Jump to content
góral NT

Naprawa szyberdachu

Recommended Posts

Witam serdecznie.  Mam prośbę czy ktoś posiada instrukcje/ schemat jak dobrać się do szyberdachu forek 2005 .? Od zakupu auta 3 lata temu nie działa szyberdach tzn silnik ok bo szyba obniża sie jakieś 0.5 cm. Chciałem rozebrać podsufitke i dostać się do mechanizmu ale nie wiem od czego zacząć.  Pozdrawiam i z góry dziękuję za porady.  

Zacznij od wyjęcia szyby. Jest na 8 nakretkach mocowana. Są tam podkładki. Jest to bardzo ważne aby potem w takiej samej ilości trafiły na swoje miejsce.
Jak wyjmiesz szybę, będziesz miał prowadnice na widoku. Powinno Ci się udać dostrzec gdzie leży problem podczas próby otwierania. Szybę wyjmuje się do zewnątrz, najlepiej we dwie osoby.
U mnie też się tylko trochę otwierał, okazało się że drobny kawałek plastiku zaklinował się w prowadnicy.

Super.  Bardzo dziękuję Panowie. 

No i rozebralem pół auta. Wyciąglem szybardach wyczyscilem nasmarowalem i nic nadal to samo czyli otwiera się na 1 cm.  Nie było nic w prowadnicach nic się nie złamało prawdopodobnie silniczek jest walniety szczotki lub coś w tym stylu.  Kupiłem używany bez szyby za 250 zł podobno sprawny . Wymienię cały i zobaczę podobno być ok  a ze starym będę mógł się bawić. Najgorsze że znów muszę pół auta rozbierać.  

U mnie też nic nie było widać. Ale jak pojeździłem to dopiero wtedy udało się dostrzec mały kawałek 5mmx5mm. Klinował wózki w prowadnicach. Jeszcze jest opcja żeby spróbować ręcznie zakręcić silnikiem, on ma miejsce na klucz imbusowy.

Trochę z innej beczki, ale w temacie szyberdachu. Spotkał się ktoś instrukcją konserwacji szyberdachu, czyli gdzie i czym smarować?