Skocz do zawartości

Rozmiar gwintu - instalacja trójnika magistrali olejowej.


Tommi1

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Chciałbym przenieść czujnik temperatury i ciśnienia oleju z podstawki filtra bezpośrednio do bloku silnika...

Oczywiście trójnik jest najłatwiejszym rozwiązaniem ale pytanie zasadnicze... jaki jest rozmiar gwintu zaślepki magistrali olejowej??

 

A już jak ktoś by był tak miły i potwierdził ze czujniki STRI są na Gwincie NPT 1/8 cala to bede bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mała zaślepka z tyłu lewej głowicy - gwint 1/8pt (bspt)
  • Duża zaślepka, ta która znajduje sie na górze bloku - nie pamietam jaki ma gwint, ale pasuje do niego adapter 11024AA210 (fotka poniżej)

 

Nie potrzebujesz wiec trójnika, bo masz dwa fabryczne otwory w których możesz się podpiąć z czujnikami do magistrali olejowej (tak ja mam u siebie).

 

PS. Gdybyś chciał, to mam właśnie taki jeden adapter co leży na półce i się kurzy więc mogę go sprzedać.

 

image.png.cc0aec61d95e8919de8a8213f1b857ac.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez taki adapter mam podlaczony zegar temp. oleju (kanał olejowy zaraz pod  pod IC, trzeba tylko wykrecic fabryczna zaslepke i wkrecic ta redukcje a w nia czujnik od wskaznika ) teraz bede podlaczal jeszcze cisnienie oleju wlasnie z tylu głowicy

 

Tommi1 - nie kombinuj z trójnikami, masz fabrycznie miejsca pod czujniki w silniku ;)

 

Edytowane przez mulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, kombinacje tylko dlatego ze myslalem ze jest jeden otwor kontrolny. Ale jesli sa dwa to no problemo. Dzieki za rady. 

@Ptasi0r, wydaje mi się że Ty gdzieś kiedyś dokładaleś fotki gdzie te zaśkepki się znajduja na silniku. Jeśli tak to czy był byś w stanie odświerzyć mi pamięć?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 2.04.2019 o 16:00, mulec napisał:

 teraz bede podlaczal jeszcze cisnienie oleju wlasnie z tylu głowicy

 

 

 

Siemka, ogarnołeś temat?? Jakieś spostrzeżenia?? Gwint standard czy dalej jakies 1/3682 npt/bpt czy inne :censored:?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Tommi1 napisał:

Siemka, ogarnołeś temat?? Jakieś spostrzeżenia?? Gwint standard czy dalej jakies 1/3682 npt/bpt czy inne :censored:?? 

 

 

Jeszcze nie zakładałem, bo mechanik zajety.

Z tego co czytałem i widziałem na forum (nie pamietam juz jak sie grupowicz nazywał) to po odkręceniu tej zaślepki zaznaczonej na niebiesko na zdjeciu powyzej, wkręca sie tam czujnik cisn. oleju. Nie potrzeba tez zadnej przejsciówki (o ile nie podpinasz jakiegos dziwoląga) ;)

Ja ma ori Defi wiec napewno bedzie pasować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam po intercoolerem wkrecony czujnik temperatury oleju. Czujnik ciśnienia mam pod alternatorem w miejscu fabrycznego i miałem tutaj trochę problem bo alternator opiera się o czujnik i nie mogłem założyć paska. Czujnik ciśnienia będzie trudno zakręcić gdy zdemontujesz tylko intercooler za to czujnik temperatury jest tam zamontować prościej.

 

Jeżeli chodzi o montaż z tyłu głowicy trzeba sprawdzić jaki jest tam dostęp. Jeżeli nie założysz dobrze klucza i znając życie może być problem z odkręceniem tej zaślepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 23.04.2019 o 18:58, Tommi1 napisał:

Siemka, ogarnołeś temat?? Jakieś spostrzeżenia?? Gwint standard czy dalej jakies 1/3682 npt/bpt czy inne :censored:?? 

temat ogarniety. Czujnik załozony, nic nie cieknie, wszystko działa.

Załozony w magistrali olejowej w lewej głowicy. Czujnik oryginalny Defi.

Wykrecilem mała zaślepke i na  jej miejsce bez problemu wkręciłem czujnik :)

 

 

Edytowane przez mulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...