Skocz do zawartości

Wymieszanie olejów 10W40 Senisyntetic i 15W40 Mineralny


PLayer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie.

W wyniku błędu ludzkiego zostały wymieszane pół na pół te dwa rodzaje olejów. Silnik 3.0 benzyna / gaz. Czy można kilka dni spokojnie pojeździć?

Czy można pojeździć kilka miesięcy?

W innym forum piszą, że to jest w pełni mieszalne...
https://mojafirma.infor.pl/moto/eksploatacja-auta/porady-uzytkowe/263133,Mieszanie-plynow-eksploatacyjnych.html

 

Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym się przymierzył do wymiany tego oleju (filtr może zostać ten sam, można go ewentualnie odkręcić i zlać zawartość). Dla samego "porządku" wymienić oliwę, ale z drugiej strony, w aucie specjalnie nie obciążanym, normalnie, po ludzku traktowanym, nie ma prawa się nic złego stać. Byle poziom oleju był wystarczający. Ja bym wymienił, ale bardzo mocno spieszyć się nie ma potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zamknę w tym tygodniu. Kwestia jest po prostu że auto będzie użytkowane i nie wiem czy się martwić czy na spokojnie podejść do sprawy.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Jeszcze przy tej okazji zapytam o preparat do czyszczenia silnika. Jest sens używać? Jeśli tak to jaki? Użycie najprościej mówiąc to spuscic olej, wlać ten środek, odpalić auto (?), spuscic to całe i wlać nowy olej?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki olej kupisz, chodzi mi o producenta. Każdy ma na swojej stronie coś takiego jak dobierz olej. Olejów np 5w30 jest parę rodzajów u każdego producenta. Ja leje motula pierwszego polecanego na stronie, nie pamiętam już który to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • BartZ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...