Jump to content
Tadeo

forester XT z cvt z 2016 a holowanie przyczepy o masie 2t

Recommended Posts

Dzień Dobry i  pytanko./..czy holowanie przyczepy o masie np.2 tony ma negatywny wpływ na trwałość skrzyni CVT w Foresterze XT z przebiegiem 40 tys km

ASO zaprzeczają, producent nie neguje tego ale doświadczeni mechanicy specjalizujący się w Subaru przestrzegają przed tym..wg nich to istotnie obniża trwałość

dodam, że przez holowanie rozumiem sporadyczne przeciągnięcie przyczepy kampingowej , a nie jej ciąganie na wakacje po Europie

pozdrowienia

Wpływ ma na pewno. Inaczej w instrukcji obsługi nie sugerowano by szybszej wymiany oleju  w skrzyni. 

cvt u podstaw psuje się z dwóch powodów 

Wyrobienie bieżni lub rozciągniecie łańcucha,. wyrobienie bieżni to raczej przebieg / olej ale rozciąganie łańcucha to zawsze zbyt duża ilość energii do przeniesienia więc jak będziesz takową przyczepą ruszał delikatnie nie powinno nic się stać.

ciągniecie 2 osiowej przyczepy kampingowej full wypas to zawsze mega delikatne operowanie gazem i hamulcem...chociażby ze względu na kieliszki w barku:-)

drąże temat bowiem mam dylemat czy montować hak w XT czy sobie darować.... o awaryjności i bezawaryjności subaru boxer tak dużo info, że już sam nie wiem 

Ja ciagalem przyczepę o masie ok 1600 kg do przebiegu 165.000 i wszystko ok. Pootem sprzedalem. Zmienialem dynamicznie olej co 60 tyś.

6 godzin temu, Tadeo napisał:

Dzień Dobry i  pytanko./..czy holowanie przyczepy o masie np.2 tony ma negatywny wpływ na trwałość skrzyni CVT w Foresterze XT z przebiegiem 40 tys km

ASO zaprzeczają, producent nie neguje tego ale doświadczeni mechanicy specjalizujący się w Subaru przestrzegają przed tym..wg nich to istotnie obniża trwałość

dodam, że przez holowanie rozumiem sporadyczne przeciągnięcie przyczepy kampingowej , a nie jej ciąganie na wakacje po Europie

pozdrowienia

Dziwne że tak ASO twierdzi , skoro w instrukcji obsługi masz wpis że w przypadku cięzkich warunków eksploatacji trzeba wymieć olej w CVT co 45 kkm

18 godzin temu, Tadeo napisał:

drąże temat bowiem mam dylemat czy montować hak w XT czy sobie darować.... o awaryjności i bezawaryjności subaru boxer tak dużo info, że już sam nie wiem 

to auta jest dla Ciebie nie ty dla auta. Z takim podejściem to mógłbyś  tego XT'ka postawić w garażu, nawoskować i raz w miesiącu  na niego spojrzeć co by lakier się nie porysował od  tego patrzenia B)

montuj hak i się nie martw. Jedyne co musisz robić to przestrzegać zapisów w instrukcji jak napisał carfit 

• Upvote 1