Skocz do zawartości

Subaru z USA vs Europejczyk


szurpit2

Rekomendowane odpowiedzi

Dotarła do mnie informacja której nie do końca daje wiarę. Szukam potwierdzenia alebo zaprzeczenia podzielcie się proszę wiedzą...

Czy Subaru produkowane w Japonii różnilło się blachą i instalacja elektryczna w zależności od tego czy szło na rynek USA czy Europa?

Konkretnie usłyszałem że na Europę szły ocynki a na USA nie. Szczeze ciężko mi w to uwierzyć...

Podpowiedzcie proszę :-)

 

Wysłane z mojego H4113 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, szurpit2 napisał:

 

Dotarła do mnie informacja której nie do końca daje wiarę. Szukam potwierdzenia alebo zaprzeczenia podzielcie się proszę wiedzą...

Czy Subaru produkowane w Japonii różnilło się blachą i instalacja elektryczna w zależności od tego czy szło na rynek USA czy Europa?

Konkretnie usłyszałem że na Europę szły ocynki a na USA nie. Szczeze ciężko mi w to uwierzyć...

Podpowiedzcie proszę :-)

 

 

Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie ale chciałem uściślić, że Subaru na Europę produkowane są w Japoni a na Stany w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.subaraki na USA mają wzmocnioną konstrukcję nadwozia (np. grubsze profile belek zderzaków, etc..) ale wg mojego lakiernika gorszej jakości lakier bezbarwny nakładany na bazę (rysuje się nawet od patrzenia:-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tadeo napisał:

.subaraki na USA mają wzmocnioną konstrukcję nadwozia (np. grubsze profile belek zderzaków, etc..) ale wg mojego lakiernika gorszej jakości lakier bezbarwny nakładany na bazę (rysuje się nawet od patrzenia:-(

 

To niepokojące, że maja lepiej wzmocnioną konstrukcję bo ja do tej pory sugerowałem się amerykańskimi testami bezpieczeństwa z których wynikało, że Subaru robi bardzo bezpieczne auta a teraz mam obawy czy modele na ich rynek nie są dostosowane do ich testów. Testy europejskie wydają się być mniej wymagające i możliwe, że i auta są mniej bezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Michał W. napisał:

To niepokojące, że maja lepiej wzmocnioną konstrukcję bo ja do tej pory sugerowałem się amerykańskimi testami bezpieczeństwa z których wynikało, że Subaru robi bardzo bezpieczne auta a teraz mam obawy czy modele na ich rynek nie są dostosowane do ich testów. Testy europejskie wydają się być mniej wymagające i możliwe, że i auta są mniej bezpieczne.

Ze zderzakami to raczej normalne, od czasów wprowadzenia normy "pięciomilowej" wszystkie musiały ją spełniać, co zresztą było widać po europejskich samochodach przeznaczonych na eksport do USA (paskudne grube zderzaki). Co do reszty, to pomimo bardziej restrykcyjnego podejścia IIHS (vs NCAP) raczej nie spodziewałbym się różnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha a to pocieszenie

 

Wysłane z mojego H4113 przy użyciu Tapatalka

 

 

Nie wszystkie na USA są robione w USA. A Tribeca oraz Baja na EU robione były w USA

Przykład impreza gh z 2011 2.5 wolnossaca z usa wszelkie znaki na niebie mi mówią że wyprodukowana w Japonii.

 

Wysłane z mojego H4113 przy użyciu Tapatalka

 

Inna rzecz nad jaka myślę to czy w aucie z USA da się w komputerze przestawić jednostki na kilometry, stopnie Celcujusza i litry? Ktoś kiedyś próbował?

 

Wysłane z mojego H4113 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Michał W. napisał:

 

Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie ale chciałem uściślić, że Subaru na Europę produkowane są w Japoni a na Stany w USA.

Mój Blob ver USA jest wyprodukowany w Japonii :P.

 

 

http://m.flota.v10.pl/Subaru,uruchomilo,produkcje,Imprezy,w,USA,1-141318-1.html

 

Hamulce ma takie same jak Hawke 2.0R ;).  Z tyłu jest nawet stabilizator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, llkuba napisał:

Mój Blob ver USA jest wyprodukowany w Japonii :P.

 

 

http://m.flota.v10.pl/Subaru,uruchomilo,produkcje,Imprezy,w,USA,1-141318-1.html

Można powiedzieć, że wyjątek potwierdza regułę ale tak na poważnie to trochę się rozjechałem z tym uściślaniem. :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo takie subaru to ja rozumiem

 

Wysłane z mojego H4113 przy użyciu Tapatalka

 

 

A tak serio to strasznie słabo z tymi jednistkami imperialnymi i metrycznymi... Pytanie czy jak bym przełożył same zegary, prędkość, obrotosciomierz to czy by działało jak należy.. Skoro pod milami jest mała skala z km/h to według mnie powinno hulac.

 

Ewentualnie korektorem sobie napisze prawidłowe wartości na szybce ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie zegary z wersji europejskiej będą działać ale nie sprawdzałem tego. 

33 minuty temu, szurpit2 napisał:

 

Ewentualnie korektorem sobie napisze prawidłowe wartości na szybce ;-)

 

 

:thumbup: Full pro rejcing tjuning i nie zapomnij dopisać STaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pod milami jest mała skala z km/h, to po co przekładać?
Mam słaby wzrok
A tak serio to zonka jeździ autem od pon-piątku i mówi że ją to denerwuje a ja mandatów nie chce płacić ;-)

Wysłane z mojego H4113 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...