Jump to content
MDsuperstar

VII Ogólnopolski Zlot Subaru Impreza - 3 sierpnia 2019

Recommended Posts

59 minut temu, pegi napisał:

Ooo, a dlaczego taka zmiana? Lepiej na nich?

Około 3 lat jezdzilem na Extreme. Miesiąc  temu dostałem od Miko opony po testach. R 21 i rk 7. Pojechałem na tor lodz. Temp ok 26 stopni. Wziąłem ze sobą Extreme r7 265, michelin r21 235. Zrobiłem test na zimno i na ciepło. Tym razem wygrał michelin o ok 0,5 s na km na torze. Stąd taki wybór.

testy takie robiłem też przy 15 stopniach i wtedy Extreme  r 7 było szybsze o ok 0,3 s.

Na r 21 jazda jest „przyjemniejsza”  na kierownicy wszystko czuć. Jest wrażenie lekkości auta i prowadzenia. Jednak Extreme potrafi być szybszy w określonych warunkach.

Mam świadomość , że kupując używane opony rajdowe można zle trafić. Być może ja miałem szczęście....

15 minut temu, marcinwrxsti napisał:

Na r 21 jazda jest „przyjemniejsza”  na kierownicy wszystko czuć. Jest wrażenie lekkości auta i prowadzenia

No tak, to bez dyskusji, w tym Extreme są wyraźnie gorsze. I do tego jeszcze sporo cięższe. 

16 minut temu, marcinwrxsti napisał:

wygrał michelin o ok 0,5 s na km na torze

Hmmm ... Bardzo dużo... 

1 minutę temu, pegi napisał:

No tak, to bez dyskusji, w tym Extreme są wyraźnie gorsze. I do tego jeszcze sporo cięższe. 

Hmmm ... Bardzo dużo... 

Myśle , ze NOWE opony rajdowe będą szybsze od nowych Extreme. Z wiadomych względów nie będę takich miał.

14C08111-F716-440D-ABFB-3C56B56812AC.thumb.jpeg.7fd7a46ccc2842a296555c86127c17fb.jpeg

Godzinę temu, woyt napisał:

No niestety awaria hamulców na jazdach treningowych, pierwszy raz przydarzyło mi się coś takiego.

Prędkość ok 150km/h, ostatnia długa prosta przed wjazdem w las i pedał hamulca wpadł w podłogę. Mogło być nieprzyjemnie, gdyby taka sytuacja zdarzyła się na prostej w lesie.

Tu na szczęście miałem kawałek asfaltu na wyhamowanie auta.

Jednocześnie serdeczne podziękowania dla kolegów za próbę ratowania mojego auta, wielki szacun za chęć pomocy tak wielu osób, za próby odpowietrzenia układu - @rosaskc& @tanak oraz mój laweciarz, za odstąpienie płynu hamulcowego dla @Maras i największe dla @Pancin który zorganizował mechanika w sąsiedniej wiosce! :)

Niestety awaria była poważniejsza i zakończyłem swój udział w zawodach.

Pozdro dla wszystkich spotkanych i do zobaczenia za rok!!

A coś już wiadomo w temacie przyczyny awarii? Szkoda, że tak wyszło :unsure: 

Zawsze chętnie pomożemy, o ile potrafimy ;)

Mam nadzieję, że spotkamy się wcześniej niż za rok!

1 hour ago, FilipeK said:

gdzie to wynalazłeś? ;) 

Właścicielem i autorem większości zdjęć jest znajomy Łukasza Króla, który przyjechał jako gość. Latał też dronem i zmontował ciekawy filmik.

6 godzin temu, olencjo napisał:

Właścicielem i autorem większości zdjęć jest znajomy Łukasza Króla, który przyjechał jako gość. Latał też dronem i zmontował ciekawy filmik.

wiem wiem, kto robił fotki ;) bardziej mi chodziło skąd masz link, ale teraz domyślam sie ze pewnie od Łukasza ;) Pozdro! ;) 

Z lekkim opóźnieniem ale również bardzo chciałbym podziękować wszystkim za super imprezę i atmosferę.

To był mój pierwszy zlot imprez i na pewno nie ostatni.

Bardzo miło było poznać niektórych z Was osobiście ( @Urabus @MDsuperstar @jaro-x i inni)

No i niby miało być #beznapinki a tu patrzę, 10. miejsce (autko nr 45) - milusio, milusio i już od razu sobie myślę jak by tu coś polepszyć na następny raz :biglol:

Do zobaczenia!

• Upvote 3

W dniu 4.08.2019 o 23:26, marcinwrxsti napisał:

@carfit przypuszczam ze z 20.000 km „oesowych” zrobił :-):dance:plus dojazdy .seryjna turbina jeszcze:-) 

ale i jego czas nadchodzi;)

dawaj dalej , zobaczymy ile wytrzyma , edycja moderatora 

Edited by Urabus
Treść na PW

15 godzin temu, carfit napisał:

dawaj dalej , zobaczymy ile wytrzyma , prawda @pegi

Trzymam kciuki, żeby Marcin nie musiał tyle razy robić silnika, edycja moderatora

Edited by Urabus
Treść na PW

W dniu 7.08.2019 o 06:20, FilipeK napisał:

wiem wiem, kto robił fotki ;) bardziej mi chodziło skąd masz link, ale teraz domyślam sie ze pewnie od Łukasza ;) Pozdro! ;) 

Dokładnie tak - Łukasz się podzielił i pozwolił na wrzucenie linka tutaj ;)

Edited by yowisz

Trochę posprzątałem... bardzo proszę pamiętać, że mamy na forum PW, które do pewnych spraw nadaje się najlepiej ;) 

• Thanks 1

mi akurat ten 4 przejazd by podniósł miejsce, a w piątym pirueta zrobiłem przy kałuży obok drzewka :D 

Edited by FilipeK

2 godziny temu, marcinwrxsti napisał:

Ciekawe jaki czas miał Kuba Greguła z SPRT? 

Odnoszę wrażenie, że pytając, znasz odpowiedź ;) Jaki? 

13 minut temu, pegi napisał:

Odnoszę wrażenie, że pytając, znasz odpowiedź ;) Jaki? 

A w ogóle Kuba ukończył jakiekolwiek pomiarowe okrążenie?

Najpierw padnięta skrzynia a po wymianie też dość szybko sie SPRT zawineło...