Skocz do zawartości

Glosniki Legacy IV


CZAJA48

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie znalazłem nic o tym wiec otworze nowy temat.

Jak słucham np ten piosenki https://www.youtube.com/watch?v=VcByktP-mdE to wiem ze czas wymienić je wszystkie.

Wiem już jak zdjąć tapicerkę z tylu https://www.youtube.com/watch?v=5QbuwkiVNRM i z przodu https://www.youtube.com/watch?v=uS7zVAEf93Q

Tu chłopaki dali mi pomysł żeby coś takiego zrobić https://www.youtube.com/watch?v=j9wRiGAuAtI będzie wygłuszenie i trzymało ciepło w kabinie (bo zamki mi szwankują od centralnego zima).

Tylko niech mi ktoś powie coś o wymiarach jakie tam wchodzą głośniki, może jakiś gotowy komplet bo chciałbym tylko 1 raz rozebrać drzwi a nie robić tego po kilka razy żeby coś nie ułamać lub popsuć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś tam jest ale tak naprawdę nic.

Czy ktoś zna wymiary wnęk itp lub gotowe modele zestawów głośników żeby nie używać żadnych dystansowy lub nie robić dodatkowych wierceń w drzwiach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, CZAJA48 napisał:

No coś tam jest ale tak naprawdę nic.

Czy ktoś zna wymiary wnęk itp lub gotowe modele zestawów głośników żeby nie używać żadnych dystansowy lub nie robić dodatkowych wierceń w drzwiach ?

A nie prościej będzie oddać to profesjonalistom? We Wrocławiu na pewno są ludzie zajmujący się car audio. Wymienianie samemu i poświęcanie na to czasu wyniesie pewnie tyle samo w przeliczeniu na pieniądze i nie będziesz miał gwarancji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej będzie oddać to profesjonalistom? We Wrocławiu na pewno są ludzie zajmujący się car audio. Wymienianie samemu i poświęcanie na to czasu wyniesie pewnie tyle samo w przeliczeniu na pieniądze i nie będziesz miał gwarancji. 
Zrobienie samemu daje duzo wieksza satysfakcje no i wiesz co jak zostalo wykonane

Warczy trąbi Gacek kombi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2019 o 18:57, CZAJA48 napisał:

Witam

 

Nie znalazłem nic o tym wiec otworze nowy temat.

 

Jak słucham np ten piosenki https://www.youtube.com/watch?v=VcByktP-mdE to wiem ze czas wymienić je wszystkie.

 

Wiem już jak zdjąć tapicerkę z tylu https://www.youtube.com/watch?v=5QbuwkiVNRM i z przodu https://www.youtube.com/watch?v=uS7zVAEf93Q

 

Tu chłopaki dali mi pomysł żeby coś takiego zrobić https://www.youtube.com/watch?v=j9wRiGAuAtI będzie wygłuszenie i trzymało ciepło w kabinie (bo zamki mi szwankują od centralnego zima).

 

Tylko niech mi ktoś powie coś o wymiarach jakie tam wchodzą głośniki, może jakiś gotowy komplet bo chciałbym tylko 1 raz rozebrać drzwi a nie robić tego po kilka razy żeby coś nie ułamać lub popsuć.

 

Z seryjnym radiem to nadal będzie mierny dźwięk. IMO szkoda zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Selektywne wyklejenie zewnętrznego poszycia drzwi (a nie wewnętrznego jak u @Sebastian32) matą butylową oraz tapicerki pianką 6-10mm dużo daje. Zdecydowanie najpierw wykonałbym to i ocenił efekt zanim myślałbym o wymianie głośników.

Oczywiście wyklejenie wewnętrznego poszycia to pełen profesjonalizm ale pod warunkiem, że zrobi się to dobrze ;) No i masa drzwi wzrasta wtedy niewspółmiernie do efektu (moim skromnym zdaniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nowych głośnikach i wygłuszeniu i tak będziesz musiał dać dystanse. Kup dystanse, wyjmij po jednym głośniku z przodu i tyłu, przymierz z seryjnymi głośnikami przy opuszczonej na maxa szybie to będziesz mniej więcej wiedział jaka głębokość wchodzi w grę.

