Skocz do zawartości

Forester nie może ruszyć z miejsca


Pazer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, silnik po wymianie ( masakra z takimi mechanikami, zdjęcia załączę później) . Po przejechaniu 300 km przy dochodzącym dziwnym szumie z komory silnika podczas jazdy coś dupło , ale auto pojechali dalej Ok 8 km i zaparkowało na parkingu. Następnego dnia sprawdziłem olej w skrzyni a tu SUCHO !!! Olej zakupiłem i chciałem podjechać na  kanał w celu oględzin. Niestety auto nie ruszyło. Silnik pracuje biegi wchodzą ale podcza próby ruszenia ( w przód , w tył) czuć b. duży opór, jest on do pokonania ale auto robi żabę i znów opór .Auto na luzie również zblokowane. Co się mogło stać? Próbowałem diagnozować : 1.może Hh -przód w górze - koła się kręcą ,- tył w górze koła się kręcą. Zastanawiam się czy nie wiskoza?! Jak takiego pacjenta wciągnąć na lawetę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że skrzynia manualna. Czy jak podniosłeś koła to kręciły się oba podniesione w tę samą stronę? Jeśli nie to nic nie wiadomo. Skoro nie było oleju w skrzyni mogła się po prostu zatrzeć. Bez rozebrania raczej nic nie ustalisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia manualna , koła się kręcą w przeciwnych kierunkach . Czy się coś zatarło, raczej niemiżliwe ma postoju . Jutro na lawetę i do warsztatu. Na marginesie: od Ok 70000 tysięcy coś furkotało przy skręcie w lewo, przegłub zew wymieniony 2 razy, . Nie ruszałem bo czekałem aż się popsuje samo  bo opcji było pare : przegłub wew, łożysko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który rok produkcji? HH masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok ’98 hh mam

Tez obstawiałem hh , tylko jak to sprawdzić? W jakiej pozycji ustawić aby nie działał? Podczas wymiany silnika nie  był ruszany , może wymiana sprzęgła miała coś wspólnego ze hh się zblokował? Tylko ze sprawdzałem koła i sie kręcą ...

 

2A76707B-DD4C-489F-A28B-BAD094D87D25.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może w moim poradniku coś znajdziesz

 

Rok ’98 hh mam
Tez obstawiałem hh , tylko jak to sprawdzić? W jakiej pozycji ustawić aby nie działał? Podczas wymiany silnika nie  był ruszany , może wymiana sprzęgła miała coś wspólnego ze hh się zblokował? Tylko ze sprawdzałem koła i sie kręcą ...
 
2A76707B-DD4C-489F-A28B-BAD094D87D25.thumb.jpeg.22a7e7ef77519218b38e24ba1ce671c7.jpeg
Jeśli masz sprzęgło na linkę to mogli źle wyregulować Hill Holder. Ale skoro oleju w skrzyni nie było to lepiej żeby skrzynię obejrzeli.

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś na badaniu technicznym facet tak kopnął w hamulec na rolkach, że sprężyna od HH poszła się kochać. Oczywiście wtedy o tym nie wiedziałem. 

Po badaniu próba zjazdu z rolek, gaz sprzęgło a ten staje dęba. Sprzęgło popaliliśmy i klops, auto stoi. Myślałem, że na rolkach mi rozwalili w jakiś sposób skrzynię, ale telefon do warsztatu, sugestia co sprawdzić i okazało się, że HH zablokował auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...