Skocz do zawartości

Subaru Outback [BT] (MY20/MY21 =>)


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Trochę to pachnie przymiarką pod EU... Ale jak przypomnę sobie ile palił Levorg i ile XT to trochę boję się tego spalania :ph34r:

 

Mi WRX FA20DIT pali po Wrocławiu 7-8l bez korków (rano/wieczór/weekend) przy żwawej jeździe. Przy korkach w godzinach szczytu prawie nie jeżdżę, bo nie muszę, ale wychodzi 10-11l. Jazda 1-2 bieg, czasem nawet 2 nie ma po co angażować. Kto tu jeździ to wie...

Wg mnie nieźle. No wiadomo, Prius to nie jest. To chyba przy 1.8 nie powinno być gorzej.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sartek napisał:

A tak skoro już przy tym jesteśmy: Ile w praktyce pali nowy OBK w mieście? Dobrze kojarzę, że jeździ po Wrocławiu? Masz już jakieś sensowne obserwacje?

Kazdy Suv/podniesione kombi dyche w miescie musi palic.Takie moje doswiadczenia.

Zona nie dusi XT 18 , ja cisne OBK 19 i wyniki spalania sa niemal identyczne czyli 10,5-11 wiec ok 510km na baku max.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Lisek napisał:

Kazdy Suv/podniesione kombi dyche w miescie musi palic.Takie moje doswiadczenia.

Zona nie dusi XT 18 , ja cisne OBK 19 i wyniki spalania sa niemal identyczne czyli 10,5-11 wiec ok 510km na baku max.

520 na baku w XT to miałem przy mega delikatnej jeździe miejskiej. Jak się tylko zapomniałem to nawet do 380 potrafiło zejść. Podobnie na autostradzie - ruszałem z Gdańska i ledwo do Częstochowy dojeżdżałem. OBK jadę o te 10 - 20 km/h szybciej i tankuję za Krakowem. Generalnie XT mało palił na tzw. krajówkach przy stałej jeździe od 90 do 110 km/h, wtedy rzeczywiście raz mi komputer pokazał 700 km. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lisek napisał:

Kazdy Suv/podniesione kombi dyche w miescie musi palic.Takie moje doswiadczenia.

Mówisz? Dzisiaj zrobiłem moim OBK 40 km po Poznaniu, w korkach. Komputer pokładowy pokazuje 19,5 litra...

Gdyby to było Twoje 10,5-11 litrów, to bym nie zadawał głupich pytań :)

Edytowane przez sartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, sartek napisał:

Mówisz? Dzisiaj zrobiłem moim OBK 40 km po Poznaniu, w korkach. Komputer pokładowy pokazuje 19,5 litra...

W życiu mi po Wrocławiu i to w największych korkach tyle nie wyszło. Max przeze mnie odnotowane to z 13,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sartek napisał:

A jest jakakolwiek szansa, że ten silnik do nas trafi?

To wie może tylko @Dyrekcja. Jak dobrze pamiętam z Forestera (bo w Japonii 1,8DIT zastąpiło 2,5i) to spalanie gorsze było tylko dla trasy a średnie chyba wychodziło podobnie dla obu jednostek (musiałbym poszukać). Natomiast ten wynik 7,7l w WLTC w zestawieniu z obecnym u nas OBK 2,5i... no jakby to było faktycznie średnie spalanie, to wynik szacun i kolejne gramy emisji CO2 odpadają z auta. No i odpada u nas akcyza, choć oczywiście w jej miejsce wchodzi droższy konstrukcyjnie silnik. Byłoby pięknie, jakby taka konstrukcja zawitała do Europy :) A jazda z 1,8DIT z pewnością będzie ciekawsza niż z 2,5i - bo jednak jest tam sporo momentu obrotowego więcej, a CVT wie co z nim się robi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Europa musi się doczekać elektrycznego Subaru Solterra. Wtedy drzwi dla takich silników jak 1.8DIT powinny się otworzyć gdyż spadnie emisja całościowa koncernu. Chyba tak to działa i mam nadzieję że zapowiedź Solterry właśnie temu ma służyć.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było tak, że Solterra będzie po to aby utrzymać 2.5i, a nie myśleć o nowych turbo. Jedyna nadzieja w tym, że pojawiła się informacja o tym, że Forester Sport z silnikiem CB18 DIT ma pojawić się w Japonii, Australii i Europie. Póki Subaru robi 2.5i, który do Rosji nadaje się idealnie, Europe odbieram jak UE. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, subbiefan napisał:

Mi WRX FA20DIT pali po Wrocławiu 7-8l bez korków (rano/wieczór/weekend) przy żwawej jeździe. Przy korkach w godzinach szczytu prawie nie jeżdżę, bo nie muszę, ale wychodzi 10-11l. Jazda 1-2 bieg, czasem nawet 2 nie ma po co angażować. Kto tu jeździ to wie...

