Skocz do zawartości

gwizd na początkowych biegach


braun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem w ty temacie nowy i pozdrawiam forumowiczów.

Kupiłem Forka SH3 MY12 2,0 benzyna wolnyssak z reduktorem kilka miesięcy temu i jeden objaw  nie daje mi spokoju.

Na 1 i 2 biegu podczas przyspieszania jak i odpuszczenia gazu (w sumie podczas jazdy na tych biegach) pojawia się taki niby gwizd - podobny do jazdy na wstecznym, ale trochę słabszy. 

Czasami słychać nawet na 3 biegu. Na 4 i 5 cisza. Aktualnie nie mogę go nagrać i wrzucić na forum. 

Czy to jest normalne  w Forku, który ma przebieg 108 tys aby łożyska w skrzyni się odzywały?  (Przebieg oryginalny, auto krajowe, serwisowane.) 

Generalnie najbardziej jest to słyszalne na 2 biegu. 

Czy te skrzynie tak mają?

A jeśli nie to co można z ty zrobić?

Może regeneracja skrzyni ( łożysk) i przy okazji  wymiana sprzęgła bo to chyba byłoby najbardziej opłacalne przyszłościowo .

Od razu mówię,  że nie nie jeździłem nigdy innym Forkiem i nie wiem do czego mam się odnieść.

We wcześniejszym aucie (Honda Civic - wiem, że nie ta klasa)  takie objawy pojawiły mi się po przebiegu ok 300tys km.  

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5MT, ogólnie nic się poza tym złego nie dzieje ale pytam, bo może Forki tak mają. Niestety wcześniej nigdy nie jeździłem żadnym Subaru i nie mam porównania. Ale jeśli to padające łożyska to myślę, że jeśli teraz je wymienię to zapobiegnę przyszłym przykrym następstwom. Ale czekam na opinie kolegów z forum - czy macie też takie przypadłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś z RZ, to może przyjedź na spot - obadamy objaw "organoleptycznie" i na pewno ktoś mądry wypowie się w tym temacie. Zawsze pierwsza sobota miesiąca :) 

 

https://forum.subaru.pl/topic/38849-podkarpackie-spoty-subaru/

 

Foresterem SH jeździ @Marek S - może pomożesz / podpowiesz coś w tym temacie...:question:

 

Edytowane przez Malyboss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie oleju - poziom ok, wygląd - jak nowy - po sprawdzeniu bagnetem.

A na spot to będę chciał się wybrać - mieszkam tuż pod Rz - jeśli mi nic nie przeszkodzi - wiadomo praca.

Dzięki za zainteresowanie tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...