Jump to content
Sign in to follow this  
GRB

Dojazdówka do Imprezy - pytanie co do rozmiaru

Recommended Posts

Witajcie,

Mam wersję bloba US i oryginalna dojazdówka nie wchodzi na 4-ro tłoczek (mam zmienione heble na EU), planuję zakupić taką, która wejdzie, bo ostatnio złapałem gumę i generalnie samochód uziemiony. :(

Na zimę mam opony 205/65/R16 (średnica zewnętrzna 673mm), a na lato 225/45/R17 (średnica zewnętrzna 634mm).

Z tego co patrzyłem to ori dojazdówka (rozstaw 5x100) do WRX'a EU ma 135/70/R16, co daje średnicę 595mm, natomiast od STI (również 5x100) ma 145/80/R17 (średnica 664mm).

Chyba że coś źle liczę.:blink:

I tu pytanie - teoretycznie powinienem kupić od WRX'a' ale mam wrażenie że małe to koło. Czy w tym wypadku lepiej kupić od STI, czy zostać przy "serii" WRX?

Wiadomo, że dojazd tylko do wulkanizacji. ;)

No i pytanie czy wejdzie dojazdówka od STI w miejsce ori z wersji US - może ktoś wie, a jak nie to sobie zmierzę w wolnej chwili jaką średnicę ma ta dziura w bagażniku. ;)

Z góry dzięki za pomoc.

Wg mnie dojazdówka do GD STI ma rozmiar T135/70 D17, czyli średnica to 620,8 mm.

Brałbym właśnie taką, bo i w razie czego na brembo wejdzie. Do fabrycznej wnęki w GG kombi mieści się na spokojnie.

Dlugo szukalem do bloba dojazdowki. Potrzebowalem aby byla jak najbardziej zblizona do rozmiaru 235/45R18. Kupilem od audi TT. Dodatkowo dystans co by weszlo kolo na zlote brembo

Żadna dojazdówka nawet ori 17" z STI GD nie wchodzi na złote brembo :angry:,  w razie potrzeby trzeba ją założyć na tylne koło a zwykłe na przód i problem rozwiązany .

Oczywiście jeśli posiada się stosowny dystans oszczędza się połowę roboty...

Akurat to dla mnie nie problem, bo raczej złotego brembo nie będę zakładał ;)

Bardziej chodziło mi o to która średnica będzie najmniej szkodliwa przy tych rozmiarach kół które mam ;)

Średnica koła dojazdowego powinna być możliwie zbliżona do rozmiaru pozostałych kół czyli jeśli jeździsz na 16" to 16 , jeśli 17 to 17 itd. wtedy w przypadku konieczności jej użycia ew. obciążenie wiskozy w drodze do wulkanizacji będzie możliwie najmniejsze :)

No właśnie, więc chyba kupię tą z STI bo jest pomiędzy tym co jeżdżę na co dzień. Ta z WRX'a jakaś taka mała się wydaje. ;)

Dzięki za pomoc. :)

W dniu 6.03.2019 o 10:34, slonik01 napisał:

Żadna dojazdówka nawet ori 17" z STI GD nie wchodzi na złote brembo :angry:

No nie wiem... U mnie wchodzi bez problemu.

brembo_vs_dojazdowka.thumb.jpg.a8fcb0a3abe086b23ae253b38c528409.jpg

dziwne, ze Tobie pasi, a koledze wyzej nie... :)

Ja to sam nie wiem. Oryginalna dojazdówka w RC06, samochód kupiony w salonie, wydawała mi się o jakieś 5 cm mniejsza w średnicy. Kupiłem felgę, wrzuciłem zimówkę i problem z głowy. STI kupiłem używanego. Też dojazdówka wydaje mi się dużo za mała. Ale 245 we wnękę nie wchodzi. Może klucz, to "nie szybciej niż, nie dalej niż ?"