Skocz do zawartości

Subaru Outback [BT] (MY20/MY21 =>)


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Lisek napisał:

 w sumie nic wiecej nikomu nie trzeba:)

w sumie nic więcej mi nie potrzeba. ;)

Chwalę auto, które spełnia moje oczekiwania ale nie liczę, że wszyscy pójdą moim śladem i przyznają mi rację.

Wręcz przeciwnie lubię poczytać o zaletach innych marek i modeli ale nie rozumiem tego ciągłego sporu, który do niczego nie prowadzi. 

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta licytacja na argumenty przysłania główny temat tego wątku czyli co z Outback 2020?

Nie ma prezentacji w Japonii?

Nie trafi do Europy?

Pozostanie już tylko w USA?

O co chodzi?

Może szanowna @Dyrekcja nam to wyjaśni?

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, OBK CVT napisał:

to co cie tu tak trzyma?

nie masz prawdziwego zycia ze skupiasz sie na zasmradzaniu auta i to na forum marki?

to jakis fenomen, zebrala sie grupa zajadlych przeciwnikow marki i z zapalem pierwszych chrzescjan nawraca

nie badz wolakiem, zyj i daj zyc innym

 

trzyma mnie tu sympatia do marki i użytkowników tego forum, wśród których jest spora grupa potrafiąca rozmawiać o motoryzacji.  Po prostu dyskutować i porównywać, bez napinania żyły na czole i fochów. Ty widać do nich nie należysz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bardzozlymisio napisał:

A obiektywnie analizując rynek należy stwierdzić, że pomijając naprawdę drobne różnice w wyposażeniu i cenie dla OBK jest całkiem sporo alternatyw i gros z nich przewyższa go osiągami. 

Tylko ze ty obiektywnie analizujesz rynek na podstawie ogloszen promocyjnych na otomoto.pl i/lub zakladasz 15% upusty w kazdej marce poza Subaru. Obiektywne porownanie rynku powinno polegac na tym, ze porownujesz samochody o podobnym wyposazeniu, napedzie i rodzaju jednostki napedowej. A ceny bierzesz z katalogu. To jest obiektywne porownanie rynku. Subiektywne porownanie moze polegac na dodaniu np. mojego "idelogocznie mowimy VAGowi nie" jak i twojego "15% rabatu jak tylko przejdziesz przez prog"). A brak tempomatu albo skory to jednak nie sa "drobne roznice w wyposazeniu". Podobnie jak 20k to nie jest "drobna roznica w cenie" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Michał W. napisał:

Naprawdę nikogo nie dziwi, że nie ma Outbacka na targach w Tokyo?

Moim zdaniem jest to najważniejszy i bardzo niepokojący dzisiejszy news dla fanów Subaru?

 

Było na forum kilka głosów wieszczących, ze OBK nie będzie w EU. Zastanówmy się, skoro jest dostępny Forek 2.5i w ofercie Subaru, to dlaczego nie oferuje się go w EU?

Możliwe, że ograniczana jest kwota emisyjna całej marki - żeby wpuścić OBK, ale może tez to znaczyć, że 2.5  i w ogóle wypadnie z oferty w EU. A jeśli tak, to pożegnamy OBK i jeśli ktoś jest na kupnie, to powinien uderzyć teraz w dostępne egzemplarze. 

Edytowane przez bardzozlymisio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, blejzu napisał:

Tylko ze ty obiektywnie analizujesz rynek na podstawie ogloszen promocyjnych na otomoto.pl i/lub zakladasz 15% upusty w kazdej marce poza Subaru. Obiektywne porownanie rynku powinno polegac na tym, ze porownujesz samochody o podobnym wyposazeniu, napedzie i rodzaju jednostki napedowej. A ceny bierzesz z katalogu. To jest obiektywne porownanie rynku

 

W teorii masz rację. Jednak porównanie cen z katalogu uważam za niemiarodajne, bo od katalogu upust w Subaru dostaniesz żaden lub prawie żaden, a w VW, MB czy BMW 10-17% - i dlatego wybrałem otomoto ba zakładam, że tu ceny są sprowadzone do wspólnego mianownika, że to są ceny transakcyjne. Możliwe, że kupując dany model Paska czy OBK wyrwiesz jeszcze gumę do bagażnika czy tysiąca na flaszkę od Subaru. Jednak to będą ceny zbliżone do rzeczywistości. 

 

Zatem OBK na otomoto kosztuje pi razu oko 180.000 (nowy, 2019 Exclusive). 

