Skocz do zawartości

Wymiana oleju skrzyni biegów at


góral NT

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Lukasz123 napisał:

najlepiej wymieniac w aso olej w skrzyni na oryginalny subaru bez zadnych płukanek i tym podobne...

 

jak się ma dwie lewe ręce i nadwyżkę pieniędzy to tak, ale wtedy nie potrzebne Ci forum.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, lutek34 napisał:

 

jak się ma dwie lewe ręce i nadwyżkę pieniędzy to tak, ale wtedy nie potrzebne Ci forum.

a potem wpisy typu : skrzynia mi padła, zła wymiana oleju, nie te parametry itd...jak się ma takie auto to trzeba się liczyć z fachową obsługą a ta niestety kosztuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

jak się ma takie auto to trzeba się liczyć z fachową obsługą

Subaru, marka jak każda inna. Tylko w Polsce jest postrzegana jak by była niewiadomo jaka, wręcz egzotyczna. Wszystko musi być droższe o tak zwane subarowe coś. Olej w dzisiejszych czasach wymieni Ci każdy ogarnięty serwis. A większość skrzyń automatycznych w razie usterki ASO wysyła i tak na zewnątrz. Albo wymienia cała skrzynie.

Ale jak się ma dwie lewe ręce to szuka się jedynie pomocy w ASO.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2019 o 14:17, lutek34 napisał:

 

jak się ma dwie lewe ręce i nadwyżkę pieniędzy to tak, ale wtedy nie potrzebne Ci forum.

Tzn jak się ma dwie prawe to można sobie w garażu zrobić dynamiczną wymianę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ewemarkam napisał:

A nawet chyba takowa potrzebna nie jest

 

nie potrzeba maszyny. Spuszczasz ile możesz korkiem, zalewasz od góry tyle ile zlałeś, od spodu odpinasz wąż powrotny z chłodzenia i przedłużasz go na tyle żeby koniec wystawał na zewnątrz i wkładasz do bańki, tak żeby było widać wylot, odpalasz silnik i jak tylko zobaczysz wylatujący olej przez odpięty przewód do bańki to zaczynasz dolewać od góry i obserwujesz jak olej zacznie zmieniać kolor. Jak kolor wylatującego oleju będzie przybliżony do nowego to gasisz silnik, przypinasz odpięty wąż chłodzenia, wymieniasz zewnętrzny filtr, odpalasz silnik i sprawdzasz olej w skrzyni, dolewasz do cold max, na postoju kilka razy wachlujesz biegami D i R, ponownie sprawdzasz olej i jak trzeba, dolewasz do hot min i krótka przejażdżka po czym ponownie sprawdzamy olej i teraz powinno być już w połowie pomiędzy hot min-max. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak obiecałem jestem po wymianie dynamicznej u carfita. Skrzynia o niebo lepiej żadnych przeciagań biegów czy szarpnieć . Czeka mnie jeszcze regulacja luzow zaworowych ale to już inna bajka. Cóż mogę powiedzieć życzę wszystkim by trafili do takiego warsztatu jak w końcu ja . Dziękuję za pomoc wszystkim i życzę szerokości .

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2019 o 21:31, ewemarkam napisał:

No to dobrze że się udało bez awarii skrzyni. Na przyszłość wymień olej po zakupie "nowego" samochodu, nie czekaj z tym.

Udać , to można w totka trafić ...... dla mnie Twoje i innych przy  okazji , kategoryczne stwierdzenia że wymiana oleju dynamiczna zabija skrzynię , to kolejny przykład że kompletnie nie rozumiecie o co w tym wszystkim chodzi ..... 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że Ci tego nie zrobili maszyna. Maszyna jest właśnie do dynamicznej wymiany. A takiej wymiany Ci nikt tutaj nie poleca! Jakby Ci tak wymienili to bujałbyś się pewnie z zabita skrzynią. I szukał nowej.
Znajdź mechanika który zrobi to tak jak Ci napisałem. Czyli zdejmie miskę, wymieni filtr wewnętrzny oraz spuści olej jeszcze z chłodnicy oleju. Wymieni tak więcej niż 3/4. Zostanie tylko to co w konwerterze i akumulatorach ciśnienia w hydraulice.
 
 

@ewemarkam , zejdź na ziemie , jest 21 wiek , i dawno już nie wkładamy na trzy zdrowaśki dzieci do pieca :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracamy do pytania...

 

 

 

co zrobisz jak facet przyjeżdża na dynamiczną wymianie a po operacji okazuje się że skrzynia do rozebrania i czyszczenia? 

 

 

No może nie do rozebrania, ale do płukania. I po tym zabiegu dalej będzie to samo? Albo gorzej.

Pewnie powiesz że skrzynia była uszkodzona i wymiana problem uwypukliła. Mam rację?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ewemarkam napisał:

Wracamy do pytania...

 

 

 

 

 

No może nie do rozebrania, ale do płukania. I po tym zabiegu dalej będzie to samo? Albo gorzej.

Pewnie powiesz że skrzynia była uszkodzona i wymiana problem uwypukliła. Mam rację?

 

 

Na kilkaset prawidłowych wymian dynamicznych , nie mieliśmy takiego przypadku , więc nie wiem o czym piszesz ........ A racji nie masz . EOT . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...