Skocz do zawartości

kupić czy nie kupić...Forester 2002r


rockybalboa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam "okazje" po rodzinie kupić forestera 2002r 2,0 benzyna z LPG. Wiadomo autko stare, nadkola lecą, ale porobione będę miał niby przed zakupem. Blacha będzie wyszlifowana, włokno szklane, bitex itp. Nie wiem na ile to będzie dobrze zrobione bo się zwyczajnie nie znam. Podłoga podobno zdrowa. Wiadomo jakieś ryski są ale to mnie nie interesuje bo te auto ma jeździć i po mieście i na rybki czasem się nim pojedzie ;) Spalanie dosyć wysokie bo ma zbiorniku gazu gdzie wchodzi 37l to jakieś 220km się przejeżdza w dużym mieście. Silnik podobno sprawny, zawieszenie też gitarka. W środku ładnie wszystko. Cena jaką sobie życzą to 4tys i nie podlega już negocjacji. Co o tym sądzicie? Na olx te auta są droższe trochę ale nie wiem też czy nie są w lepszym stanie wizualnie. Boje się tylko że po jednej zimie znowu wyjdzie ruda skoro raz już w tych miejscach była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij boczki w bagażniku zobacz na kielichy. A naprawę błotników to nie robi się na włókno szklane tylko reperaturki! Naprawa blacharki będzie zrobiona byle jak. Zastanów się, bo będziesz robił to samo w przyszłym roku. Lepiej kupić i włożyć kasę samemu, oddać do dobrego zakładu blacharskiego umówić się jak to ma być zrobione i ma być tak a nie inaczej. Wtedy będziesz miał spokój na dłuższy czas. Jak już chcesz mieć na tip-top to poszukaj tam gdzie Ci zrobią cynowanie. Robota dużo droższa ale o niebo trwalsza.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, sprawdzę to.

 

Aaa i jeszcze była dziura 10x10 w na tym elemencie do którego mocowany jest uchwyt na tylny zderzak. Też zrobione chałupniczą metodą, heh. Nie wiem jak nazywa się ten element, myślałem że to belka tylna a podobno nie i belka jest zdrowa. 

Edytowane przez rockybalboa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadkowe jest to spalanie. Bo... Co to znaczy duże miasto? Silnik uturbiony? Manual, automat? Jak miasto typu Wrocek, Gdańsk, Wa-wa, turbo, automat to spalanie w normie. Mój 2.0 NA automat jeżdżąc większość w trasie do 110 pali 11 litrów LPG. Z tego co wiem, to norma więc odnieś sobie do pytań i stanu faktycznego.
Zakładając, że spalanie w normie i gdyby kielichy były do robienia (i do zrobienia), przebieg w granicach 300-350 tys. i reszta jak w opisie, to warto wziąć. 

Jeszcze jedno pytanie - buda SF czy SG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To SF po lifcie.

Jeśli znasz historię samochodu to warto wziąść, tylko blacharkę od razu doprowadź do porządku. A jeśli mają robić Ci błotniki to powiedz że dopłacisz do reperaturek. Kupiłem kiedyś forka na części, miał robione błotniki włóknem szklanym. Nawet ono było rude tak się nie powinno robić tego. Reperaturki, konserwacja itd. Mi forek w automacie silnik 122km pali ok 13 w mieście, z dużą przewagą miasta. I butla coś mała. Ja robię ok 320km a wchodzi ok 42-44 litrów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra biore go, a blacharka już jednak jest porobiona jak jest.. No trudno, chyba to tak zostawię i po kolejnej zimie zrobię dopiero tak jak powinno być. A spalanie może przez to że pewnie nic regulowane nie było, nie wiem, pojadę na kompa go podłączyć i zobaczymy. 

Edytowane przez rockybalboa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Aga napisał:

Wziąć !!!

 "Brać" będzie bezpieczniej pisać :) A tak poważnie, Forka bym wziął za tą cenę o ile faktycznie nie jest zgniły i silnik jako tako pracuje. Cudo to nie będzie i trochę wydatków na pewno pochłonie, ale .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam czepiacie się. Ale powiem szczerze że nie widziałem jaka jest poprawna forma wypowiedzi.

Ja swojego wziąłem za 6000 włożyłem 3000-4000 (wycieki z silnika, maglownica, rozrząd, oleje, naprawa napędu, amortyzatory, opony i robocizna) i jest prawie igła. Np, Wiązka klapy jest jeszcze do roboty. Trzeba wnętrze wyprać i zrobić profilaktycznie konserwację podwozia. Przełącznik kierunkowskazów bo czasem nie bangla. Tylko że u mnie blacharka była zdrowa. A z tym spalaniem to zależy nawet w jakich godzinach w mieście się jeździ. Jak wyjadę z pracy później o 5 minut to jadę prawie 15 minut dłużej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najważniejsze to zdrowe blachy, jak podłoga będzie zdrowa to brać. Jak swojego naprawiałem po ataku rekina, kupiłem strzelonego w dupsko na cześci. Jak oglądałem podłogę to dziwiłem się że to się kupy trzyma. Podnośnik wchodził w progi, ciężko było znaleźć miejsce gdzie tu podnośnik podłożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podłoga zdrowa to BRAĆ.

Spalanie jakieś podejrzanie wysokie..... Autko jak pojedziesz do lasu/teren, to Cie zaskoczy. Lepszej alternatywy samochodu "do wszystkiego" nie widzę w tej cenie. A jak Ci sie nie spodoba to wystaw zaraz na OLX za 5500 :) i nawet po targowaniu wyjdziesz na plusie, a co przejedziesz tym mega modelem to twoje :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...