreszcie kto jest szczesliwym posiadaczem Twojego "killera"?

Z tego co wiem, to nowym wlascicielem jest niejaki Wally... Byly uzytkownik czarnej Supry, ktora na pierwszym Modlinie w ubieglym roku niezle zamieszala.

Aha! No i chcialbym jeszcze dodac, ze mimo iz uwazam, ze jazda na wprost nie jest czyms nadzwyczajnym, to obowiazkowo zjawie sie w Modlinie (tak jak w zeszlym roku) i nie odpuszcze takiej okazji obejrzenia wielu bardzo ciekawie, i co wiecej, dobrze przygotowanych samochodow.

Pzdr.

Ja nie mam nic przeciwko 1/4 , wręcz przeciwnie uważam to za dosyć interesujacy sport i wyzwanie jednakże wole jeździć autkiem tak aby było choć o drobine zakrętów do pokonania bokiem. Każdy wkońcu robi to co lubi a ja uwielbiam się moją imprezą ślizgać chociaż nie należy do najmocniejszych i nie wygrała by pewnie na 1/4 ale na zakrętach mogła by troszkę pomieszać niektórym szyki :twisted:

Czy jestem szybkim kierowcą :?: , nie wiem ale napewno są szybsi :roll:

Ja będę w roli widza i kibica :wink:

A pojedziesz z nami na tor w niedzielę?

Co do zaproszeń na zakręty itd - ścigałem się na 1/4 w zeszłym roku, nawet mam jakiś tytuł drugiego wicemistrza polski i nie przeszkadza mi to jeździć w KJSach. A tytuł mistrza polski w klasie maxi należy do człowieka, który umiejętności "kierownicze" ma takie, że zadziwiłby niejednego mistrza zakrętów.

Chylę czoła przed umiejętnościami. Ale wśród zawodników na 1/4 mili są to raczej wyjątki, prawda?

PS: O co chodzi z paleniem gumy? Shodan, a kiedy znowu zawitasz na KJSy?

Nie odnoszę się do tych konkretnych zawodów, ale raczej subkultury, która przychodząc zza wielkiej wody, nieodłącznie wiązała się ze zlotami, paleniem gumy i wyścigami po prostej.

Ja zdecydowanie preferuję subkulturę rajdów samochodowych :mrgreen:

Tak jak napisałem -> są to indywidulane preferencje.

Co do KJS-ów -> nie wiem..

A niech to diabli, widzę, że poprzedni post dwa razy wysłałem... Ale tak to bywa, jak po paru piwach człowiek w komuterze zaczyna grzebać :oops:

Wracając do tematu, też wcale nie uważam, że na 1/4 mili jeżdżą jedynie ci, co gumę spalić potrafią. Ale zdecydowanie więcej trzeba umieć, by szybciej od innych przejechać odcinek, czy okrążenie na torze, niż na prostym kawałku drogi przyśpieszyć. Wiem, że moce są tam imponujące, ale to nie jest to, co tygryski lubią najbardziej.

Choć tak z drugiej strony, to na moje zdanie w tym temacie może mieć wpływ środowisko, które tymi wyścigami się zajmuje. Te wszystkie mega tuby w bagażniku, podwozia świecące na fioletowo itp. działa to na mnie bardzo odstraszająco. Oczywiście i tu nie chcę wylewać dziecka z kąpielą, bo z pewnością pojawiają się tam też i inni, ale taki jest jednak ogólny obraz tego środowiska, a mnie (i jest to jedynie moje zdanie) to akurat niezbyt odpowiada

to jest przede wszystkim dlatego bardzo interesujaca impreza, ze nigdzie w Polsce poza MERC w slomczynie, nie da sie obejzec takich szybkich mocnych i ciekawych samochodow...

nawet jak ktos sie nie sciga, ale lubi motoryzacje, to znajdzie na pewno duzo ciekawych rzeczy do ogladania...

nie trafia do mnie tez argumentacja "proste be, zakręty koool"...

co ma jedno do drugiego? szybkie samochody są nie fajne, jak nie skręcają?

jakos kilka osób ze swiata rajdow/rc/wyscigow bylo i nie specjalnie narzekali.

chodzi o fajną zabawę...

Chylę czoła przed umiejętnościami. Ale wśród zawodników na 1/4 mili są to raczej wyjątki, prawda?

