Skocz do zawartości

Włącznik podgrzewania foteli - nie zapalają się diody po stronie kierowcy.


JAREK.EL

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że we włączniku ogrzewania foteli nie zapalają się diody ale tylko co do fotela kierowcy, przy włączaniu na Lo lub High u pasażera zapalają się obydwie.

Możliwe to, że diody się wypaliły? Przecież podobno są mega trwałe.

Dostałem się dzisiaj do tego włącznika ale, żadnych różnic w połączeniach między jednym a drugim włącznikiem nie dostrzegłem. 

Zerknąłem też na allegro ile kosztowałby używany ale są dwie zasadnicze różnice w tych dostępnych dla roczników 2008-12:

- regulacja jest płynna, potencjometrem, a nie progresywna Lo- 0 - High

- te na allegro mają możliwość wpięcia - mają ileś tam pinów, a u mnie cała kostka zalana jest fabrycznie jakąś żywicą i nie ma możliwości oddzielić włącznika od wiązki przewodów.

Ma ktoś pomysł jak sobie poradzić z tym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, JAREK.EL napisał:

Możliwe to, że diody się wypaliły? Przecież podobno są mega trwałe.

 

Skąd pewność, że tam są diody a nie żaróweczki? :D

Jak padły obie na raz to trzeba jeszcze sprawdzić styki wiązki czy wszystko jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem. Zrobie zdjecia i postaram sie wieczorem wrzucic.

Wysłane z mojego HTC Desire 830 dual sim przy użyciu Tapatalka
 

Edycja: no więc dostałem się do wyłącznika ponownie i okazuje się, że już ktoś tam był.

Na zdjęciach widać, że w wiązce obcięte są dwa przewody niebiesko-biały i niebiesko-czerwony, a do zielono-białego wpięty jest jasno zielony i czarno-żółty.

Wnioskuje też, że zalanie styków zrobione został też przez owego machera ,a nie w fabryce.

 

I teraz pytanie czy da się ową modyfikację odwrócić? Ma ktoś schemat jak powinny być podłączone przewody do przełącznika?

Może obciąłbym wszystkie przewody równo, założył nowe złączki, dokupił nowy włącznik i podłączył do pinów z niego wychodzących?

IMAG0064.jpg

IMAG0065.jpg

IMAG0067.jpg

IMAG0069.jpg

IMAG0070.jpg

Edytowane przez JAREK.EL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w salonie subaru dowiedziałem się, że wg katalogu w moim subaru włącznik ogrzewania foteli nie występuje. To dopiero zagwostka.

Gdybym jednak chciał kupić to kosztuje on 265 zł.

 

Dziś jednak jeszcze jedna rzecz zwróciła moją uwagę: otóż prawy fotel grzeje tylko plecy, a lewy tylko tyłek. Ciekawe czy to nie z powodu tych dwóch obciętych przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...