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-outback-2-5i-exclusive-cvt-special-edition-od-autoryzowanego-dealera-ID6CsqGm.html#edc6426fbe

 

A Pasek Alltrack 

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-alltrack-2-0-tsi-4motion-272-km-dsg-dostepny-juz-ID6C2unp.html#df93018139

 

W tym porównaniu myślę (nie sprawdzałem dokładnie) Pasek może być lepiej wyposażony niż OBK (np. podgrzewana szyba) ana pewno porównywalnie. Kosztuje 17k więcej. Tyle, że ma 272KM. Czy to jest warte, czy nie 17K każdy ocenia sam ze swoim portfelem. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, bardzozlymisio napisał:

Zastanówmy się, skoro jest dostępny Forek 2.5i w ofercie Subaru, to dlaczego nie oferuje się go w EU?

Nigdy nie było w EU Forestera z silnikiem 2.5. Nie ma go nadal. Trudno powiedzieć dlaczego.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, bardzozlymisio napisał:

W tym porównaniu myślę (nie sprawdzałem dokładnie) Pasek może być lepiej wyposażony niż OBK (np. podgrzewana szyba) ana pewno porównywalnie. Kosztuje 17k więcej. Tyle, że ma 272KM. Czy to jest warte, czy nie 17K każdy ocenia sam ze swoim portfelem. 

To jest ostatni pasek poniżej 200k. Każdy następny jest już droższy. Nie wiem nawet czy tempomat ma bo opis średnio wygląda. No można na siłę to kupić ale na pewno nie jest to obiektywne porównanie. Kolejny na liście kosztuje 218k jeżeli nie jesteś firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michał W. napisał:

Moim zdaniem ta licytacja na argumenty przysłania główny temat tego wątku czyli co z Outback 2020?

Nie ma prezentacji w Japonii?

Nie trafi do Europy?

Pozostanie już tylko w USA?

O co chodzi?

Może szanowna @Dyrekcja nam to wyjaśni?

Może robią miejsce dla Ascenta w EU żeby móc konkurować z X5, GLE czy Q7? :)

 

A tak na poważnie to trzeba brać MY19 ciesząc się że jest i że tak tanio!

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blejzu napisał:

Panowie, bierzecie auta w dieslu ktore sa w duzej mierze golasami (np. brak tempomatu adaptacyjnego lub skorzanych foteli a co to znaczy "Przygotowanie do usług nawigacyjnych" to sam dealer raczy wiedziec) i mowicie ze sa tanie. No wielkie odkrycie... Nikt ich nie chce bo ludzie powoli odchodza od diesla. Strzelalbym tez, ze nowe zasady odliczania VATu maja w tym swoj udzial.  Owszem, mozna kupic auto w porownywalnej cenie (chociaz BMW za 210k juz takie nie do konca jest) ale albo nie bedzie to podniesione kombi (bo takich jest niewiele) albo nie bedzie to benzyna albo bedzie to golas. A najlepszym wypadku bedzie to jednorazowa oferta i bez mozliwosci modyfikacji. I tak, OBK tez nie mozna zmodyfikowac - ale on ma wszystko co moze miec. Pozatym... wrocmy do tej dyskusji w lutym/marcu 2020 i wtedy zobaczymy czy na roczniki aktualne tez takie ceny beda.

Mój egzemplarz glc daleko ma do golasa,ba mysle,ze jest dopasiony (według Twoich wytycznych - skóra jest,nawet z alcantara),a cena nie przekroczyla 180.000zl.

Z tym odchodzeniem od diesla nie do konca sie zgodze.Nadal sporo ludzi sie nimi interesuje i nie sadze,ze w najblizszym czasie się to zmieni.

Edytowane przez beemowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, beemowiec napisał:

Mój egzemplarz glc daleko ma do golasa,ba mysle,ze jest dopasiony (według Twoich wytycznych - skóra jest,nawet z alcantara),a cena nie przekroczyla 180.000zl.

Z tym odchodzeniem od diesla nie do konca sie zgodze.Nadal sporo ludzi sie nimi interesuje i nie sadze,ze w najblizszym czasie się to zmieni.

Chętnie byśmy poznali specyfikacje Twojego GLC, bo auto fajne i cena atrakcyjna. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Michał W. napisał:

Chętnie byśmy poznali specyfikacje Twojego GLC, bo auto fajne i cena atrakcyjna. ;)

Prosze uprzejmie.Cena jest przed rabatem.

To co oznaczone jest kwota 0zl jest w standardzie.

5 lat gwarancji w cenie.

GLC.pdf

Edytowane przez beemowiec
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, blejzu napisał:

To jest ostatni pasek poniżej 200k.

 

Benzynowy. Mający blisko 100KM więcej od OBK. A nawet za 200. Dostajesz dużo mocniejszy silnik za około 6% wyższą cenę. To nie jest dramat. 