 

Ja w moim BH jak wygłuszyłem przód i zmieniłem głośniki (radio mam nieseryjne) to szczena na miesiąc opadnięta :) Z czasem brakuje i już myślę o co by tu rozbudować audio ale TTTM. Jak z podnoszeniem mocy :)

 

We wro jest super gość co się nazywa na alledrogo Hornhagen, ma zakład na Klecińskiej, mniej więcej na wysokości Orlenu. Nie wiem jak Ty, ale poświęciłem popołudnie na zrobienie wygłuszenia i dopasowanie wszystkiego i nie oddałbym tego do zrobienia komuś nawet ze względu na samą frajdę z robienia czegoś przy samochodzie :)

Edytowane przez Mihuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje tak:

- radio Alpine CDE W296BT (już jest)

- moduł sterowania z kierownicy z piloty.pl - (zamówiony)

- głośniki  zestaw dwudrożny Morel Maximo 6.2

- drzwi jeszcze raz tym razem samodzielnie: STP Gold na blachę zewnętrzną, STP Alum na otwory, STP Gold na blachę wewnętrzną, STP Aeroflex na boczek (zamówione)

- dystanse mdf od Forestera 2 (zamówione)

Na razie usuwam stare maty :(

Edytowane przez Sebastian32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sebastian32 napisał:

Na razie usuwam stare maty :(

Fajna zabawa, polecam opalarkę ;) 

2 godziny temu, Sebastian32 napisał:

STP Alum na otwory

Polecam zamiast tego wynalazku, blachę ze szrotu :) 

2 godziny temu, Sebastian32 napisał:

dwudrożny Morel Maximo 6.2

Tempo fajniej brzmi ;) można nie raz wyrwać używkę w normalnych pieniądzach.

 

Nie przesadzaj z ilością maty bo drzwi polecą na zawiasie, warto też zadbać o dobre "zgranie" klamki bo później może brzdękać przy dobrze zrobionych drzwiach daje się to we znaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kamul napisał:

Fajna zabawa, polecam opalarkę ;) 

Polecam zamiast tego wynalazku, blachę ze szrotu :) 

Tempo fajniej brzmi ;) można nie raz wyrwać używkę w normalnych pieniądzach.

 

Nie przesadzaj z ilością maty bo drzwi polecą na zawiasie, warto też zadbać o dobre "zgranie" klamki bo później może brzdękać przy dobrze zrobionych drzwiach daje się to we znaki.

 

Co ciekawe maty schodza latwo jakby trzymaly samymi brzegami  jak fabryczna folia. Pociagam za brzeg i odklejam, resztki usunalem 1/3 butelki benzyny. 

 

Morel tempo wymagaja zewnetrznego wzmacniacza.

Uzywek nie cierpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Sebastian32 napisał:

 

Co ciekawe maty schodza latwo jakby trzymaly samymi brzegami  jak fabryczna folia. Pociagam za brzeg i odklejam, resztki usunalem 1/3 butelki benzyny. 

Może za słabo odtłuszczone było. Nie mniej warto używać jeszcze rolki do dociśnięcia.

 

34 minuty temu, Sebastian32 napisał:

Morel tempo wymagaja zewnetrznego wzmacniacza.

Wymagają to za dużo powiedziane :)

35 minut temu, Sebastian32 napisał:

Uzywek nie cierpie.

I tak najlepiej podjechać do sklepu i posłuchać na miejscu, nie mniej nie raz można po prostu popróbować, a dużo taniej jednak wychodzi z używkami. Chyba,że od razu się wie co się chce ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kamul napisał:

Może za słabo odtłuszczone było. Nie mniej warto używać jeszcze rolki do dociśnięcia.

