Skocz do zawartości

ZAPROSZENIE: Wypad na wino z Czerska do Janowca (25 maja)


Panzerpferd

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Infra napisał:

Trasa będzie taka? :D

Lajcik ;)
Tak będzie lepiej :evil2: :
 

To oczywiście zeszłoroczne Plejady ale niestety odcinek bez pomiaru czasu więc #beznapinki. Co nie przeszkodziło, żeby Forek wyglądał później tak:
IMG_20180602_145222239_PORTRAIT.thumb.jpg.da9c3f9ddcf4ce1edaf52c9f355882d7.jpg

 

A tak serio, to jak jeszcze trochę popada to trzeba brać telefony do okolicznych traktorzystów.

Edytowane przez jasiem
rozwinięcie myśli :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Tadeo said:

czy załapiemy się jeszcze na wynajem jednego zestawu?

Jasne!

 

Może zróbmy tak, żeby CB było w pierwszym i w dwóch ostatnich czołgach. Pierwszy leci @Panzerpferd, ostatni chyba @michałMAK? Tak? @Panzerpferd, zgadza się?

 

Ja bym leciał trzeci, a Ty @Tadeo przedostatni, wtedy byś zamykał karawanę, jakby Michał objeżdżał bagna asfaltowym forkiem.

 

To jedno radio by poszło do @Tadeo, drugie do @Panzerpferd, si?

 

Dobrze kminię?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne!
 
Może zróbmy tak, żeby CB było w pierwszym i w dwóch ostatnich czołgach. Pierwszy leci [mention=32414]Panzerpferd[/mention], ostatni chyba [mention=33568]michałMAK[/mention]? Tak? [mention=32414]Panzerpferd[/mention], zgadza się?
 
Ja bym leciał trzeci, a Ty [mention=32000]Tadeo[/mention] przedostatni, wtedy byś zamykał karawanę, jakby Michał objeżdżał bagna asfaltowym forkiem.
 
To jedno radio by poszło do [mention=32000]Tadeo[/mention], drugie do [mention=32414]Panzerpferd[/mention], si?
 
Dobrze kminię?
 
 


Tak zamykam karawane ;-)
Mam swoje CB wiec jak jest więcej zestawów to może ktoś w środku niech jeszcze ma łączność CB ;-)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AdamMarshall @michałMAK
Dokładnie o czymś takim myślałem. Kolumna może się nam jeszcze wydłużyć, gadam właśnie z Patrycją z FB.
Ja bym jechał z PMR i CB i powtarzał ważne komunikaty na obydwu zakresach.

Resztę ustalimy na rynku w Czersku widząc ile jest osób i jaki sprzęt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Dj Brabus napisał:

Ja niestety CB nie mam - z łączności zostaje mi tylko tubalny głos @Panzerpferda... :dance:

Kurła, powtarzam, zainstalujcie wszyscy aplikację CB TALK. 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.midlandeurope.cbip

Ta aplikacja daje radę, a zwlasza w przypadku kiepskich zestawów, źle lub wcale niezestrojonych (a tak będzie jeśli dostaniecie zestawy z przypadku) sprawdza się wówczas lepiej niż CB i na spore odległości.

Chłopaki u nas na wyprawach testowali chociaż wszyscy mają w terenówkach pożądane CB. Dlatego dobrze też tę apkę mieć zawsze, ponieważ tylko bardzo dobry zestaw z długim batem dają możliwość odbioru/nadawania na spore odległości w terenie.

Wiecej nie będę już powtarzał. 

Edytowane przez mechanik
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mechanik napisał:

Wiecej nie będę już powtarzał. 

Faktycznie wczoraj to testowałem. Prosta jak [piiiiiii], jest zawsze kilka wolnych kanałów, dobra jakość rozmów, a zasięg komórkowy powinniśmy mieć.

 

BRYGADO, ZAINSTALUJCIE TĘ APKĘ:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.midlandeurope.cbip

MOŻE SIĘ PRZYDAĆ :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, mechanik said:

Kurła, powtarzam, zainstalujcie aplikację CB TALK. 

(...)

 

Jak to to niby działa? Rozumiem, że to jest CB-apka-Radio i działa tylko pomiędzy apkami na telefonie...

No to ja podziękował za takie "CB-Radio". Nie dla mnie. Mnie używanie smartfona najzwyczajniej wkurwia i używam go niemal zupełnie wyłącznie jako telefonu.
Ja jestem chyba za stary na ten pokręcony świat.
Dla mnie telefon to telefon, komputer to komputer, GPS to GPS, aparat fotograficzny to aparat fotograficzny. CB-Radio to CB-Radio. No nie da się tego wszystkiego w jedno urządzenie wrzucić...

