Jump to content
cool_kuba

Nowy akumulator do Outback 2.5i MY15

Recommended Posts

Jeśli producent do tych modeli zaplanował akumulatory typu AGM to taki właśnie cykl ładowania / rozładowania powinien być. 

Nie, tam są akumulatory OEM w technologii EFB.

@spawalniczy - może w testach dzięki temu wyszło o 1g CO2 na km mniej ...

W dniu 17.05.2019 o 11:32, TOMA52 napisał:

Napięcie nie oscyluje, tylko po prostu spada - np. podczas postoju (z włączonym silnikiem), bo wyłączane jest ładowanie. Więc z 14.3 spada w kilka sekund do napięcia akumulatora. A pod obciążeniem - np. na światłach, mój zużyty lekko EFB potrafi spaść do 12.1 V.

Errata: dziś po całonocnym postoju rano schowałem coś do bagażnika (elektryczna klapa), wsiadłem do auta i włączyłem 1 raz przycisk START - zaczęło grać radio, poszedł prąd na zapalniczkę i kamerkę. Napięcie szybko spadło do 12.0V. Za chwilę podczas jazdy obserwowałem dłuższy czas napięcia ok. 13.5V - jakby faktycznie nie chciał władować za dużego prądu do rozładowanego akumulatora. To akurat zachowanie chwalebne. Podczas hamowania silnikiem zawsze 14.2-14.3V.

Posted (edited)
W dniu 8.04.2019 o 21:18, cool_kuba napisał:

Czy macie jakiś opinie na temat Varta Blue Dynamic E24 12V 70 Ah?

Dziś pomierzyłem akumulator w drugim aucie - Impreza "lanos" 2008, bez ISR-a, bez START-STOP-u. Bosch S4 024 - czyli ta sama technologia co Varta. Na akumulatorze napisałem datę instalacji markerem: 1.12.2016. Dzisiaj (po 2,5 roku) tester pokazał 60% sprawności i wyrok: "REPLACE". W 2016 wyjąłem z auta akumulator OEM, czyli działał 8 lat.

Edited by TOMA52