Skocz do zawartości

Praca wentylatorów - dziwny problem.


Yanas

Rekomendowane odpowiedzi

Jest tak :

  • po odpaleniu zimnego auta, dogrzaniu silnika do 93C (z OBD) uruchamiają się wentylatory chłodnicy, bardzo szybko temperatura jest zbijana do 87C i wentylatory wyłączają się. Prawidłowo.
  • w trakcie jazdy gdy temperatura osiągnie 93C uruchamiają się wentylatory, ale temperatura nie spada poniżej 90C niezależnie od stylu jazdy, nie przekracza też nigdy 96C. Wobec powyższego wentylatory chodzą non-stop. Nieprawiłowo.
  • po zatrzymaniu rozgrzanego auta jest bez zmian, tzn wskazania temperatury z OBD nie spadają poniżej 90C, utrzymują się w przedziale 90-93C, wentylatory chodzą non-stop. Nieprawidłowo.

 

Oczywiście klimatyzacja jest wyłączona a płyn chłodniczy trzyma prawidłowy poziom. Silnik to EZ30 (Outback II), przebieg poniżej 200k km, stan auta świetny.

 

Czy przyczyną może być :

  1. czujnik temperatury (nowy ori czeka na montaż)
  2. termostat
  3. przekaźniki
  4. coś innego?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyles czy faktycznie jest to 93 stopnie, a nie mniej czy więcej. Przydało by się zmierzyć czym innym temperaturę. Mi też coś wentylator szaleje, ale włącza się tylko na postoju. Wskaźnik temperatury pokazuje połowę a silnik na 50 stopni.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczyty wydają się być OK, bo i wskaźnik i OBD i reduktor LPG zdają się podobną temperaturę widzieć.. Niemniej kupiłem czujnik i podmienienie go. A nuż przekłamuje w taki sposób,że nie pokazuje spadków temperatury na gorącym silniku? Sam nie wiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...