Skocz do zawartości

Subaru Outback [BT] (MY20/MY21 =>)


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, subleo napisał:

Powoli dojdzie do sytuacji, że 7-letnie auto będzie można w zasadzie zezłomować, sprzedać na części ;) ... gdyż koszt wymiany kluczowych podzespołów, które się już wyeksploatowały będzie nieopłacalny.

Na tym to ma polegać, producent nie zarabia na autach sprzedawanych z drugiej ręki. Ceny będą szły w górę i zamiast kupować wszyscy będą wynajmować a rynek wtórny też będzie w rękach producentów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
50 minut temu, Tsunetomo napisał:

Wynikałoby z tego, ze inni importerzy maja na to jakiś sposob (zakladam ze legalny)

Importerzy narzucają dealerom m.in. konieczność posiadania aut demo, niejednokrotnie także sposób prowadzenia jazdy próbnej. Mogą także wymagać posiadanie aut zastępczych ( serwis ). Natomiast udostępnienie samochodu na kilka dni oznacza w sensie fiskalnym pozyskanie przez klienta korzyści majątkowej podlegającej opodatkowaniu ( nie mój wymysł - takie przepisy, miałem już na ten temat przeprawę z fiskusem ). Innymi słowy - w razie kontroli użyczenie samochodu na kilka dni może zostać potraktowane jako obligacja podatkowa dla klienta, a dla dealera ( jeżeli stosuje pełny odpis VAT ) jako użytkowanie prywatne , co opisałem powyżej. Nie oceniam legalności działań innych dealerów, gdyż brak mi po temu informacji. Być może odpisują tylko połowę VAT, być może zakładają, że jakoś to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argument co do pelnego odliczenia VAT-u jest malo trafiony lecz co do przepisow ma sens. Przepisy przepisami a zycie zyciem i wiadomym jest ze dealerzy roznych marek uzywaja aut demo nie tylko do jazd testowych ale tez do celow prywatnych. Z 10 lat temu bylem umowiony na jazde testowa w salonie  Subaru, przychodze a tu sie okazuje ze auta nie ma.Pytam o co chodzi: “ Szef potrzebowal jechac do Warszawy,auta niema.” Pytam jak to mozliwe? Pada odpowiedz “ to szefa firma i auta wiec robi co chce”. 

We Wroclawiu widac wiele aut ktore obklejone sa naklejkami salonow ktorymi jezdza pracownicy do domu,na obiad czy cos zalatwic. Czesciej slyszany i racjonalny argument to mozliwosc kolizji lub szkody calkowitej. W 2017 mialem na weekend auto z salonu,pojechalem wieczorem na cmentarz a tu nagle driftujace BMW 3 wyjezdzajac z bramy wysmyknelo sie kierowcy z pod kontroli..Przelecial 10 cm przed maska bez szkody dla auta ale takich sytuacji bardziej bym sie obawial niz US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aflinta napisał:

Ceny będą szły w górę i zamiast kupować wszyscy będą wynajmować a rynek wtórny też będzie w rękach producentów. 

 

Ale te używki też ktoś musi potem kupić i to za stosunkowo duże pieniądze, inaczej wartość rezydualna poleci w dół i ceny wynajmu podskoczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, GREGG napisał:

Ale te używki też ktoś musi potem kupić i to za stosunkowo duże pieniądze, inaczej wartość rezydualna poleci w dół i ceny wynajmu podskoczą

Kupi od producenta, może nawet z jakąś gwarancją - wtedy producent kosi w sumie dwa razy za to samo auto. A cena wynajmu owszem będzie wyższa, ale ceny aut też urosną by spełnić normy emisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2019 o 10:35, Andrzej Koper napisał:

 

wzruszyłem się Pana ponowną troską o mnie i moją firmę , dziękuję za porady i życzenia :drool:Proponuję  jednak wrócić  do tematu tego wątku  czyli OBK MY 20 ….:coffee:

Panie Andrzeju emotikonki to wnuczka z gimnazjum nauczyła czy inicjatywa własna? Tego pierwszego nie rozumiem... ślinotok ze wzruszenia? Mogę prosić o oświecenie „w Pana stylu”?

Ad rem OBK MY20 - jazdę próbna odbędę w innym salonie, nie śmiałbym narazić Pana na koszt związany z paliwem i zużyciem pojazdu. 

Niezmiennie życzliwie pozdrawiam, życząc wielu sukcesów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tsunetomo napisał:

Panie Andrzeju emotikonki to wnuczka z gimnazjum nauczyła czy inicjatywa własna? Tego pierwszego nie rozumiem... ślinotok ze wzruszenia? Mogę prosić o oświecenie „w Pana stylu”?

Ad rem OBK MY20 - jazdę próbna odbędę w innym salonie, nie śmiałbym narazić Pana na koszt związany z paliwem i zużyciem pojazdu. 

