Skocz do zawartości

VII Ogólnopolski Zlot Subaru Impreza - 3 sierpnia 2019


MDsuperstar

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, pegi napisał:

Ooo, a dlaczego taka zmiana? Lepiej na nich?

Około 3 lat jezdzilem na Extreme. Miesiąc  temu dostałem od Miko opony po testach. R 21 i rk 7. Pojechałem na tor lodz. Temp ok 26 stopni. Wziąłem ze sobą Extreme r7 265, michelin r21 235. Zrobiłem test na zimno i na ciepło. Tym razem wygrał michelin o ok 0,5 s na km na torze. Stąd taki wybór.

 

testy takie robiłem też przy 15 stopniach i wtedy Extreme  r 7 było szybsze o ok 0,3 s.

 

Na r 21 jazda jest „przyjemniejsza”  na kierownicy wszystko czuć. Jest wrażenie lekkości auta i prowadzenia. Jednak Extreme potrafi być szybszy w określonych warunkach.

 

Mam świadomość , że kupując używane opony rajdowe można zle trafić. Być może ja miałem szczęście....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, marcinwrxsti napisał:

Na r 21 jazda jest „przyjemniejsza”  na kierownicy wszystko czuć. Jest wrażenie lekkości auta i prowadzenia

No tak, to bez dyskusji, w tym Extreme są wyraźnie gorsze. I do tego jeszcze sporo cięższe. 

 

16 minut temu, marcinwrxsti napisał:

wygrał michelin o ok 0,5 s na km na torze

Hmmm ... Bardzo dużo... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pegi napisał:

No tak, to bez dyskusji, w tym Extreme są wyraźnie gorsze. I do tego jeszcze sporo cięższe. 

 

Hmmm ... Bardzo dużo... 

Myśle , ze NOWE opony rajdowe będą szybsze od nowych Extreme. Z wiadomych względów nie będę takich miał.

14C08111-F716-440D-ABFB-3C56B56812AC.thumb.jpeg.7fd7a46ccc2842a296555c86127c17fb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, woyt napisał:

 

No niestety awaria hamulców na jazdach treningowych, pierwszy raz przydarzyło mi się coś takiego.

Prędkość ok 150km/h, ostatnia długa prosta przed wjazdem w las i pedał hamulca wpadł w podłogę. Mogło być nieprzyjemnie, gdyby taka sytuacja zdarzyła się na prostej w lesie.

Tu na szczęście miałem kawałek asfaltu na wyhamowanie auta.

Jednocześnie serdeczne podziękowania dla kolegów za próbę ratowania mojego auta, wielki szacun za chęć pomocy tak wielu osób, za próby odpowietrzenia układu - @rosaskc& @tanak oraz mój laweciarz, za odstąpienie płynu hamulcowego dla @Maras i największe dla @Pancin który zorganizował mechanika w sąsiedniej wiosce! :)

Niestety awaria była poważniejsza i zakończyłem swój udział w zawodach.

 

Pozdro dla wszystkich spotkanych i do zobaczenia za rok!!

A coś już wiadomo w temacie przyczyny awarii? Szkoda, że tak wyszło :unsure: 

Zawsze chętnie pomożemy, o ile potrafimy ;)

Mam nadzieję, że spotkamy się wcześniej niż za rok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, yowisz napisał:

gdzie to wynalazłeś? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, olencjo napisał:

Właścicielem i autorem większości zdjęć jest znajomy Łukasza Króla, który przyjechał jako gość. Latał też dronem i zmontował ciekawy filmik.

wiem wiem, kto robił fotki ;) bardziej mi chodziło skąd masz link, ale teraz domyślam sie ze pewnie od Łukasza ;) Pozdro! ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lekkim opóźnieniem ale również bardzo chciałbym podziękować wszystkim za super imprezę i atmosferę.

To był mój pierwszy zlot imprez i na pewno nie ostatni.

Bardzo miło było poznać niektórych z Was osobiście ( @Urabus @MDsuperstar @jaro-x i inni)

No i niby miało być #beznapinki a tu patrzę, 10. miejsce (autko nr 45) - milusio, milusio i już od razu sobie myślę jak by tu coś polepszyć na następny raz :biglol:

 

Do zobaczenia!

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2019 o 23:26, marcinwrxsti napisał:

@carfit przypuszczam ze z 20.000 km „oesowych” zrobił :-):dance:plus dojazdy .seryjna turbina jeszcze:-) 

ale i jego czas nadchodzi;)

dawaj dalej , zobaczymy ile wytrzyma , edycja moderatora 

Edytowane przez Urabus
Treść na PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2019 o 06:20, FilipeK napisał:

wiem wiem, kto robił fotki ;) bardziej mi chodziło skąd masz link, ale teraz domyślam sie ze pewnie od Łukasza ;) Pozdro! ;) 

 

Dokładnie tak - Łukasz się podzielił i pozwolił na wrzucenie linka tutaj ;)

 

Edytowane przez yowisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, MDsuperstar napisał:

@bombEER wrzuciłem tabelkę w tym wątku. Popatrz na poprzednich stronach.

https://forum.subaru.pl/applications/core/interface/file/attachment.php?id=167260

 

Nie działa, chyba że tylko na telefonie

 

 

 

@MDsuperstar

Edytowane przez bombEER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bombEER 3-4 posty niżej jest poprawiona wersja

https://forum.subaru.pl/topic/104017-vii-ogólnopolski-zlot-subaru-impreza-3-sierpnia-2019/page/6/?tab=comments#comment-2836173

 

Plus przyszły oficjalne na e-mail

Edytowane przez MDsuperstar
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...