Skocz do zawartości

Rejestrator Video vs EyeSight


MaMis

Rekomendowane odpowiedzi

Mam napisane że to podłączenie zasilania do rejestratora.

Tak naprawdę to nie jest skomplikowane - zwykły bypass do skrzynki z bezpiecznikami z dodatkowym bezpiecznikiem

Więcej roboty z przeciągnięciem kabla :-)

 

Bardziej zastanawiam się gdzie wpiąć tył, bo tam za bardzo chyba stałego zasilania nie ma.

Póki co jest "proteza" zasilacz do powerbanka i z powerbanku kabel do kamery

Sprawdza się ale raz na tydzień - dwa zabieram powerbank do pracy lub domu żeby podładować do 100 % bo krótkie trasy nie dają rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

ja mam xBlitz-a Park View (przód i tył) i jest całkiem OK bo założony na lusterko i go praktycznie nie widać (zdjęcie dodam przy okazji). Zasilanie sobie tylko zmodyfikowałem bo zrobiłem gniazdo dodatkowe od zapalniczki w schowku i tam mam podłączone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
W dniu 18.04.2019 o 13:40, Meteor napisał:

ja mam xBlitz-a Park View (przód i tył) i jest całkiem OK bo założony na lusterko i go praktycznie nie widać (zdjęcie dodam przy okazji). Zasilanie sobie tylko zmodyfikowałem bo zrobiłem gniazdo dodatkowe od zapalniczki w schowku i tam mam podłączone.

 

Wrzucisz foto tego Xblitza, jak to zamontowane wygląda?

 

Zacząłem się zastanawiać nad rejestratorem bo ostatnio co chwilę jakiś kretyn chce we mnie wjechać... Patrzenie w lusterka przy zmianie pasów jest najwyraźniej passe w tych czasach... A jak się nie uda kolejnym razem odskoczyć, lepiej nie tracić nerwów na udowadnianie, kto zawinił 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GREGG napisał:

Patrzenie w lusterka przy zmianie pasów jest najwyraźniej passe w tych czasach

Na suwak jeżdżą, więc mają pierwszeństwo :P

np. tak:

http://moto.pl/MotoPL/7,88389,25607569,ale-teraz-jest-suwak-mowi-kierowca-ktory-przed-chwila.html#s=BoxMotLink

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zyzol napisał:

Na suwak jeżdżą, więc mają pierwszeństwo :P

 

No tak, suwak rządzi i bez korka :facepalm: Nie wiem czy mam takiego pecha ostatnio czy co, bo w ostatnich tygodniach kilka prób zamachu na XV było. Całe szczęście, że zawsze był obok wolny kawałek pasa i dało się uciec. Dzisiaj ponownie. A wszystkie te sytuacje w Krakowie :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, GREGG napisał:

 

Wrzucisz foto tego Xblitza, jak to zamontowane wygląda?

 

Zacząłem się zastanawiać nad rejestratorem bo ostatnio co chwilę jakiś kretyn chce we mnie wjechać... Patrzenie w lusterka przy zmianie pasów jest najwyraźniej passe w tych czasach... A jak się nie uda kolejnym razem odskoczyć, lepiej nie tracić nerwów na udowadnianie, kto zawinił 

Też tak miałem parę(naście) miesięcy temu. Założyłem rejestrator i... jakoś zmniejszyła się liczba tych, którzy chcą we mnie wjechać :D Ale kilka(naście) kwiatków mam w swojej kolekcji wideo.

 

A żeby było merytorycznie: w XV zamontowałem Xiaomi 70mai.

 

 

Edytowane przez radix99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, radix99 napisał:

Też tak miałem parę(naście) miesięcy temu. Założyłem rejestrator i... jakoś zmniejszyła się liczba tych, którzy chcą we mnie wjechać :D Ale kilka(naście) kwiatków mam w swojej kolekcji wideo.

 

A żeby było merytorycznie: w XV zamontowałem Xiaomi 70mai.

Ja mam dla odmiany tak, że jak samochód ma 1-2 lata to mam mnóstwo okazji aby skorzystać z cudzego OC, przychodzi potem powoli czas sprzedaży i chęć podpicowania lakieru i takie tam i wtedy jakoś żaden chętny się nie trafia... odbieram nowe i mniej więcej w pierwszym tygodniu mam "prawie" 2 stłuczki... ofc nowym samochodem... tak było zarówno z obiema skodami, później smoczycą (Cruze) jak i teraz z piętanstką.

Edytowane przez moominko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2020 o 20:56, radix99 napisał:

Obiecuję, że zrobię :D

Edit:

Kabelek na razie wisi, ale będzie poprowadzony przelotkami.

 

Dzięki za foto, dopiero teraz zauważyłem, że wrzuciłeś. Nie przeszkadza ci kamera tak nisko zaczepiona? U @kogii dyskretniej to wygląda

Jaki masz pomysł z tymi przelotkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, GREGG napisał:

 

Dzięki za foto, dopiero teraz zauważyłem, że wrzuciłeś. Nie przeszkadza ci kamera tak nisko zaczepiona? U @kogii dyskretniej to wygląda

Jaki masz pomysł z tymi przelotkami?

Pierwsze dni były nieco męczące. Miałem wrażenie, że jednak trzeba zmienić miejsce montażu. Ale teraz w ogóle nie zauważam obecności kamery. Zamówiłem od majfranda takie miniprzelotki do montażu kabli w samochodzie. Jak przyjdą, to sprawdzę, czy będą mi odpowiadać. Jeśli nie, to kable pójdą tradycyjnie pod uszczelki.

https://pl.aliexpress.com/item/4000240534768.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2cb85c0fjIKFJJ

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze pytanie, bo widzę że wszyscy dajecie kamerę po stronie kierowcy - nie można jej zaczepić po stronie pasażera? Nie wystarczy jej kąta, żeby wtedy dobrze złapać cały obraz z przodu? 

