Skocz do zawartości

Serdecznie zapraszamy na XVI Zlot Plejad 2019


guma

Rekomendowane odpowiedzi

 
Od czoła u nas w ekipie jest zawsze [mention=3946]Izotom[/mention], ale własnie wspominaliśmy w aucie że fajnie że tak wiele Subaraków już po zlocie nadal krążyło po okolicy w poszukiwaniu fajnych miejsc do odwiedzenia. 
 
 


Faktoza, Iza była pierwsza, a potem Tomek ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jumpman napisał:

Uwaga !

Bo chyba nikt nie napisał... pomysł z Rekinem był ekstra. To znaczy możliwość zapoznania dzień wcześniej i opis od Wojtka Chuchały.

Co prawda uznałem go za zbyt skomplikowany - dla mnie amatora w trakcie jazdy to zbyt dużo informacji do przetworzenia, ale z pewnością bardzo pomocny przy opracowywaniu swojego opisu. Dla mnie zapoznanie i wieczorna analiza ekstra !

 

Potwierdzam. Moja 16-letnia córkopilotka mocno się w ten opis wciągnęła. Świetna sprawa. I nawet przekonałem się, że ta rajdowa nomenklatura ma sens i jest całkiem intuicyjna. Pomysł zdecydowanie do powielenia w przyszłości :ok:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam: próba Rekin była OK. 3x krótsze Bednary i na szczęście nieco wolniejsze - chociaż rozkręcona trójka robiła wrażenie - bo inaczej wolnessaki w ogóle nie miałaby podejścia do turbo.

Takie próby powinny być na szosowej obowiązkowo, oczywiście przeplatane krótkimi, technicznymi pachołkolandiami żeby opon za bardzo nie zżarło. Fajny pomysł z tymi trzema próbami pod rząd na lotnisku: szło sprawnie, szybko i załogi były skoncentrowane w optymalnym okresie czasu. Medal dla tego, który wpadł na ten pomysł:clapping:

Edytowane przez Izotom
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem film z zapoznania, tablica z metą lotną stała przed zakrętem. 

 

7 godzin temu, Apacz napisał:

I nawet przekonałem się, że ta rajdowa nomenklatura ma sens i jest całkiem intuicyjna.

Jest powszechnie stosowana w rajdach, pewnie pora i na nas amatorów żeby się jej nauczyć :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Apacz napisał:

Potwierdzam. Moja 16-letnia córkopilotka mocno się w ten opis wciągnęła. Świetna sprawa. I nawet przekonałem się, że ta rajdowa nomenklatura ma sens i jest całkiem intuicyjna. Pomysł zdecydowanie do powielenia w przyszłości :ok:

 

Brakowało tylko drugiego przejazdu zapoznawczego aby potwierdzić sporządzony opis. My niestety opisaliśmy jedno miejsce zbyt optymistycznie, przy drugim przejeździe pewnie by była korekta... albo i nie. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rafaelo napisał:

Tyle zostało z przegubu po zlocie w moim Forku emoji15.png
4c4931ca58ec5e3e7b19318a4dcb3359.jpg
I dojechał do domu całe 600Km teraz trwają poszukiwania przegubu. emoji6.png Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Subaraki to twarde sztuki, drobne uszkodzenia nie przeszkadzają w powrocie do domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostro. U nas jakimś cudem bez strat prócz popękanego zderzaka i przedstawionego pasa przedniego default_smile.png

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka



U mnie jeszcze klima przestała działać ale to dopiero sprawdzę po naprawie przegubu. @Chojny oj bardzo twarde sztuki ale nie myślałem ze można z takim przegubem dojechać do domu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rafaelo napisał:


U mnie jeszcze klima przestała działać ale to dopiero sprawdzę po naprawie przegubu. @Chojny oj bardzo twarde sztuki ale nie myślałem ze można z takim przegubem dojechać do domu emoji6.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Póki nie odpadnie i się trzyma budy, w sensie się kręci i nie przyjmuje za dużych obciążeń to jedzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Rafaelo napisał:

Tyle zostało z przegubu po zlocie w moim Forku emoji15.png

 

Nie strasz mnie, bo ja mam zamiar plejadowym Forkiem za trzy dni ruszyć na Subariadę B)

 

A dostał w kość w tym roku.. oj dostał! Super trasa terenowa; począwszy od dojazdówek, przez próby i PKCe. Oczywiście były lekkie opóźnienia wynikające z zabaw w piasku, ale i tak nie pamiętam terenowej tak zgodnej z czasami PKC.

