Skocz do zawartości

Drgania na postoju SBD


sztarno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Podczas postoju często telepie całą budą. Nie zawsze, ale zazwyczaj na ciepłym silniku. Podejrzewam dwumase ale brak innych wskazań na nią, nie szarpie przy ruszaniu, z biegami też nie ma problemu. Chociaż jak wcisne sprzęgło to wydaje mi się że słyszę jakieś "dudnienie", czy to może być dźwięk kończącego się koła dwumasowego? Dodatkowo zauważyłem że intercooler trzęsie się jakoś dziwnie mocno. Nie wiem czy TTTM czy coś się dzieje niedobrego?

Następne pytanie o napinacz paska wielorowkowego. Założony nowy bo stary latał już na boki i bił w obudowę rozrządu i pasek też wymieniony bo popiskiwal jak wilgotność była duża. Jednak nie wiem czy nowy "pracuje" poprawnie. Załączam link do filmu.

Na filmie efekt pływającego IC ale w rzeczywistości drga szybko i mocno...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po ok. 150kkm wymieniłem poduszki intercoolera. To gumowe krążki, z metalową tulejką w środku, przez którą przechodzi śruba mocująca. Były wyraźnie ’zbite’, po wymianie IC poszedł do góry.

Więc przynajmniej teoretycznie duże zbicie gumy może skutkować tym, że będzie ona ’latać’ na tulejce (razem z intercoolerem) góra - dół.

 

Sorki za dziwny język, próbuję pisać obrazowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...