Skocz do zawartości

Subaru Outback [BT] (MY20/MY21 =>)


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.08.2019 o 21:30, hesus napisał:

Wizualnie petarda. Wnętrze też jest super. Pod tym względem zdecydowanie najciekawszy model w obecnej gamie.

 

Ciekawe czy w ogóle dotrze do Europy.

Zapewne dotrze. Interesujące będzie to z jakim silnikiem. Mi osobiście auto bardzo się podoba, bardziej niż Volvo. No i to Subaru :) Niesety, jak znów zaproponują nieznacznie poprawiony 2,5 to nie wejdę jeszcze raz do tej samej rzeki przekonywania się, ze mi to wystarcza. Poczekamy, zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tsunetomo napisał:

nie wejdę jeszcze raz do tej samej rzeki

Nie wchodzi się do tej samej rzeki - oznacza to, że nie mamy do czynienia dwa razy z tą samą sytuacją (bo rzeka ciągle się zmienia). Zapewne chodziło o nie popełnianie dwa razy tego samego błędu ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aflinta napisał:

Nie wchodzi się do tej samej rzeki - oznacza to, że nie mamy do czynienia dwa razy z tą samą sytuacją (bo rzeka ciągle się zmienia). Zapewne chodziło o nie popełnianie dwa razy tego samego błędu ;)

Masz racje. Dziękuję za zwrócenie uwagi na niepoprawne zastosowanie powszechnie zle stosowanego sformułowania. Widzę, ze jesteś w tej materii spolegliwy ;)

Mialem na mysli to, ze auto (i marka) bardzo mi się podoba, podobnie jak poprzedni model, który kupiłem mimo obaw o słaba dynamikę. Niestety, nie dałem rady tego „przejść” i auto sprzedałem po dwóch latach i 26k km. O 2,4DIT nie ma chyba co myśleć w EU, ale może 2,5 tak z 10% dynamiczniejsze? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tsunetomo napisał:

Masz racje. Dziękuję za zwrócenie uwagi na niepoprawne zastosowanie powszechnie zle stosowanego sformułowania. Widzę, ze jesteś w tej materii spolegliwy ;)

Mialem na mysli to, ze auto (i marka) bardzo mi się podoba, podobnie jak poprzedni model, który kupiłem mimo obaw o słaba dynamikę. Niestety, nie dałem rady tego „przejść” i auto sprzedałem po dwóch latach i 26k km. O 2,4DIT nie ma chyba co myśleć w EU, ale może 2,5 tak z 10% dynamiczniejsze? 

 

Nie ma żadnej nadziei na turbo benzynę, która jest na rynku USA ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Blixten napisał:

 

Nie ma żadnej nadziei na turbo benzynę, która jest na rynku USA ? :(

Chyba gdzieś Dyrekcja wspominała, ze nie. Zobaczymy. Powtórzę się, ale wg mnie nowy OBK wyglada lepiej niż Volvo. 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wtedy będzie 12,5 sek do 100km/h z 1 osobą i bez bagażu. Jak się wsadzi rodzinę z bagażem na wakacje to będzie gruuuubo ponad 2 tony. Mam nadzieję, ze jednak coś na tą EU będzie lepszego, bo żal będzie nie mieć opcji na zakup takiego fajnego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może wyjść. Z koniecznością przeróbek na warunki użytkowania w EU, brakiem jakiejkolwiek gwarancji, możliwości skorzystania z tarczy podatkowej etc. 

Aż tak bardzo mi się nie podoba, by zdecydować się na takie niewygody ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2019 o 08:02, Tsunetomo napisał:

Masz racje. Dziękuję za zwrócenie uwagi na niepoprawne zastosowanie powszechnie zle stosowanego sformułowania. Widzę, ze jesteś w tej materii spolegliwy ;)

Mialem na mysli to, ze auto (i marka) bardzo mi się podoba, podobnie jak poprzedni model, który kupiłem mimo obaw o słaba dynamikę. Niestety, nie dałem rady tego „przejść” i auto sprzedałem po dwóch latach i 26k km. O 2,4DIT nie ma chyba co myśleć w EU, ale może 2,5 tak z 10% dynamiczniejsze? 

Miałeś OBK 2.5 wolnossące? Rozważam go, ale osiągi na papierze nie prezentują się zbyt oszałamiająco :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, McSudi napisał:

No nie ma co gadać, bardzo do mnie przemawia nowy model...tylko jak tu doczekać do Europejskiej premiery :rolleyes:

 

 

Oj. do mnie też. Powyższy filmik wczoraj oglądałem, fajne wrażenia z jazdy od ok. 16 min.

