Skocz do zawartości

Rejestrator Video vs EyeSight


MaMis

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, radiolog napisał:

brak ekranu to największa zaleta

 

Jeszcze nie mam kamery, ale jak już miałbym kupić, to raczej z ekranem.

Parokrotnie widziałem sytuację gdy ktoś dostojnie blokował lewy pas, ale że miał widoczną z tyłu kamerę z ekranem, to nikt nie odważył się dać takiemu lekcji zajeżdżając, przyhamowując, itp... 

 

 

 

Edytowane przez Blixten
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Blixten napisał:

nie odważył się dać takiemu lekcji zajeżdżając, przyhamowując, itp... 

Dawno temu miałem taki telefon który przy nagrywaniu filmu włączał doświetlenie diodą. Gdy mi się trafiał psychopata/ szeryf przede mną, który mi "karnie" przyhamowywał bo nie jechałem tak jak chciał, to wyciągałem telefon i ustawiałem na nagrywanie tak żeby we wstecznym lusterku widział. Gdy tylko zobaczył zaświeconą diodę to wypie.ł do przodu a ja mogłem spokojnie jechać dalej, bez psychopaty w pobliżu.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Doceniam bardzo system Eyesight, ale rzeczywiście, przez jego kamery zabierające praktycznie cały środek szyby, nie łatwo znaleźć dobrą lokalizację dla rejestratora - blisko centralnego lusterka. 

Początkowo chciałem przykleić kamerkę po stronie pasażera, na prawo i na poziomie kamery  Eyesight, ale tam, wycieraczki nie obejmują/ nie czyszczą górnego odcinka szyby, więc zastanawiam się teraz czy to miejsce będzie dobre ? :huh:

20220419_205125.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam tego całego eyesighta, ale u mnie "przeszkodą" był ekran kamerki, który chciałem jednak widzieć, bo w moim Garminie są ostrzeżenia przed kolizją, opuszczeniu pasa, o ruchu, fotoradarach i kamerach na światłach oraz centralne umieszczenie kamery, bo... lubię symetrię. ;)

 

Tak to u mnie wygląda:

 

DSCF9078--1800Q100.thumb.jpg.f01106b85fbbc5e1fb5fb368dcc35fbe.jpg

 

Tak to widzę z pozycji kierowcy:

 

DSCF9081--1800Q100.thumb.jpg.204ba8b51788f3257d74bb4eadd0ec23.jpg

 

Ale w razie czego (gdyby mi się ten układ nie sprawdził, albo znudził), to mam dodatkową metalową płytkę do przyklejenia na szybę i – uwaga! – ultima ratio regum czyli... przyssawkę. :biglol:

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2022 o 21:17, Blixten napisał:

...

Początkowo chciałem przykleić kamerkę po stronie pasażera, na prawo i na poziomie kamery  Eyesight, ale tam, wycieraczki nie obejmują/ nie czyszczą górnego odcinka szyby, więc zastanawiam się teraz czy to miejsce będzie dobre ? :huh:

...

tu  masz film => https://www.youtube.com/watch?v=DlzB63-lCmE z montażu Viofo przód-tył, co prawda w Foresterze, ale może być przydatny. Na samym końcu filmu widać umiejscowienie kamery na szybie.

 

a tu wątek o kamerkach w subaru, jest też Viofo => https://www.clubcrosstrek.com/threads/looking-for-dashcam-recommendation-for-my-subaru-crosstrek-with-eyesight.11473/

 

Edytowane przez Snuff
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aflinta napisał:

Ale Forester nie ma tego za lusterkiem:

 

 

PXL_20220423_154305639.jpg

 

XV w niższych wersjach wyposażenie też przecież. To za lusterkiem, to czujnik wykrywania świateł z na przeciwka, zeby długie działały w trybie auto. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bmbm napisał:

 

XV w niższych wersjach wyposażenie też przecież. To za lusterkiem, to czujnik wykrywania świateł z na przeciwka, zeby długie działały w trybie auto. 

Doskonale wiem co to jest, wiem również, że @Blixtenma topową wersję i podawane rozwiązania nie są w tym przypadku użyteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, aflinta napisał:

Doskonale wiem co to jest, wiem również, że @Blixtenma topową wersję i podawane rozwiązania nie są w tym przypadku użyteczne.

 

Topowej nie, chyba środkową - taka bida wersja bez szyberdachu i skórzanej tapicerki ;)

 

Nie będąc przekonanym gdzie najlepiej zamontować to ustrojstwo, przez tydzień robiłem eksperymenty - poskładałem sobie z wizytówek pudełko o gabarytach kamerki, przyklejałem w różnych miejscach szyby żeby sprawdzić przede wszystkim czy EyeSight działa i gdzie mnie będzie mniej wkurzała ;) i wydaje się, że optymalne będzie jednak miejsce po prawej stronie względem kamer EyeSight - może z 2cm na prawo od szarej obudowy i jakieś może 3cm od podsufitki wystarczy żebyobiektyw rejestratora był w promieniu działania wycieraczek, a system działał. 

 

Na jutro Żona przygotowała mi listę prac na działce, ale może chociaż zdążę umyć szybę i przykleić w końcu ten rejestrator ;)

 

Kolejna zagwozdka to którędy puścić kabel do zasilania ACC, ale chyba pójdę w lewą stronę pod podsufitką, potem słupkiem i jakoś trzeba się dostać do wnętrza deski rozdzielczej i bezpieczników po jej lewej stronie, ale same kabelki chyba dam podłączyć elektrykowi - jutro przy świetle pomyślę dalej i pstryknę foto jak to wygląda :)

 

Miłego wieczoru :drinks:

 

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Godzinę temu, aflinta napisał(a):

Viofo A119 mini zmieścił się „na styk” za lusterkiem. Eyesight działa bez problemów.

PXL_20230415_082748640.jpg

Jedyne co mi przeszkadza, to niemożliwość dociśnięcia do szyby uchwytu kamery, tak by cały klej równomiernie złapał szybę (bez tych plam).

Jakich plam? Gdzie plam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Szürkebarát napisał(a):

Teraz widzę więcej. A co z rejestratorem w krainach gdzie są zakazane, @aflinta odklejasz?

Rejestrtor odpina się od podstawki (która ma moduł GPS i jest jednocześnie zasilaniem dla rejestratora - do niej jest wpięty kabel zasilający). Bardzo wygodne rozwiązanie.

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...