Jump to content
guma

Serdecznie zapraszamy na XVI Zlot Plejad 2019

Recommended Posts

Od czoła u nas w ekipie jest zawsze [mention=3946]Izotom[/mention], ale własnie wspominaliśmy w aucie że fajnie że tak wiele Subaraków już po zlocie nadal krążyło po okolicy w poszukiwaniu fajnych miejsc do odwiedzenia. 

Faktoza, Iza była pierwsza, a potem Tomek ;)

Godzinę temu, sambor napisał:

(jeśli @Beavis mnie kiedykolwiek jeszcze zabierze)

No jak nie, jak tak :D

• Thanks 1

2 godziny temu, Jumpman napisał:

Uwaga !

Bo chyba nikt nie napisał... pomysł z Rekinem był ekstra. To znaczy możliwość zapoznania dzień wcześniej i opis od Wojtka Chuchały.

Co prawda uznałem go za zbyt skomplikowany - dla mnie amatora w trakcie jazdy to zbyt dużo informacji do przetworzenia, ale z pewnością bardzo pomocny przy opracowywaniu swojego opisu. Dla mnie zapoznanie i wieczorna analiza ekstra !

Potwierdzam. Moja 16-letnia córkopilotka mocno się w ten opis wciągnęła. Świetna sprawa. I nawet przekonałem się, że ta rajdowa nomenklatura ma sens i jest całkiem intuicyjna. Pomysł zdecydowanie do powielenia w przyszłości :ok:

• Upvote 1

Potwierdzam: próba Rekin była OK. 3x krótsze Bednary i na szczęście nieco wolniejsze - chociaż rozkręcona trójka robiła wrażenie - bo inaczej wolnessaki w ogóle nie miałaby podejścia do turbo.

Takie próby powinny być na szosowej obowiązkowo, oczywiście przeplatane krótkimi, technicznymi pachołkolandiami żeby opon za bardzo nie zżarło. Fajny pomysł z tymi trzema próbami pod rząd na lotnisku: szło sprawnie, szybko i załogi były skoncentrowane w optymalnym okresie czasu. Medal dla tego, który wpadł na ten pomysł:clapping:

Edited by Izotom
  • Upvote 3

Sprawdziłem film z zapoznania, tablica z metą lotną stała przed zakrętem. 

7 godzin temu, Apacz napisał:

I nawet przekonałem się, że ta rajdowa nomenklatura ma sens i jest całkiem intuicyjna.

Jest powszechnie stosowana w rajdach, pewnie pora i na nas amatorów żeby się jej nauczyć :)

• Like 1

8 godzin temu, Apacz napisał:

Potwierdzam. Moja 16-letnia córkopilotka mocno się w ten opis wciągnęła. Świetna sprawa. I nawet przekonałem się, że ta rajdowa nomenklatura ma sens i jest całkiem intuicyjna. Pomysł zdecydowanie do powielenia w przyszłości :ok:

Brakowało tylko drugiego przejazdu zapoznawczego aby potwierdzić sporządzony opis. My niestety opisaliśmy jedno miejsce zbyt optymistycznie, przy drugim przejeździe pewnie by była korekta... albo i nie. 

• Upvote 1

Tyle zostało z przegubu po zlocie w moim Forku
4c4931ca58ec5e3e7b19318a4dcb3359.jpg
I dojechał do domu całe 600Km teraz trwają poszukiwania przegubu. Pozdrawiam

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

• Sad 1

7 minut temu, Rafaelo napisał:

Tyle zostało z przegubu po zlocie w moim Forku emoji15.png
4c4931ca58ec5e3e7b19318a4dcb3359.jpg
I dojechał do domu całe 600Km teraz trwają poszukiwania przegubu. emoji6.png Pozdrawiam

Subaraki to twarde sztuki, drobne uszkodzenia nie przeszkadzają w powrocie do domu. 

Ostro. U nas jakimś cudem bez strat prócz popękanego zderzaka i przedstawionego pasa przedniego :)

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

• Haha 1

Ostro. U nas jakimś cudem bez strat prócz popękanego zderzaka i przedstawionego pasa przedniego default_smile.png

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

U mnie jeszcze klima przestała działać ale to dopiero sprawdzę po naprawie przegubu. @Chojny oj bardzo twarde sztuki ale nie myślałem ze można z takim przegubem dojechać do domu

Teraz, Rafaelo napisał:

U mnie jeszcze klima przestała działać ale to dopiero sprawdzę po naprawie przegubu. @Chojny oj bardzo twarde sztuki ale nie myślałem ze można z takim przegubem dojechać do domu emoji6.png

Póki nie odpadnie i się trzyma budy, w sensie się kręci i nie przyjmuje za dużych obciążeń to jedzie. 

16 minut temu, Rafaelo napisał:

I dojechał do domu całe 600Km teraz trwają poszukiwania przegubu. emoji6.pngPozdrawiam

Mocno pukało ? 

25 minut temu, Rafaelo napisał:

I dojechał do domu całe 600Km teraz trwają poszukiwania przegubu

Oj tam, tylko koszyczek Ci się rozpadł ;)

• Like 1

13 minut temu, Rafaelo napisał:

Tyle zostało z przegubu po zlocie w moim Forku emoji15.png

Nie strasz mnie, bo ja mam zamiar plejadowym Forkiem za trzy dni ruszyć na Subariadę B)

A dostał w kość w tym roku.. oj dostał! Super trasa terenowa; począwszy od dojazdówek, przez próby i PKCe. Oczywiście były lekkie opóźnienia wynikające z zabaw w piasku, ale i tak nie pamiętam terenowej tak zgodnej z czasami PKC.

