Skocz do zawartości

Zakup pierwszego Subaru z CVT


Cougar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako że dopiero planuję zmianę samochodu (przesiadka z CR-V 2.2d) na subaru - mam dylemat..

Do wydania 70-80 tys i dwie opcje Forester XT (min 2014-2015r) lub XV 2.0 (2016-2017r)

Samochód na co dzień w użytkowaniu żony obecnie (tak jak obecnie C-RV) - dojazd do domu częściowo leśną drogą...

A  od czasu do czasu ja - wyjazd na ryby nad rzekę lub jezior gdzieś w lekki teren, wtedy jest trochę gratów, namiot, wędki, torby itp. 

Sąsiad ma XT (2014) i bardzo chwali.., ale żona bardziej optycznie jest za XV - tyle że chce siedzieć tak wysoko jak teraz w CR-V..

Ja służbowo jeżdżę Avensis z CVT i jestem zadowolony z tej skrzyni..

Chciałbym poznać Wasze opinie i doświadczenie w tym zakresie bo moje z Subaru jest żadne.. Bo chyba lepszej wiedzy nigdzie lepiej niż tu, w tym zakresie nie poznam.

Z góry dziękuję za wszelkie porady i opinie - są bardzo potrzebne

Edytowane przez Dzik44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za linki.., wiem że tam jest wszystko i to właśnie trochę za dużo bym mógł bez bólu głowy wyłapać "za i przeciw"..a I tak będę czytał..

Dottore - dzięki, to już jest jakaś opinia w konkretnie za Forkiem - pokażę żonie..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że XV jest super autem ale moim zdaniem dopiero od drugiej generacji. Forester ma wszystkie zalety XV a do tego jest większy i mocniejszy - jedynie stylistyka jest klockowata - mimo to mojej żonie się b.podoba i uwielbia nim jeździć. :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie przymierzam się do nowego crv  smigam xv z 2014r . 

2 godziny temu, Dzik44 napisał:

ale żona bardziej optycznie jest za XV - tyle że chce siedzieć tak wysoko jak teraz w CR-V.

i w forku i w XV będzie siedziała tak samo wysoko jak w Hondzie z tym że w XV siedzisz bardziej głęboko jak w kompakcie ( bo to podwyższony kompakt jest ) Musisz podjechac z żoną do salonu i porównac w którym jej wygodniej.

2 godziny temu, Dzik44 napisał:

A  od czasu do czasu ja - wyjazd na ryby nad rzekę lub jezior gdzieś w lekki teren, wtedy jest trochę gratów, namiot, wędki, torby itp. 

forek ma  dużo większy bagaznik niz XV. 

Wejdz na stronę Subaru. Jest jeszcze kilka sztuk nowych Forkow 2.0i w najwyższej wersji w wyprzedaży za 118k pln  do wzięcia- może warto dołożyć te kilkanaście k pln i kupić nówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, to chyba będę szukał Forestera ale raczej wolę XT - u nas przebieg roczny auta to ok. 9-10 tyś km, więc koszty paliwa raczej mają mniejsze znaczenie a radość z jazdy większe.. Jak by co to jestem poszukujący i otwarty na propozycje..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba XT będzie najlepszą opcją. Ze wzgledu na "ryby" ;). Moja Pani powiedziała że to najlepszy suv był jakim jezdziła do tej pory. I w razie co znowu by chciała XT. (tylko że już nowego nie będzie). Mogę chyba powiedzieć tak że to jedno z najfajniejszych aut było jakimi jeździłem. Moc, wielkość, zwinność i ekonomika użytkowania. A CVT jest to samo co w Toyce...  A toykowe cvt najlepsze na rynku, zresztą chyba tylko toyka/subaru jeszcze wstawiają cvt na masową skale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...