 

 

PIKNIK

Przypominam żebyście wzięli kubki na kawę i herbatę!!
No i każdy sobie ogarnia żarcie na grilla czy do podgrzania w garnku.

Ja na pewno zabiorę ze 2-3 kuchenki, także będzie gdzie podgrzać, tylko potrzebny własny garnek.

 

KOMUNIKACJA

Przypominam - kto może niech zabiera swoje, czy pożyczy od kogoś CB-RADIO, Walkie-Talkie PMR!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AdamMarshall napisał:

Rozumiem, że to jest CB-apka-Radio i działa tylko pomiędzy apkami na telefonie...

W takim razie całkowicie ŹLE to zrozumiałeś. 

3 minuty temu, AdamMarshall napisał:

działa tylko pomiędzy apkami na telefonie...

Tia, :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AdamMarshall napisał:

 

No to ja podziękował za takie "CB-Radio". Nie dla mnie.

Gratuluacje za podejście do nowej technologii. Ze wszystkim tak masz? 

Otóż jesteś w błędzie, za pomocą tej apki słyszysz wszystkich i nadajesz do wszystkich. Co ważne dalej niż na badziewnym zestawie.

Twój wybór.

Oczywiście że radyjka nie zastąpi, ale przy weekendowych wypadach jest OK. Nad Bajkał trzeba korzystać z klasycznego radia. 

8 minut temu, AdamMarshall napisał:

to GPS, aparat fotograficzny to aparat fotograficzny. CB-Radio to CB-Radio. No nie da się tego wszystkiego w jedno urządzenie wrzucić...

Sam lubię prawdziwe radyjko, mam zainstalowane na stałe. Jednak niestety smartfony rosną w siłę i dają radę coraz lepiej zastąpić klasyczną technikę. 

5 minut temu, AdamMarshall napisał:

...woow!

@mechanik, czyli jak ja będę nadawał na CB-Radio, to ta apka będzie to odbierać?

 

Tak. Będą słyszeć wszyscy niedowiarku :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem informację, że od jutra prom na Wiśle Karczew-Gassy wstrzymuje kursowanie ze względu na idącą falę powodziową.

I faktycznie - Kraków już się z wielką wodą boryka:

http://krakow.wyborcza.pl/krakow/14,44425,24815898.html

 

Możliwe jest, że będziemy musieli skrócić/zmienić ostatni, terenowy etap wyprawy - jest on w większości na terenach zalewowych.

Na wszelki wypadek opracuję dodatkowe dojazdy do wyżej położonych miejsc by spróbować się pobawić.

 

 

D7P0rm_WsAAKKZN.jpg

Edytowane przez Panzerpferd
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie patrzę na tą falę :(

 

Pytanie co ogólnie tam zastaniemy, czy wody gruntowe też się nie podniosą i czy nie ugrzęźniemy :(

Wiem że dziś już czwartek i może przesadzam ale czy nie przenieść wyprawy na inny termin ?

Już pomijam swoje auto ale foresterom do prawdziwych terenówek to troszkę daleko ;)

Edytowane przez michałMAK
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co zastaniemy, to zastaniemy, jak się nie da przejechać, ominiemy.

I tyle.

Fun i tak będzie. Pojeździmy, pogadamy, posiedzimy na trawie.  

 

Przekładać nie ma co, bo połowie terminy nie zagrają, szkoda by było imprezy.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem Wam w Małopolsce jest grubo, u mnie w samym Krakowie też robi się nieciekawie, bo część dróg podmiejskich jest już nieprzejezdna dla "plebsu", bo studzienki nie wyrabiają z odpływami, a leje kolejny dzień... :(

 

W kwestii imprezy - jeśli trasa okaże się nieprzejezdna, to liczę, że Pan Organizator wymyśli inną, bardziej lajtową trasę "ogólnoprzejezdną" i będzie git. Przyznam szczerze - jak mnie szutrowo-trawiasta wycieczka bardzo cieszy, tak gnojenie się w błocie już tak średnio... W razie czego z @michałMAK zafundujemy sobie objazd asfaltowy. ;)

 

Byle tylko przestało lać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wyluzujcie! To mój pierwszy taki wyjazd Świniakiem, a wy tu panikujecie!   :)

 

Nikt nie zamierza topić Świniaków, a ja to już na pewno nie.
Z dwóch powodów:
1. Kocham ten samochód, nie chcę go złachać i nie kupowałem go do wodnego offroadu.
2. Wkrótce będę go sprzedawał i też nie chciałbym musieć wklejać kitu "Panie, do kościoła jeżdżony! Duńczyk płakał jak sprzedawał!"


My mamy tak naprawdę naprawdę bardzo mało ofrołdowe samochody.

Jak będzie za mokro i za grzązko, cofamy i objeżdżamy!

 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...