Skocz do zawartości

Problem z xenonanmi w legacy 2007


SzymonSubaru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem ze światłami w swoim Subaru Legacy z 2007 roku

1. czasem xenon po prawej stronie nie startuje. Jeżeli wyłączę i włączę światła kilka razy to czasem zaskoczy.

2. Xenon po lewej stronie świeci żółtą barwą światła. Czy wymiana żarnika pomoże ? Czy trzeba zrobić regeneracje lampy ? Przebieg autentyczny samochodu to 206 tyś km.

 

Co powinienem sprawdzić lub wymienić ? Dziękuję z góry za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem. Po jakimś czasie od zapalenia jeden xenon gasł. Przypuszczałem, że to kwestia żarników bo miały już 11 lat. Wymiana żarników na nowe jednak nic nie dała. Okazało się, że miałem walniętą wiązkę od przetwornicy. Spec od reflektorów podmienił ją i problem się rozwiązał. Koszt około 300 zł (głównie za ściąganie zderzaka ;-) ) plus nowe żarniki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2019 o 19:53, QQ napisał:

Miałem podobny problem. Po jakimś czasie od zapalenia jeden xenon gasł. Przypuszczałem, że to kwestia żarników bo miały już 11 lat. Wymiana żarników na nowe jednak nic nie dała. Okazało się, że miałem walniętą wiązkę od przetwornicy. Spec od reflektorów podmienił ją i problem się rozwiązał. Koszt około 300 zł (głównie za ściąganie zderzaka ;-) ) plus nowe żarniki.

 

3 paki za zdjęcie zderzaka w Legacy? :o 
Czy nie złapałem żartu?

Edytowane przez Orear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2019 o 13:30, SzymonSubaru napisał:

Co powinienem sprawdzić lub wymienić ? Dziękuję z góry za porady. 

Najpierw, zamień miejscami żarniki, jeśli problem będzie nadal z tą samą lampą, to najprawdopodobniej wypalona jest wtyczka żarnika (zobaczysz to pewnie już przy zmianie żarówek stronami). Wtyczka jest niewymienna (chyba, że chcesz ciąć i lutować kable z nową wtyczką z ChRL, ale tego nie polecam), najłatwiej kupić używaną przetwornicę z kablem i wtyczką i podmienić cały zestaw. Do tego trzeba ściągnąć zderzak i wymontować lampę. Przetwornica jest pod klapką od spodu lampy Żeby przeciągnąć dość grubą wtyczkę trzeba trochę pokombinować, ale się da. Przetwornica  z nowszego modelu (Legacy V /Outback IV) też pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...