Skocz do zawartości

Szukam samochodu proszę o rady


tadzikg

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
poszukuję nowych 4 kółek. Szukam auta podwyższonego, teraz mam osobówkę zwykłą (opel astra 1999). Moje propozycje: toyota rav 4 III, mitsubishi outlander 2, bmw x3, subaru forester, jeep wg 2.7, toyota crv II. Auto głównie będzie użytkowane na drodze, może 10% jazdy w terenie. Teraz mam takie zapytanko, co wybrac? Głównie chodzi mi o koszty utrzymania, właściwości terenowe (trudniejszy dojazd do łowiska, nie mam zamiaru katować auta po bezdrożach), koszty napraw (znajmomi odradzają mi subaru bo części mnie zjedzą), psucie się auta, możliwiść kupna części zamiennych. Może macie jakieś inne propozycje?
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 minut temu, tadzikg napisał:

Hej,
poszukuję nowych 4 kółek. Szukam auta podwyższonego, teraz mam osobówkę zwykłą (opel astra 1999). Moje propozycje: toyota rav 4 III, mitsubishi outlander 2, bmw x3, subaru forester, jeep wg 2.7, toyota crv II. Auto głównie będzie użytkowane na drodze, może 10% jazdy w terenie. Teraz mam takie zapytanko, co wybrac? Głównie chodzi mi o koszty utrzymania, właściwości terenowe (trudniejszy dojazd do łowiska, nie mam zamiaru katować auta po bezdrożach), koszty napraw (znajmomi odradzają mi subaru bo części mnie zjedzą), psucie się auta, możliwiść kupna części zamiennych. Może macie jakieś inne propozycje?
pozdrawiam

 

Moim zdaniem najlepiej wytypować sobie ciekawe egzemplarze z okolicy z każdego z tych modeli i zrobić jazdę próbną i jeśli to możliwe to po różnej nawierzchni. Osobiste odczucia z za kierownicy mają duży wpływ na późniejszą satysfakcję z zakupu. No bo co nam z tego, że auto się nie psuję i jest ekonomiczne jeśli wnerwia nas z każdym przejechanym kilometrem. 

Osobiście uważam auta japońskie za bezpieczniejsze rozwiązanie jeśli chodzi o awaryjność ale oczywiście z pewnymi wyjątkami jak np. Subaru Boxer Diesel, które lepiej omijać. ;)

Edytowane przez Michał W.
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...