Wg mnie nieźle. No wiadomo, Prius to nie jest. To chyba przy 1.8 nie powinno być gorzej.

Zrobiliśmy XV 1.6 500 km po Wrocławiu i AOW. Średnie spalanie: 9 litrów ze wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Czarne_Koronkowe napisał:

XV 1.6 500 km po Wrocławiu i AOW. Średnie spalanie: 9 litrów

Skoro nowy OBK, istotnie większy i z większym silnikiem, pali Ci mniej więcej tyle samo, no to całkiem się panowie inżynierowie postarali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, keyman napisał:

Europa musi się doczekać elektrycznego Subaru Solterra. Wtedy drzwi dla takich silników jak 1.8DIT powinny się otworzyć gdyż spadnie emisja całościowa koncernu. Chyba tak to działa i mam nadzieję że zapowiedź Solterry właśnie temu ma służyć.

 

I kto kupi tyle tych elektryków za grube pieniądze, żeby ktoś inny mógł sobie kupić zwykłe mocne spalinówki?

Niestety, ale kto jeszcze wierzy w silniki turbo w Subaru w EU, żyje w krainie bajek ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sartek napisał:

Skoro nowy OBK, istotnie większy i z większym silnikiem, pali Ci mniej więcej tyle samo, no to całkiem się panowie inżynierowie postarali :)

Czytaj ze zrozumieniem :) XV typowo w mieście, OBK raczej dookoła i trasy. Ale tak czy inaczej „mniejszy” nie znaczy „mniej pali”… moje 3,5 litrowe Infiniti paliło 9 litrow…

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Czytaj ze zrozumieniem :) XV typowo w mieście, OBK raczej dookoła i trasy. Ale tak czy inaczej „mniejszy” nie znaczy „mniej pali”… moje 3,5 litrowe Infiniti paliło 9 litrow…

Które zamieniłeś na 2,5 litrowego Outbacka który pali tyle samo. :D Ciekawe dlaczego Infiniti zostało zamienione na nowego Outbacka?

Edytowane przez FilipBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, FilipBB napisał:

Które zamieniłeś na 2,5 litrowego Outbacka który pali tyle samo. :D Ciekawe dlaczego Infiniti zostało zamienione na nowego Outbacka?

Skończył się najem. Infiniti miało mikro bagaznik - bez szans na wakacyjne wojaże. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Wrocław-Chorwacja. 4 osoby dorosłe, bagaznik dopchany na maxa, bez trumny i bez rowerów. Jazda przepisowa + delikatny okład, autostrada tylko w Austrii. Spalanie z 1100 km: 7,2 l / 100 km

 

wkurzające jest to, ze Apple car rozłącza się co jakaś godzinę. Trzeba wypiąć kabel z telefonu, poczekać z 5 sekund i wpiąć na nowo…

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Czarne_Koronkowe napisał:

wkurzające jest to, ze Apple car rozłącza się co jakaś godzinę. Trzeba wypiąć kabel z telefonu, poczekać z 5 sekund i wpiąć na nowo…

Myślałem, że to tylko problem Android Auto. Zamiast wypinać kabel, spróbuj przytrzymać wciśnięte pokrętło głośności przez 10 sekund - najpierw wyłączy ekran a potem zrobi restart stacji i po ponownym uruchomieniu powinno wszystko samo wystartować. Prostsze niż walka podczas jazdy z kabelkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojezdzone nowym OBK... podsumuje to tak...forester 2020 platinium niecałe 27tys km najechane, niepalone w środku, polski salon...leasing odstąpię default_smile.png

pokażcie mi co w cenie outbacka platinium czyli jakieś 230 tys zł ma takie wyposażenie, miejsca w środku, bagazniku i tak jeździ?

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka



  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czarne_Koronkowe napisał:

 

wkurzające jest to, ze Apple car rozłącza się co jakaś godzinę. Trzeba wypiąć kabel z telefonu, poczekać z 5 sekund i wpiąć na nowo…

Pamiętam, że też miałem taki sam problem w swoim OBK V. Po którejś tam aktualizacji systemowej starlinka problem został rozwiązany i do dziś ACP działa wzorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem na weekend V90 CC i bardzo mi sie podoba nie tylko z wyglądu i jakości wykonania;

Na zakrętach trzyma się i wybiera nierówności nie gorzej niż Subaru. Jest o niebo lepiej wyciszony i fajnie przyspiesza. 

Kilkadziesiąt tyś droższy od Outbacka, ale mam wrażenie, że warto jest swojej ceny i mocno się nad nim zastanawiam. 

Dobrze się w nim czuję. 

 

20210904_165026.jpg

20210904_165135.jpg

Edytowane przez Blixten
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...