Jump to content

Zakup pierwszego Subaru z CVT

Cougar
 Share

Recommended Posts

Witam,

jako że dopiero planuję zmianę samochodu (przesiadka z CR-V 2.2d) na subaru - mam dylemat..

Do wydania 70-80 tys i dwie opcje Forester XT (min 2014-2015r) lub XV 2.0 (2016-2017r)

Samochód na co dzień w użytkowaniu żony obecnie (tak jak obecnie C-RV) - dojazd do domu częściowo leśną drogą...

A  od czasu do czasu ja - wyjazd na ryby nad rzekę lub jezior gdzieś w lekki teren, wtedy jest trochę gratów, namiot, wędki, torby itp. 

Sąsiad ma XT (2014) i bardzo chwali.., ale żona bardziej optycznie jest za XV - tyle że chce siedzieć tak wysoko jak teraz w CR-V..

Ja służbowo jeżdżę Avensis z CVT i jestem zadowolony z tej skrzyni..

Chciałbym poznać Wasze opinie i doświadczenie w tym zakresie bo moje z Subaru jest żadne.. Bo chyba lepszej wiedzy nigdzie lepiej niż tu, w tym zakresie nie poznam.

Z góry dziękuję za wszelkie porady i opinie - są bardzo potrzebne

Edited by Dzik44

Dziękuję za linki.., wiem że tam jest wszystko i to właśnie trochę za dużo bym mógł bez bólu głowy wyłapać "za i przeciw"..a I tak będę czytał..

Dottore - dzięki, to już jest jakaś opinia w konkretnie za Forkiem - pokażę żonie..;)

Myślę, że XV jest super autem ale moim zdaniem dopiero od drugiej generacji. Forester ma wszystkie zalety XV a do tego jest większy i mocniejszy - jedynie stylistyka jest klockowata - mimo to mojej żonie się b.podoba i uwielbia nim jeździć. :)

• Upvote 1

właśnie przymierzam się do nowego crv  smigam xv z 2014r . 

2 godziny temu, Dzik44 napisał:

ale żona bardziej optycznie jest za XV - tyle że chce siedzieć tak wysoko jak teraz w CR-V.

i w forku i w XV będzie siedziała tak samo wysoko jak w Hondzie z tym że w XV siedzisz bardziej głęboko jak w kompakcie ( bo to podwyższony kompakt jest ) Musisz podjechac z żoną do salonu i porównac w którym jej wygodniej.

2 godziny temu, Dzik44 napisał:

A  od czasu do czasu ja - wyjazd na ryby nad rzekę lub jezior gdzieś w lekki teren, wtedy jest trochę gratów, namiot, wędki, torby itp. 

forek ma  dużo większy bagaznik niz XV. 

Wejdz na stronę Subaru. Jest jeszcze kilka sztuk nowych Forkow 2.0i w najwyższej wersji w wyprzedaży za 118k pln  do wzięcia- może warto dołożyć te kilkanaście k pln i kupić nówkę

Dzięki Panowie, to chyba będę szukał Forestera ale raczej wolę XT - u nas przebieg roczny auta to ok. 9-10 tyś km, więc koszty paliwa raczej mają mniejsze znaczenie a radość z jazdy większe.. Jak by co to jestem poszukujący i otwarty na propozycje..;)

• 2 weeks later...

Chyba XT będzie najlepszą opcją. Ze wzgledu na "ryby" ;). Moja Pani powiedziała że to najlepszy suv był jakim jezdziła do tej pory. I w razie co znowu by chciała XT. (tylko że już nowego nie będzie). Mogę chyba powiedzieć tak że to jedno z najfajniejszych aut było jakimi jeździłem. Moc, wielkość, zwinność i ekonomika użytkowania. A CVT jest to samo co w Toyce...  A toykowe cvt najlepsze na rynku, zresztą chyba tylko toyka/subaru jeszcze wstawiają cvt na masową skale.