Niezmiennie życzliwie pozdrawiam, życząc wielu sukcesów. 

Czy mógłbyś już skończyć wylewać swój jad? Czerpiesz z tego przyjemność? Twoje zawsze musi być na wierzchu? Napisz jeszcze coś w podobnym stylu i skończ proszę. Czytać tego się nie da. Jeżeli masz osobiste wycieczki nic nie wnoszące do tematu to masz opcję PW. 

 

Wierzę że Pan Andrzej nie odpisze na Twoje zaczepki i temat urwie się 

  • Haha 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2019 o 20:24, Andrzej Koper napisał:

 

 

delikatnie przypomnę , że to Pan wspomniał o Volvo  dla którego wg. Pana Subaru nie jest godnym rywalem ze względu na brak możliwości sprawnego poruszania się :superhero: Myślałem , że zupełnie nowa informacja o planach ograniczenia szybkości do 180 km/godz przez Volvo , Pana zainteresuje ale widzę , że to nie przeszkadza....:)

 

 

Pana tok rozumowania jest nieco infantylny....:D

Jest jeszcze submarka Polestar, tam nie będzie ograniczeń. Osiągi zbilżone do STI..

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proporcjonalny to on nigdy nie był i nadal nie jest :) Rozstaw osi - na oko - się nie zmienił więc nadal trochę szczudłowaty, nadal buja się w przód i w tył jak dzwon ale nie ma patyka pod klapą bagażnika :)

Wobec nadchodzących regulacji wróżę firmom importującym auta z USA wzrost obrotów -  na wszystkich markach.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minutes ago, czekker said:

 

To akurat było wiadomo już dawno. Raczej już nigdy nie będzie H6, przynajmniej nie od Subaru. 

Na pierwszy rzut oka, jak dla mnie wygląd gorzej niż dotąd. Spodziewałem się jakiegoś E-Boxer w połączeniu z 2.5i albo/i plug-in rozwiązania. A tu nic, czy to oznacza, że Outback się już w Europie nie pokaże? 

Edytowane przez Topi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Topi napisał:

Na pierwszy rzut oka, jak dla mnie wygląd gorzej niż dotąd. Spodziewałem się jakiegoś E-Boxer w połączeniu z 2.5i albo/i plug-in rozwiązania. A tu nic, czy to oznacza, że Outback się już w Europie nie pokaże? 

Na pierwszy rzut oka kazde subaru jest brzydkie... to wiadomo od dawna.  Outbacki na rynek US sa produkowane w US - i ewidentnie beda mialy silniki od Forestera USDM oraz Ascenta, byc moze wersje na rynek EU beda zblizone silnikami do Forestera EU... co mogloby oznaczac e-boxer (no ale to sa juz tylko moje spekulacje).

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie face lifting. Wersja blacked out wyglądałaby całkiem sensownie, gdyby zachowali konsekwencję i wyrzucili srebrne obramowania szyb. Ale po co... Na szczęście, na tę chwilę, auto zupełnie nie dla mnie, więc nie będzie dylematu czy dadzą, co dadzą i kiedy dadzą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktos sie zastanawial czemu ten Outback taki podobny do poprzednika, i na dodatek silnikit takie nie-europejskie to prosze zwrocic uwage na fakt ze:

 

The midsize SUV could enable Subaru to add to its 85 consecutive months of sales growth in the U.S. The surging brand surpassed Hyundai to become the seventh biggest seller by sales volume in 2018.

 

Nie ma chyba innego rynku na swiecie ktory daje takie wyniki firmie Subaru... Wprowadzajac radykalne zmiany OBK moze stracic swoja pozycje na rynku.  Podejrzewam ze gdy sprzedaz Outbackow zacznie spadac to wtedy zauwazymy bardziej radykalne zmiany. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

aby sciagnąc pare sztuk obk xt trzeba bedzie ogarnac pare kontenerków, transport, papierologie ale chyba da się zrobic  ;) Podejrzewam ze zejdą jak ciepłe bułeczki. Jedyny minus to brak gwarancji... 

Chyba że SIP coś wymyśli. W końcu jakies rodzinne męskie auto w gamie plejad :mrgreen:

Edytowane przez Karas
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Karas napisał:

aby sciagnąc pare sztuk obk xt trzeba bedzie ogarnac pare kontenerków, transport, papierologie ale chyba da się zrobic

 

Cło, akcyza, VAT, transport, przeróbki... dlatego nowych nikt nie będzie sprowadzał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba. Tylko co silnikami? Mam cichą nadzieję, że FHI wymyśli, wyprodukuje elektryka i wprowadzi go do oferty w EU żeby emisja flotowa pozwoliła na XT w OBK lub nowym Foresterze.

Wiem, wiem to ta sama nadzieja jak powrót Williamsa do walki o środek stawki w F1 w tym sezonie.

Ale nadzieja umiera po targach w Genewie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...