 

 

No tego się niestety nie dowiemy. Rolka tez zamówiona.

 

7 minut temu, kamul napisał:

I tak najlepiej podjechać do sklepu i posłuchać na miejscu, nie mniej nie raz można po prostu popróbować, a dużo taniej jednak wychodzi z używkami. Chyba,że od razu się wie co się chce ;) 

Byłem w sklepie ca w Krakowie i pod samo radio polecono mi właśnie maximo. NIe ma problemu, może być i tempo, ale nie wiem czy zamontuje wzmak. Zobacze jak te maximo zagrają, najwyżej w kosz pójdą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sebastian32 napisał:

Byłem w sklepie ca w Krakowie i pod samo radio polecono mi właśnie maximo. NIe ma problemu, może być i tempo, ale nie wiem czy zamontuje wzmak. Zobacze jak te maximo zagrają, najwyżej w kosz pójdą. 

Proponuję posłuchać Proa Simplex. Pod radiem dość miłe głośniki :) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, posiadam dokładnie taki sam pojazd jak założyciel wątku i pierwsze co w nim zrobiłem, to poprawiłem (tak, znacząco) akustykę.

Fakty są takie: Seryjny Kenwood jest biedny. Co nie oznacza, że w całym aucie musi być biedne, jak w serii brzmienie.

Fakt drugi: Dystanse od Forestera II pasują P&P (tutaj wątek kolegi sorevell wyjaśnia wszytko).

Fakt trzeci: Seryjne głośniki są z papieru, magnes jest wielkości kapsla, a cały głośnik waży może 100g - lipa.

Założenia jakie miałem, to pozostawienie seryjnego radia, dodanie funkcjonalności mp3, wygłuszenie wnętrza, wymiana głośników na przeciętnie przyzwoite, przede wszystkim nowe, niewymagające zewnętrznego wzmacniacza.

Na drzwi poszła mata alubutylowa, na boczki pianka - robi się to łatwo i przyjemnie, lecz jest czasochłonne. I zrobienie wygłuszenia to jest 90% sukcesu, a przy okazji uzyskuje się przyjemny klik domykanych drzwi, niczym w autach klasy wyższej.

Głośniki zastosowałem zupełnie przeciętne, dwudrożne JBL zarówno z przodu i z tyłu. Lepszych i tak nie byłoby czym napędzić (brak zewnętrznego wzmacniacza).

Zainstalowałem emulator zmieniarki nvox, który działa P&P (z drobnymi mankamentami, do których można się przyzwyczaić, jakby ktoś pytał o szczegóły, to opowiem).

Jestem zadowolony z efektu, bo jest poprawnie. Brakuje dołu, ale w muzyce gitarowej i jazzowej większość "dzieje się" w pasmach środkowych i tu udało się uzyskać czytelność. Podkreślam też istotny fakt, iż nowe głośniki muszą się "wygrać", pierwsze godziny ich pracy nie napawały optymizmem.

Dla mnie autem referencyjnym, jeżeli chodzi o brzmienie, jest i długo jeszcze będzie Lancia Lybra (seryjne Bose i świetne wyciszenie, bardzo wyważone w proporcjach brzmienie, bez nachalnych basów i syków jak w jakimś pastuchu albo golfie).

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Sebastian32 napisał:

 

Kierowałem się twoją rekomendacją, opiniami w necie i  w sklepie. Wcześniej nie znałem tych spikerów.

Te mniej znane produkty, często się dobrze bronią, a w innym "półświatku" są raczej bardzo dobrze znane :) Oczywiście polecam dobre zrobienie drzwi, ale to już wiesz ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Sebastian32 napisał:

 

drzwi.jpeg

Dość łądnie :) ,otwory czymś dodatkowo "zakryłeś" i co jest na zewnętrznej blasze?  A jak wygląda boczek? ;) Na zawiasie nie opadły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...