Skocz do zawartości

Legacy 2,0 165KM błąd P0021


micpio1981

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ,

Koledzy, może ktoś mi trochę przybliży wytłumaczy mój problem,

Tak więc, zrobiłem rozrząd wraz z głowicami przy przebiegu 190 tys. i na tę chwilę mam 197 tys. Wracając z pracy do domu zostałem zmuszony do dość gwałtownego hamowania  i w momencie odpuszczenia nogi z pedału  mój Legwan zaczął pracować jakby na 2 cylindry, nie równo i z pewnymi nieładnymi odgłosami :).   Wyskoczył błąd P0021.  Z tego co mechanicor od rozrządu przekazał, to od zmiennych faz rozrządu. Inny dodał że przy gwałtownym hamowaniu mógł również przeskoczyć pasek, np.  o jeden ząbek i objawy będą identyczne.

Oczywiście Legwaś już na placu u mojego machera, ale ten coś ściemnia, dlatego pytam? A i jeszcze wariator, czy może zacząć świrować, tłuc się tak od? w momencie hamowania, czy zacieranie lub zużycie to dłuższy proces?

 

Dzięki za jakieś opinie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2019 o 22:11, micpio1981 napisał:

Oczywiście Legwaś już na placu u mojego machera, ale ten coś ściemnia, dlatego pytam? 

 

IMO, nie ma pojęcia jak się do tego zabrać skoro coś ściemnia... Też mam swojego machera, ma pojęcie, ale gdy czegoś nie wiedział to mówił mi to wprost i nie próbował na siłę. W sensie... nie chciał uczyć się na moim samochodzie, bo szkoda żeby coś zepsuł bardziej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Przeskoczyć mógł bo jest to realne . Sprawdzenie rozrządu to pół godziny roboty  więc od tego można zacząć  ja odpalałem na drugim zębie obok znaku i chodzil przyzwoicie ale koło było przesunięte w prawo  a chamując toretorycznie przeskoczyc mógł by ale raczej  wał by był w tyle  względem kół.  

 

Na rozrządzie masz 7punktow które się muszą zagrać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...