No nie wiem czy takie wyjatki. Przypuszczam ze procentowo jest ich mniej niz KJSowiczow na tym forum, niemniej jednak jest to calkiem spora liczba osob. Nawet jesli nie startuja w KJSach to trenuja jazde w inny sposob, chociazby u Wrobla na Bemowie albo drifty na jakiś zakamuflowanych spotach :wink:

Choć tak z drugiej strony, to na moje zdanie w tym temacie może mieć wpływ środowisko, które tymi wyścigami się zajmuje. Te wszystkie mega tuby w bagażniku, podwozia świecące na fioletowo itp. działa to na mnie bardzo odstraszająco. Oczywiście i tu nie chcę wylewać dziecka z kąpielą, bo z pewnością pojawiają się tam też i inni, ale taki jest jednak ogólny obraz tego środowiska, a mnie (i jest to jedynie moje zdanie) to akurat niezbyt odpowiada

To może poświęć się raz, przyjedź i zweryfikuj samemu jakie towarzystwo zajmuje się Modlinem i 1/4mili.

To może poświęć się raz, przyjedź i zweryfikuj samemu jakie towarzystwo zajmuje się Modlinem i 1/4mili.

Czemu nie, może kiedyś na taką imprezę się wybiorę, ale nie 1 maja, bo na ten weekend już nieco inne mam plany.

Ja sie wybieram do Modlina :) nie bede sie scigal ale bede patrzyl, tylko szybkich autem w jednym miejscu :D. Zobaczymy jak bedzie, mam nadzieje ze bedzie milo :D.

A 15 maja wybieram sie na Rajd Mlodych sprawdzic swoje marne umiejetnosci :D

Najlepiej cala sytuacje ujal tutaj ProsiaQ. Rajdy to jedno, wyscigi to drugie i ten temat byl poruszany nie raz. Szkoda, ze jeszcze panuje stereotyp, ze na imprezachw Modlinie to tylko palenie gumy itp. Obie te dyscypliny maja swoje cechy charakterystyczne. Jak chce obejzec walke o kazdy centymetr trasy, jazdy bokami i poczuc ta specyficzna atmosfere jaka panuje na rajdach to jade wlasnie na rajd. A jak chce zobaczyc na spokojnie ciekawe, czasami oryginalne auta o dosc pokaznej mocy i ktore nie czesto zobacze na zwyklej ulicy to jade na Modlin...Proste.

Pozatym mam nadzieje, ze w tym razem bez problemowo wystapi czarna SI, ktora jesli wystartuje moze niezle namieszac, no i mam nadzieje, ze liczba Subich na starcie takze nie bedzie mala. Licze tez na wystep Pana Mielcarka w Oplu Astrze, ktory tym autem robil niezla furore, tak jak leciwy juz z zew. chociaz zupelnie inny w srodku Opel Corsa...Kto byl na ostatnim wyscigu ten pamieta :) ...Bedzie sie dzialo :!:

to jest przede wszystkim dlatego bardzo interesujaca impreza, ze nigdzie w Polsce poza MERC w slomczynie, nie da sie obejzec takich szybkich mocnych i ciekawych samochodow...

nawet jak ktos sie nie sciga, ale lubi motoryzacje, to znajdzie na pewno duzo ciekawych rzeczy do ogladania...

Masz rację. Może poza sezonem 2001 RSMP :cry:

nie trafia do mnie tez argumentacja "proste be, zakręty koool"...

co ma jedno do drugiego? szybkie samochody są nie fajne, jak nie skręcają?

Nie, nie -> była mowa o "sprawdzaniu się". To jest troszkę coś innego.

Jedni robią to w ten, drudzy w inny sposób. Ja jestem zdania, że należy być tolerancyjnym i uznać, że ktoś może mieć inne zdanie. Nie ma sensu przekonywać na siłę :roll:

jakos kilka osób ze swiata rajdow/rc/wyscigow bylo i nie specjalnie narzekali.

chodzi o fajną zabawę...

Myślę, że nikt z forumowiczów tego nie neguje.

Ja wolę sprawdzać co może auto w innych warunkach. Może być nawet mniej oficjalnie i bez palenia gum. Co kto lubi :mrgreen:

Shodan, trzeba być bardziej wszechstonnym jesłi ma sie sprawdzac co umie auto.

Ja jak Marcin Cz. i GS i tu i tu muszę być :D

:D