Skocz do zawartości

Subaru Outback [BT] (MY20/MY21 =>)


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, peteres napisał:

Z ciekawości wszedłem na stronę Subaru. OBK XT z 2.4 wyposażony po pachy kosztuje ponad 38k zielonych, czyli ponad 150k złociszy. To rzeczywiście taka hamerykańska Dacia:P

A czy oni tam nie podają cen netto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/30/2020 at 6:52 AM, Czarne_Koronkowe said:

A czy oni tam nie podają cen netto?

Podają ceny netto. Do tego dochodzą jakieś opłaty dealerskie, koszty rejestracji i stanowy podatek obrotowy. W moim stanie (CT) to 6.35%.

Wersja topowa cennnikowo, bez akcesoriów kosztuje $40,705 netto. Akcesoria dodatkowe typu aluminiowa osłona pod silnik, osłona dyfra, fotochromatyczne lusterko zewnetrzne po stronie kierowcy, jakaś tam drobnica i już mam $42k netto.

Póki co sprzedaż w US stanęła, w tej chwili subaru oferuje kredyt 0% na 5 lat. Zobaczymy co będzie dalej.

Przymierzałem się do Outbacka przed szaleństwem wirusowym - przyjemne auto :)

J.

Edytowane przez Kowalesik
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj chyba nikt nie kupuje auta w cenie cennikowej :), im bliżej końca miesiąca tym więcej można utargować.

Koszty? Sprowadzenie auta poza mieniem przesiedleńczym:

(Cena zakupu + koszt transportu)*1.10 (cło)*1.186(akcyza)*1.23(VAT).

Przynajmniej tak było 10 lat temu, kiedy sprowadzałem swoje auto na mienie i chciałem tego uniknąć :) Jeśli auto nie jest zakupione w cenie złomu - nie ma sensu, chyba, że dla zasady i posiadania wyjątkowego auta.

Koszt transportu z NJ do Sękocina pod Warszawą to jakieś $2000 - $2500, nie wiem ile teraz kosztuje sama odprawa celna.

Nie wiem na ile tańsza byłaby wysyłka do DE i jak ma się sprawa VAT/akcyzy.

Edytowane przez Kowalesik
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, -Stefan napisał:

Jak takie bedzie to biore :))) oby chociaz zblizone...

260-270 tysięcy za samochód z którym będą problemy z serwisowaniem :) Ciekawe jakie będą koszta serwisu i ubezpieczenia

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Czarne_Koronkowe said:

260-270 tysięcy za samochód z którym będą problemy z serwisowaniem :) Ciekawe jakie będą koszta serwisu i ubezpieczenia


nie no noe w tek kwocie. Mowie ze jak bedzie podobne na polskim rynku. Jak bedzie w podobnej specyfikacji jak obecny Outback to biore Raptora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/30/2020 at 1:26 PM, Kowalesik said:

Koszty? Sprowadzenie auta poza mieniem przesiedleńczym:

(Cena zakupu + koszt transportu)*1.10 (cło)*1.186(akcyza)*1.23(VAT).

To juz chyba taniej wyjdzie wyjazd na rok do USA i sprowadzenie legalnie na mienu przesiedleńcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Jabubmw said:

W sytuacji kiedy można jeszcze od ręki kupić w polskim salonie Mustanga 5.0 Bullitt za około 230 tys. Wiem, wiem.. to zupełnie inny typ auta. Ale, co? Można? Można..

Czyli Mustang 5.0 Bullitt w PL niemal w tej samej cenie co w US? Koniec świata :) Tutaj bazowy model to  $49k netto, z wodotryskami (typu fotele Recaro, BLIS, navi, Bang & Olufsen i adaptacyjne zawieszenie), które pewnie w EU są w standardzie, to już $54k netto.

Tak czy siak, czekam na powrót do w miarę normalności i może zdecyduję się na Outbacka, chociaż czytając forum widzę, że Subaru to takie auta specjalnej troski :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Jabubmw napisał:

Wyprzedają rocznik 2019, więc trochę taniej wychodzi.. Kolega parę dni temu kupił, to przy okazji zapytam ile dokładnie zapłacił.. jeśli powie.

Na portalach ogłoszeniowych są wystawione modele z 2019 roku i najtańszy bez przebiegu jaki znalazłem kosztuje 169900.

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-outback-2-5i-175km-exclusive-eye-sight-lineatronic-ID6CQtsq.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Michał W. napisał:

Na portalach ogłoszeniowych są wystawione modele z 2019 roku i najtańszy bez przebiegu jaki znalazłem kosztuje 169900.

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-outback-2-5i-175km-exclusive-eye-sight-lineatronic-ID6CQtsq.html

Phi, za pół tego masz wersję XT :)https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-outback-2020-2-4-onyx-edition-xt-4x4-uszkodzony-tyl-ID6D4nRx.html#c5260d8b99

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Michał W. napisał:

Na portalach ogłoszeniowych są wystawione modele z 2019 roku i najtańszy bez przebiegu jaki znalazłem kosztuje 169900.

Uważam, że warto jeśli ktoś ma budżet 170 tys. i szuka auta w takim stylu. To jest naprawdę kawał dobrego, uniwersalnego i bezpiecznego auta (bez wodotrysków jeśli chodzi o silnik), wg mnie posłuży właścicielowi na długo. Za chwile ciężko będzie kupić coś takiego, a zapewne nie za taką cenę. 
Wartością dodana jest również to, że jest to 5 gen. poliftingowa (dopracowana). Określa ten segment rynku, pierwszy outback pojawił się już w 1995 r. Wg mnie wyróżnia się z tłumu wobec obecnie dziś  produkowanych aut (ma swój charakter i styl). Pozdrawiam wszystkich posiadaczy. 

Edytowane przez Paweł J.
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kristofor napisał:

Bardzo fajny ten XT ale ciężko porównywać ceny używanego rozbitka bez gwarancji z rynku amerykańskiego (światła, Farenheity, mph) z nówką z salonu w której nikt nie pierdział w fotel. :D

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michał W. napisał:

Bardzo fajny ten XT ale ciężko porównywać ceny używanego rozbitka bez gwarancji z rynku amerykańskiego (światła, Farenheity, mph) z nówką z salonu w której nikt nie pierdział w fotel. :D

 

A Wy tak wszystko na poważnie. Nie wykluczam apriorycznie rozbitków z USA ale wszystko rozbija się o różnice w wersjach. Już teraz takowe istnieją, jednak są ogarniane przez serwisy, również ASO. Jednak według Dyrekcji pomiędzy wersjami US a resztą świata ma być sporo więcej różnic, w związku z czym bez wcześniejszego rozpoznania bym się nie decydował na auto z US. Oczywiście nie dotyczy to modeli do MY 18, gdzie jak pisałem jest to dla dobrego warsztatu taki problem jak remont 1.9 TDI dla garażowca pod Malborkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kristofor napisał:

Realna kwota aby wygrać ten egzemplarz na aukcji , sprowadzić i opłacić podatki to jakieś 130-150 tys zł . Plus naprawa .Niektóre firmy pośredniczące szukają naiwniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...