W ogóle tegoroczna terenowa była wyjątkowa; przede wszystkim ilość prób i ich długość - super! Mimo, że czasem wiązało się to z jazdą na pełnym ogrzewaniu :mrgreen: 

Atmosfera na trasie i w bazie jak zwykle rewelacyjna! Jeszcze raz dziękuję wszystkim za rywalizację, atmosferę, wsparcie i kibicowanie! 

To były jedne z najlepszych Plejad, na których byłem! 

• Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Ma ktoś może excela do liczenia wyników na tur-ter ? Chciałbym poteoretyzować co by było gdybym nie pomylił jednej próby

3 minuty temu, _akir_ napisał:

Ma ktoś może excela do liczenia wyników na tur-ter ? Chciałbym poteoretyzować co by było gdybym nie pomylił jednej próby emoji23.png

Wygrałbyś, tak jak wielu innych Plejadowiczów. 

• Haha 7
  • Upvote 1

Mocno pukało ? 

Nie pukało napier.... Ale dał radę.
  • Upvote 1

Nie strasz mnie, bo ja mam zamiar plejadowym Forkiem za trzy dni ruszyć na Subariadę B)

A dostał w kość w tym roku.. oj dostał! Super trasa terenowa; począwszy od dojazdówek, przez próby i PKCe. Oczywiście były lekkie opóźnienia wynikające z zabaw w piasku, ale i tak nie pamiętam terenowej tak zgodnej z czasami PKC.
W ogóle tegoroczna terenowa była wyjątkowa; przede wszystkim ilość prób i ich długość - super! Mimo, że czasem wiązało się to z jazdą na pełnym ogrzewaniu :mrgreen: 
Atmosfera na trasie i w bazie jak zwykle rewelacyjna! Jeszcze raz dziękuję wszystkim za rywalizację, atmosferę, wsparcie i kibicowanie! 

To były jedne z najlepszych Plejad, na których byłem! 

Bartek spokojnie u mnie strzeliła guma i dlatego tak się pewnie zmielił. A twój Forek napewno przetrwa Subariade Pozdrawiam

Również jesteśmy bardzo zadowoleni z udziału w  XI Plejadach. Było i na pewno będzie coraz lepiej :thumbup:.  

Podziwiamy organizatorów! Serdecznie Im i wszystkim współplejadowiczom dziękujemy :bowdown::D.

Z kilku różnych powodów obawiam się, że za rok czekają nas "Apacze". W związku z tym chciałem zapytać:

Na czym polegały "próby zadaniowe" dla Apaczów? Widzę, że był mierzony jakiś czas.

Szanowna @Dyrekcja, czy będzie szansa w przyszłości, żeby Apacze mogli przejechać próby, lub część prób sportowych?

Np. tylko wtedy/pod warunkiem, że akurat nie ma na starcie nikogo z uczestników i w żaden inny sposób przejazd Apacza niczego nie zakłóca ?

Pozdrawiam ;-)

Edited by piotruś

W dniu 26.06.2019 o 00:38, Beavis napisał:

że poznałem tyle nowych twarzy

Cieszę się, że mogłem poznać właściciela słynnego Mercedesa ;)

• Like 1

Wygrałbyś, tak jak wielu innych Plejadowiczów. 

Ten sarkazm nie jest potrzebny
Nie liczyłem na wygraną, chciałem wiedzieć ile stracilem

7 minut temu, _akir_ napisał:

Ten sarkazm nie jest potrzebny emoji19.png
Nie liczyłem na wygraną, chciałem wiedzieć ile stracilem

To nie sarkazm.

Zwyczajnie większość siedzi, analizuje wyniki, liczy a na końcu wychodzi, że "gdyby nie..." i sobie wstaw: słupek, opona, taryfa, zatrzymanie, drzewko, spóźnienie itd. 

Chciałem Cie pocieszyć, że nie jesteś sam ze swoimi przemyśleniami. Większość ma swoje "gdyby nie...". 

Jest nawet piosenka z tej okazji, dość często przywoływana w kontekście wyników Plejad. 

• Upvote 1

25 minut temu, piotruś napisał:

Np. tylko wtedy/pod warunkiem, że akurat nie ma na starcie nikogo z uczestników i w żaden inny sposób przejazd Apacza niczego nie zakłóca ?

Na terenowej Apacze mogli jechać próby, ale jechali Pajero...

Problem się pojawić może, gdy Apacz się zakopie i sam nie wyjedzie ;) ... już widzę miny zawodników czekających na wyciągnięcie Apacza, a czas płynie, a PKC nie poczeka ;)

24 minuty temu, Aga napisał:

Na terenowej Apacze mogli jechać próby, ale jechali Pajero...

Problem się pojawić może, gdy Apacz się zakopie i sam nie wyjedzie ;) ... już widzę miny zawodników czekających na wyciągnięcie Apacza, a czas płynie, a PKC nie poczeka ;)

Oczywiście, w takim przypadku byłby kłopot ... Ja miałem raczej na myśli próby szosowe na lotniskach, slalomy itp. gdzie szybko można "usunąć" przeszkodę ;-)

Na próbie szosowej może wpaść w opony, drzewo, urwać koło.... I bez lawety go nie zdejmiesz z trasy.

Wg mnie apacz to apacz.... Paczy nie jedzie. Jak chce jechać to wybiera odpowiednią trasę i jedzie.

Edited by sambor
  • Upvote 1