 

Ta 70 mai ma długi przewód zasilania czy trzeba coś kombinować i sztukować? zwłaszcza w opcji z trytytkami i prowadzeniem kabla z boku byłaby długość potrzebna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, GREGG napisał:

To jeszcze pytanie, bo widzę że wszyscy dajecie kamerę po stronie kierowcy - nie można jej zaczepić po stronie pasażera? Nie wystarczy jej kąta, żeby wtedy dobrze złapać cały obraz z przodu? 

 

Ta 70 mai ma długi przewód zasilania czy trzeba coś kombinować i sztukować? zwłaszcza w opcji z trytytkami i prowadzeniem kabla z boku byłaby długość potrzebna

Nie przyszło mi do głowy by montować po stronie pasażera ale przykładowo gdy zechcesz „zapamietać” dany moment z nagrania (czyli zabezpieczyć przed zapisaniem tej chwili w pętli) to naciskasz odpowiedni przycisk na kamerce. W czasie jazdy było by to niewygodne i niebezpieczne bez pasażera do pomocy.

Kąt kamery nie jest problemem, poradzi sobie i zawsze możesz ją trochę krzywo na bok przyczepić, kabel też jest wystarczająco długi. Ja poprowadziłem w słupku i uszczelce drzwi bez trytek.

Nie wiem jak w XV ale w Forku jest tam tyle miejsca, że podczepiona kamera nie wpływa na rozłożenie osłony przeciwsłonecznej.

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, GREGG napisał:

nie można jej zaczepić po stronie pasażera?

 

 

ja mam po prawej  ;)  jak zrobie pix to wkleje

minusem jest koniecznosc przecierania szyby bo wycieraczka nie czysci tak wysoko

 

edit

znalazlem jednak zdjecie ale dosc fatalnej jakosci

sorki

kamera.thumb.jpg.3e357e80dad608d192776cfdc2c78f39.jpg

zasilanie schowalem pod uszczelkami i z tylu schowka

kamere mam polaczona ze smartfonem przez wifi i w kazdej chwili moge cofnac i zapisac obraz

 

tapatalked

Edytowane przez OBK CVT
dodanie zdjecia
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GREGG napisał:

Ta 70 mai ma długi przewód zasilania czy trzeba coś kombinować i sztukować? zwłaszcza w opcji z trytytkami i prowadzeniem kabla z boku byłaby długość potrzebna

W Foresterze kabla wystarcza na doprowadzenie do gniazda zapalniczki przy kierowcy, za krótki (brak ok. 30 cm) jeżeli chcesz się wpiąć w gniazdo zapalniczki w podłokietniku. Mowa o poprowadzeniu w podsufitce, pod maskownicą słupka itd.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2020 o 15:12, GREGG napisał:

 

Wrzucisz foto tego Xblitza, jak to zamontowane wygląda?

 

zamontowałem model Park View nie z najnowszej generacji ale wcześniejszy tyle, że o tych samych parametrach z okienkiem po prawej a nie w środku. Jakoś uznałem, że mi to bedzie przeszkadzać w korzystaniu z lusterka. Mimo ciemnej szyby z tylu dobra widoczność, w dzień parametry całkowicie wystarczające, filmy wyraźne, w nocy tak sobie, widoczne ziarno ale bez tragedii. Nr rej auta przed widoczny w światłach tak do mniej więcej 30m później to byc może jakaś profesjonalna obróbka by coś dała. z tyłu kamera bardzo słaba (niestey analogowa), w dzień jeszcze OK ale w nocy praktycznie nic chociaz pewnie swoje tu robi i ciemna szyba. Nie ma jednak szansy odczytania numeru żadnej bo światła świecą przednie samochodu jadącego z tyłu co powoduje, że praktycznie ten samochód z tyłu jest niewidoczny oprócz samych świateł.

dobra opcja jest w tej kamerze nagrywania przód/tył razem (oddzielne pliki) i widoczność razem duży i mniejszy - pełna swoboda ustawień w tym zakresie.

Po pewnym czasie doszedłem do wniosku, że jednak wolałbym cyfrowy także tył i własnie mi chodzi po głowie własnie 70mai pro

Zdjęcia są tylko z przodu bo z tyłu i tak się nie da nic zobaczyć - uchwyt jest wyprostowany i wsunięty po podsufitkę. Generalnie jako stosunkowo tani podwójny rejestrator to polecam ale pewnie tak na rok-dwa bo potem przyjdzie ochota na więcej

 

lusterko xBlitz 00.jpg

lusterko xBlitz 03.jpg

lusterko xBlitz 02.jpg

lusterko xBlitz 01.jpg

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Moje rozwiązanie z rejestratorem to kamerka VIOFO WR1 (bez ekranu) - daje dobrą jakość nagrywania , koszt około 300 zł

Jeżeli chcemy mieć obraz na ekranie to łączymy się z smartfonem (łączy się bezproblemowo).

Pliki z filmami możemy pobrać bezpośrednio na smartfona lub po prostu wyjąć kartę i zgrać. Wyjmowanie karty jest również bezproblemowe.

Kamerkę łatwo zdemontować (odkręcamy) gdy np. jedziemy do kraju gdzie nie można nagrywać.

Kamerę zainstalowałem po stronie pasażera, kabelek idzie w podsufitce, bocznym słupku do gniazda w podłokietniku (jest niewidoczny i nie przeszkadza, poprowadzenie kabla jest proste nawet dla osoby mało zdolnej manualnie :) ), zamierzam poprowadzić go do skrzynki bezpieczników i podłączyć bajpasem.

cam.jpg

cam2.jpg

cam-2.jpg

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...