Jump to content

LEGACY OUTBACK IV (BL, BP) 2.0 DIESEL, 1998 ccm, 150 KM (110 KW) 2010 manual - swap lub rozsądna naprawa ?

PiotrekM
 Share

Recommended Posts

Witam forumowiczów. 

Temat wszystkim szeroko znany. Moje auto po wymianie silnika jeździło rok. postanowiło jednak się skończyć. Nadal jeździ , wał nie pękł ale kopci i  chlapie olejem z wydechu. Wyeliminowałem możliwe przyczyny i ostatecznie wiem , że konieczny będzie remont silnika. Szczerze nie chcę sprzedawać tego za bezcen w tym stanie co jest,  tyle co stracę wolę wydać na przeróbkę na benzynę lub solidną regenerację tego diesla.

Dlatego prośba do Was o pomoc :

1. Może wiecie , że gdzieś jest do odkupienia jakiś Legacy benzynowy z całym silnikiem z potencjałem do przekładki całości. Np coś mocno uderzone w tył lub w bok.

2. Opcja jeden dałaby mi frajdę z wydanych pieniędzy, tak sobie myślę, że po takiej przekładce miałbym fajne mocne niezawodne auto, jeśli źle myślę to może znacie dobre sprawdzone rozwiązanie na generalkę tego diesla.

Na całą operację mam 10 tys. ale w rozsądnej opcji przełknę wyższy koszt.

Z góry dziękuję za podpowiedź .  Od razu powiem, że auto jestem w stanie podprowadzić gdziekolwiek byleby w Polsce :) . Bez problemu dojadę na "kołach".

Pzd

Piotrek.

Przykra sprawa.

Wymiana rozumiem była warsztatowo-garażowa?

ASO daje raczej gwarancje na wymieniony silnik.

Jeśli trafię na rozbite Legacy w benzynie to dam znać, diesla chyba nie ma sensu remontować bez wsparcia ASO.

Moze sie myle wiec przepraszam ale wydaje mi sie ze najlepiej zakupic anglika w calosci. Pamietaj ze przekladasz wszystko bo tak najbespieczniej. Czyli nie tylko motor ze skrzynia ale tez naped tylu. Po co ma sie okazac ze mialo cos pasowac a jednak znowu trzeba gdzies czegos szukac

Warczy trąbi Gacek kombi

Może się okazać że zakup auta się zwróci :biglol:

Wysłane z mojego mądrego telefonu