Do tego koloru IMO tylko czarne, o potężnych ramionach, felgi. I byłby kozak !

 

Będzie u nas w 2020?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką nadzieję, że najpóźniej będzie to 2020 aczkolwiek obawiam się, że specjalnie na „nasz” rynek z powodów wszystkim znanym wrzucą silnik coś na wzór nowego Forka...a to byłby dramat.

Edytowane przez McSudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, elmot napisał:

Miałeś OBK 2.5 wolnossące? Rozważam go, ale osiągi na papierze nie prezentują się zbyt oszałamiająco :(

Mialem. Super auto. Ale brak dynamiki mnie pokonał. Polecam jazdę testowa by być pewnym ze wystarczy. Ja zrobiłem za krótka.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2019 o 20:33, Tsunetomo napisał:

Tak może wyjść. Z koniecznością przeróbek na warunki użytkowania w EU, brakiem jakiejkolwiek gwarancji, możliwości skorzystania z tarczy podatkowej etc. 

Aż tak bardzo mi się nie podoba, by zdecydować się na takie niewygody ;) 

 

no i ograniczenie szybkości do 180 km/godz  :drool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Andrzej Koper napisał:

 

no i ograniczenie szybkości do 180 km/godz  :drool:

Na Polskie drogi to aż nadto Panie Andrzeju. Co więcej, przy 180km/h 2,5i spala jakieś 16litroe /100km. Sprawdzone empirycznie w Niemczech. POzdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tsunetomo napisał:

Na Polskie drogi to aż nadto Panie Andrzeju. Co więcej, przy 180km/h 2,5i spala jakieś 16litroe /100km. Sprawdzone empirycznie w Niemczech. POzdrawiam serdecznie.

 

to o benzynie już wiemy, a oleju ile?:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szmiglo napisał:

 

to o benzynie już wiemy, a oleju ile?:mrgreen:

Nie zanotowałem takiego zjawiska, zakładam, ze oleju „nie brał”. To auto z tym silnikiem nie jest zaprojektowane na prędkości ponad 140km/h, kiedy to spala rozsądna około 10l.

Zresztą, w PL więcej nie można i nie bardzo wiadomo po co. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tsunetomo napisał:

Nie zanotowałem takiego zjawiska, zakładam, ze oleju „nie brał”. To auto z tym silnikiem nie jest zaprojektowane na prędkości ponad 140km/h, kiedy to spala rozsądna około 10l.

Zresztą, w PL więcej nie można i nie bardzo wiadomo po co. 

Wiem. Swoim 2,5 zazwyczaj podróżuje wlasnie licznikowe 140 bo to optymalna prędkość. 2500 obrotów i maks 10l paliwa na 100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Szmiglo napisał:

Wiem. Swoim 2,5 zazwyczaj podróżuje wlasnie licznikowe 140 bo to optymalna prędkość. 2500 obrotów i maks 10l paliwa na 100km.

No właśnie. Wszystko powyżej tego, szczególnie jak auto jest zapakowane (a do tego w sumie służy - wygodnie w 4 osoby z bagażem) powoduje logarytmiczny przyrost spalania i spadek zasięgu. 

Tak jak pisałem - OBK z 2,5i CVT to znakomite auto, jeśli ktoś nie oczekuje od niego jakichś obłędnych przyspieszeń i podróżowania 140+VAT po autostradzie. Tym bardziej, że przy spokojnej jeździe w trasie potrafi spalać nawet w okolicach 7-8 litrów. Ech... trochę zatęskniłem za nim, mimo wszystko... Tym bardziej, że niebieski z jasnym wnętrzem prezentował się naprawdę ładnie...

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się tylko pod tym podpisać. 

Dość często pokonuję tę samą trasę, ok. 120km drogą lokalną. Jadąc 90-120km/h wynik z komputera oscyluje między 7,5-8l. 

Natomiast na autostradzie pokonując podobny odcinek z prędkością nieprzekraczającą 140km/h nigdy nie osiągnąłem wyniku większego niż 9-9,5litrów.....W sumie jak się tak nad tym teraz zastanawiam to nigdy nie przekroczyłem tym autem (wg wskazań komputera) 11,5L/100km 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...