Jeśli wziąć pod uwagę diesle - to ceny Alltracka zaczynają się od 175 i jest całkiem spory wybór poniżej w okolicach ceny OBK. 

 

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-alltrack-2-0-tdi-scr-4motion-190-km-dsg-7-stopniowa-ID6BUcHi.html#a364110450

 

Poniżej znajdziesz rzeczy, o których możesz tylko pomarzyć w OBK. Zatem musisz przyznać, że istnieją samochody nowe, które są porównywalne lub lepsze od OBK za podobne pieniądze mające lepsze osiągi. A wtedy wybór OBK jest raczej kierowany sercem niż rozumem. 

 

- Hak holowniczy składany, elektrycznie odblokowywany
- XDS - blokada mechanizmu różnicowego
- Pakiet Lusterka
- Emergency Assist, Traffic Jam Assist, Rear Traffic Alert i Side Assist Plus z Lane Assist
- Active Info Display - Komputer pokładowy z personalizowanym wyświetlaczem
- Wyświetlacz Head-up Display
- Pakiet Oświetlenie Ambiente
- Aktywny tempomat ACC do 210 km/h z automatyczną regulacją odległości Front Assist
- Poduszki powietrzne boczne dla zewnętrznych siedzeń z tyłu
- System Easy Open / Easy Close
- Przednia szyba podgrzewana bezprzewodowo i odbijająca promienie podczerwone
- Kierownica 3-ramienna, multifunkcyjna, obszyta skórą z funkcją Tiptronic
- Pakiet Zimowy 1
- Ogrzewanie postojowe, sterowane pilotem
- Tuner cyfrowy DAB+
- System wykrywający pieszych
- Szyba tylna oraz boczne tylne przyciemniane, szyby boczne dźwiękoszczelne
- Pakiet Business
- Autoalarm z niezależnym zasilaniem (Back -up-Horn), funkcją dozoru wnętrza i czujnikiem przechyłu
- Reflektory LED Top
- System rozpoznawania znakow drogowych
- Pakiet Drogowy Plus
- Car-Net: Guide & Inform (bezpłatnie przez 3 lata) dostęp do mobilnych usług on-line w samochodzie
- System nawigacji satelitarnej Discover Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bardzozlymisio napisał:

Benzynowy

No benzynowy. Ale ciagle VAG :) Widze, ze dalej nie rozumiesz idei porownywania jablek do jablek a nie jablek do pomaranczy. Ale OK, masz racje  - mozesz znalezc drozsze i mocniejsze samochody od OBK pod warunkiem, ze chcesz diesla i akurat jest w promocji :) Na otomoto jest 15 benzyn (2 ktore kosztuja mniej niz 200k) oraz 32 diesli (8 ktore kosztuja <200k). Do wyboru srebrny, bialy, szary.Niektore maja promocyjna cene wylacznie przy leasingu lub skorzystaniu z uslug VW banku. Mozna oczywiscie twierdzic, ze te 10% roznicy w cenie nie jest istotne ale rowniez mozna twierdzic ze te 3s do 100 sa nieistotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, blejzu napisał:

Ale OK, masz racje  - mozesz znalezc drozsze i mocniejsze samochody od OBK pod warunkiem, ze chcesz diesla i akurat jest w promocji :)

 

Chyba chciałeś napisać tańsze i mocniejsze samochody. Bo diesel za 175k jest tańszy od OBk za 180.000 - czy tutaj też się mylę? :D 

 

No i przyznasz, ze w VW jest wybór - możesz benzynę, ale możesz diesla. Możesz Alltracka (jak OBK) i możesz cywilną wersję 4x4 (powiedzmy Legacy). Zatem jest wybór i dla mnie i dla ciebie. Czego już nie ma w Subaru - a było. 

 

No i po trzecie nie wiemy - czy będzie 2020 OBK w EU i nie wiemy z jakim silnikiem, jak również nie wiemy ile będzie kosztował. Więc masz rację być może porównujemy gruszki i jabłka. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bardzozlymisio napisał:

Chyba chciałeś napisać tańsze i mocniejsze samochody. Bo diesel za 175k jest tańszy od OBk za 180.000 - czy tutaj też się mylę? :D 

Ah, tak. Zapomnialem ze ty chcesz porownywac golasa z maksymalnie wyposazona wersja. To wtedy rzeczywiscie, nawet za 160k kupisz jak bys poszukal.

 

13 minut temu, bardzozlymisio napisał:

No i przyznasz, ze w VW jest wybór -

Przyznam. Ale myslalem ze porownujemy konkretne modele na wyprzedazy a nie game produktowa calej marki :D No to ja mam zarzut taki ze Subaru ma tylko jedno auto bez AWD a zadnego bez boksera. Wstyd!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...