W ogóle tegoroczna terenowa była wyjątkowa; przede wszystkim ilość prób i ich długość - super! Mimo, że czasem wiązało się to z jazdą na pełnym ogrzewaniu :mrgreen: 

Atmosfera na trasie i w bazie jak zwykle rewelacyjna! Jeszcze raz dziękuję wszystkim za rywalizację, atmosferę, wsparcie i kibicowanie! 

 

To były jedne z najlepszych Plejad, na których byłem! 

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, _akir_ napisał:

Ma ktoś może excela do liczenia wyników na tur-ter ? Chciałbym poteoretyzować co by było gdybym nie pomylił jednej próby emoji23.png
 

 

Wygrałbyś, tak jak wielu innych Plejadowiczów. 

  • Haha 7
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie strasz mnie, bo ja mam zamiar plejadowym Forkiem za trzy dni ruszyć na Subariadę B)
 
A dostał w kość w tym roku.. oj dostał! Super trasa terenowa; począwszy od dojazdówek, przez próby i PKCe. Oczywiście były lekkie opóźnienia wynikające z zabaw w piasku, ale i tak nie pamiętam terenowej tak zgodnej z czasami PKC.
W ogóle tegoroczna terenowa była wyjątkowa; przede wszystkim ilość prób i ich długość - super! Mimo, że czasem wiązało się to z jazdą na pełnym ogrzewaniu :mrgreen: 
Atmosfera na trasie i w bazie jak zwykle rewelacyjna! Jeszcze raz dziękuję wszystkim za rywalizację, atmosferę, wsparcie i kibicowanie! 
 
To były jedne z najlepszych Plejad, na których byłem! 

Bartek spokojnie u mnie strzeliła guma i dlatego tak się pewnie zmielił. A twój Forek napewno przetrwa Subariade Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jesteśmy bardzo zadowoleni z udziału w  XI Plejadach. Było i na pewno będzie coraz lepiej :thumbup:.  

Podziwiamy organizatorów! Serdecznie Im i wszystkim współplejadowiczom dziękujemy :bowdown::D.

 

Z kilku różnych powodów obawiam się, że za rok czekają nas "Apacze". W związku z tym chciałem zapytać:

Na czym polegały "próby zadaniowe" dla Apaczów? Widzę, że był mierzony jakiś czas.

Szanowna @Dyrekcja, czy będzie szansa w przyszłości, żeby Apacze mogli przejechać próby, lub część prób sportowych?

Np. tylko wtedy/pod warunkiem, że akurat nie ma na starcie nikogo z uczestników i w żaden inny sposób przejazd Apacza niczego nie zakłóca ?

Pozdrawiam ;-)

Edytowane przez piotruś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, _akir_ napisał:


Ten sarkazm nie jest potrzebny emoji19.png
Nie liczyłem na wygraną, chciałem wiedzieć ile stracilem

 

 

To nie sarkazm.

 

Zwyczajnie większość siedzi, analizuje wyniki, liczy a na końcu wychodzi, że "gdyby nie..." i sobie wstaw: słupek, opona, taryfa, zatrzymanie, drzewko, spóźnienie itd. 

 

Chciałem Cie pocieszyć, że nie jesteś sam ze swoimi przemyśleniami. Większość ma swoje "gdyby nie...". 

 

 

 

Jest nawet piosenka z tej okazji, dość często przywoływana w kontekście wyników Plejad. 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, piotruś napisał:

Np. tylko wtedy/pod warunkiem, że akurat nie ma na starcie nikogo z uczestników i w żaden inny sposób przejazd Apacza niczego nie zakłóca ?

Na terenowej Apacze mogli jechać próby, ale jechali Pajero...

 

Problem się pojawić może, gdy Apacz się zakopie i sam nie wyjedzie ;) ... już widzę miny zawodników czekających na wyciągnięcie Apacza, a czas płynie, a PKC nie poczeka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Aga napisał:

Na terenowej Apacze mogli jechać próby, ale jechali Pajero...

 

Problem się pojawić może, gdy Apacz się zakopie i sam nie wyjedzie ;) ... już widzę miny zawodników czekających na wyciągnięcie Apacza, a czas płynie, a PKC nie poczeka ;)

 

Oczywiście, w takim przypadku byłby kłopot ... Ja miałem raczej na myśli próby szosowe na lotniskach, slalomy itp. gdzie szybko można "usunąć" przeszkodę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na próbie szosowej może wpaść w opony, drzewo, urwać koło.... I bez lawety go nie zdejmiesz z trasy.

Wg mnie apacz to apacz.... Paczy nie jedzie. Jak chce jechać to wybiera odpowiednią trasę i jedzie.

Edytowane przez sambor
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...