Jump to content
The_Sickness

Forester 2.5 XT - turbo boost bez strojenia

Recommended Posts

Cześć, mam pytanie, Forester 2.5XT po remoncie, bez strojenia, zegar booost, czy można bez strojenia wrzucać mu drobne doładowanie powiedzmy 0,3 - 0,5 bara? Zanim wystroje jeszcze minie troszkę czasu, a zastanawiam się czy po dotarciu mogę mu trochę podmuchać więcej powietrza na niskich doładowaniach?

Posted (edited)

Masz LPG? Jeśli tak to byś mu dał więcej troszkę i wystroił to na AFR. Też było by dobrze.

Edited by ewemarkam

ja osobiście bym nie ryzykował..... bał bym się robić takie akcje po władowaniu kupy kasy w remont......

Zdecydowanie zły pomysł.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

8 godzin temu, The_Sickness napisał:

Cześć, mam pytanie, Forester 2.5XT po remoncie, bez strojenia, zegar booost, czy można bez strojenia wrzucać mu drobne doładowanie powiedzmy 0,3 - 0,5 bara? Zanim wystroje jeszcze minie troszkę czasu, a zastanawiam się czy po dotarciu mogę mu trochę podmuchać więcej powietrza na niskich doładowaniach?

Weź napisz wyraźnie o co chodzi, co ma remont silnika do doładowania?

Doładowanie przed remontem było pewnie w granicach 0,7bara, więc teraz też takie jest.

Skąd te 0,3-0,5 bara?

Chodzi o to żeby nie przeładować, mam zrobiony przelot, 3 cale za turbiną i nie chcę przeładować. Nie wiem czy w ogóle nie używać turbo, czy ewentualnie doładowania przejdą

Posted (edited)

ja zrozumiałem że kolega chce mu dołożyć 0,3 -0,5 bara doładowania więcej niż serja....... i to bez wystrojenia jest bardzo zły pomysł.....

a jeżeli chodzi że chce "depnąć pedał gazu" do 0,3-0,5 bara to czemu nie..... jeśli nic nie zmieniał przed a po remoncie (np. turbinę na większą)

po prostu go nie "pałuj" a wszystko będzie gitara :) to że masz DP przelot 3" po prostu nie zostanie wykorzystane :) po strojeniu będzie :)

Edited by klev

O to właśnie mi chodziło ... czy bez strojenia mogę w miarę normalnie jeździć, nie bać się wyprzedzać etc.

Podstawowe pytanie to jak bardzo setup po remoncie różni się od tego przed remontem

Teraz, skwaro napisał:

Podstawowe pytanie to jak bardzo setup po remoncie różni się od tego przed remontem

Dokładnie, co było robione z silnikiem, czy te same turbo czy inne?

I podstawowe pytanie: jak chcesz podnieść doładowanie nie robiąc remapu?

Po dodaniu przeloty 3 calowego za turbo robi sie remap.  Owszem mozna dojechac kawalek do kogos by wystroil ,ale bez remapu sie nie jezdzi na codzien po takiej zmianie.  Tak jest i nie radze kombinowac... jak sie zaklada przelot to sie robi remap w tym samym czasie - bo po co zakladac przelot i 3 calowa rure a remap odkladac na pozniej...

Z tego co zrozumiałem to pewnie remont pochłanal dużo kasiury. W międzyczasie zrobiony został przelot i brakuje kasiury na strojenie. Tak to jest?

Posted (edited)

Jest tak, że jestem z Olsztyna, remont pochłonął dużo kasy to fakt, przelot był zrobiony razem z remontem niestety Pan, który ma go stroić będzie available dopiero po świętach, a Panów zamienników stroicieli w tych okolicach brak. Jestem po dotarciu i zmieniam jutro olej na docelowy Liquy Molly 5w30. Nie jestem w stanie wystroić go na razie nigdzie indziej bo to moje jedyne auto, pracy mam full i nim muszę jeździć bo nie mam nic innego. Do tej pory na dotarciu jeździłem do 3 tys obrotów i po prostu pytam czy do strojenia mam nadal jeździć jak grzyb czy mogę sobie trochę poużywać. Ot cała filozofia. A stroić będę mam nadzieję jak najszybciej po świętach

Edited by The_Sickness

8 minut temu, The_Sickness napisał:

czy mogę sobie trochę poużywać. Ot cała filozofia

Ja bym z tym poczekał do strojenia. To nie jest subaryna co sobie sama wszystko ustawi jak Legacy Turbo i będzie git. 

Posted (edited)
52 minuty temu, frisco napisał:

Ja bym z tym poczekał do strojenia. To nie jest subaryna co sobie sama wszystko ustawi jak Legacy Turbo i będzie git. 

Tak zrobię dzięki. Ogólnie im więcej km robię od remontu tym lepiej chodzi. Takie mam wrażenie dziwne. Jakiś mocno wyczulony na wszystko co się w nim dzieje

Edited by The_Sickness

Spokojnie możesz pociskać, jeszcze lepiej dla silnika.
Wiadomo bez naprawdę ostrych szaleństw, subaru jest podlane paliwem więc problemu nie będzie.
Jak nie będzie przeładowywał to biedy nie zrobisz.