Skocz do zawartości

Niedziałający spryskiwacz tylnej szyby w Imprezie - pomysły?


Halski83

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Finalnie postanowiłem pousuwać usterki w mojej Subarynie (Impreza hatchback 1.5 , 2008). Na pierwszy ogień idzie spryskiwacz tylnej szyby, który nie działa odkąd mam to auto.

Objaw jest taki, że gdy załączam przy kierownicy spryskiwacz tylnej szyby to słyszę, że silniczek pracuje ale ze spryskiwacza nie leci nawet kropla.

 

Podpowiecie gdzie zacząć szukać winowajcy? Znikąd płyn nie leci więc nieszczelności nie podejrzewam.

 

Poglądowe zdjęcie dyszy:

 

image.png.fdee21426d181effaf364bf8485bab34.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, impreza555 napisał:

zagięty przewód albo dysza  przytkana

 

Dzięki za podpowiedź. To dwa pytania:

 

1. Jak się dostać do tego przewodu? Jak on może lecieć?

2. Czym/jak można przetkać tą dyszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też mam Impreze z 2008 roku, silnik 2.0 i problem ten sam. Słychać jak silniczek chodzi, płyn w zbiorniku oczywiście jest, a na tylną szybę nie leci nawet kropla. Ściągnąłem plastikową osłonkę w bagażniku, dostałem się do przewodu ale wygląda na to, że płyn nawet tam nie dociera, więc u mnie problem jest gdzieś po drodze. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę teraz znaleźć, ale pamiętam, że była gdzieś na forum instrukcja naprawy. W modelach z jedną pompką jest zdaje się gumowy zaworek, który kieruje (w zależności od obrotów silniczka) płyn na przednią lub tylną szybę. Pod wpływem działania płynu guma z czasem puchnie i nie przepuszcza w jedną lub obie strony. O ile dobrze pamiętam należało rozebrać silniczek i delikatnie przyciąć gumkę ;) albo prościej - wymienić silniczek.

Sprawdźcie ten trop jeśli wykluczyliście zatkanie/przerwanie przewodu prowadzącego na tył.

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...