Skocz do zawartości

Zielony OWOC - czyli zaczynam przygodę z podróżowaniem. Proszę o rady, pomoc : )


OWOC

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Wybieram się z siostrą i jej koleżanką od 4 do 10 Maja do Barcelony. 

Niestety ja do tej pory z podróżowaniem nie miałem większej styczności.

 

Czy ma ktoś z Was jakiej namiary na sprawdzony i tani nocleg w Barcelonie ew bezpiecznych okolicach Barcelony?

 

Co powinienem zabrać na taki krótki wyjazd, a o czym nie zapomnieć. 

 

Dziękuję za wszystkie rady i sugestie, pomoc.

 

Pozdrawiam

 

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki bilet , jakie linie , jaki bagaż 

 

wszystkie hotele którymi jesteś się zainteresowany  trzeba sprawdzać na trip advistorze w sekcji zdjęć amatorskich szczególnie wielkość pokoju i śniadanie , komentarzy nie ma co czytać bo większość to fejk dodatkowo sprawdzasz okolice zawsze na google maps , unikaj płacenia czegokolwiek z góry a rezerwacje rób na e-karte 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszulek i gaci na tyle dni na ile wyjezdzasz + 1, tyle samo skarpetek (no chyba że w klapkach będziesz chodził), ręcznik, kostium kąpielowy, wspomniane klapki, ze 2 pary krótkich spodenek, długie i bluza (ale w tym pewnie będziesz leciał), przybory toaletowe, krem z dużym filtrem, okulary przeciwsłoneczne, dowód osobisty i kasiorkę.

 

:P

Jak nie masz konta w euro to wyrób sobie revoluta, nie będziesz musiał nosić gotówki. Ubezpieczenie masz?

 

Noclegu szukaj na hotels.com (spoko aplikacja, chyba co dziesiąty nocleg jest za free [max koszt to średnia z ostatnich 10ciu rezerwacji]) albo airbnb. Co do tego "w okolicach Barcelony" to rozważ jaki macie plan zwiedzania i czy ewentualnie warto tracić kasę + czas codziennie na dojazdy. Bliskość metra może być istotna. Odnośnie dzielnic unikaj na pewno Raval, zwłaszcza południowej części. Ogólnie to sporo zależy od tego jaki masz budżet i oczekiwania ;)

W metrze i przy dużych atrakcjach miej baczenie na kieszonkowców.
Ale też bez przesady, o ile nie zapuszczasz się w dziwne zaułki o dziwnych porach to co do zasady jest bezpiecznie ;)

BTW 6 dni w Barcelonie to moim zdaniem dużo i może warto rozważyć czy nie wyskoczyć na część gdzieś w okolice (ale ja nie lubię miast jak wyjeżdżam na urlop, stąd może takie podejście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja zawsze zabieram tyle zapasowej bielizny, jakbym planował mieć sraczkę bez dostępu do toalety conajmniej trzy razy dziennie, nie rób tego błędu. :) 2 pary spodni, pojednym t-shircie na dzień, jakaś bluza bo o tej porze roku może być tam chłodno wieczorami.

 

W Barcelonie uważaj na kieszenie i plecak w metro i unikaj knajp w okolicy La Ramblas, i generalnie każdej przed którą stoi hindus-naganiacz, typowe pułapki na turystów z rozwodnionym winem. Poza tym to super miasto, byłem 3 razy na tydzień i zawsze chętnie wracam. Pewnie będziesz chciał zobaczyć Sagrad Familia, koniecznie kupcie bilety na ich stronie na konkretną godzinę z wyprzedzeniem, "na jutro" online są przeważnie wyprzedane, żeby kupić na miejscu trzeba czasem odstać z godzinę i drugie tyle żeby się dopchać do środka.

 

 

EDIT - No to się obudziłem po czasie, ale może komuś innemu info się przyda. :facepalm:

 

Pochwal się fotkami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby tam pojechać Subarakiem, to jak tam jest z parkowaniem i bezpieczeństwem auta na noclegu, gdzie nie ma parkingu z kontrolą dostępu? W dwa tygodnie dało by się, bez pośpiechu obrócić tam i z powrotem, zażywszy kilka dni w Barcelonie i zażywając po drodze Europy. :wine-glass:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...